3 najlepsze ASIC sprzęt do kopania bitcoinów na lata 2019-2020 – recenzje i porównania

Category: Uzyskać Więcej
17 lutego 2021

Niektórzy postrzegają wydobywanie bitcoinów jako hobby. Inni widzą w tej lekcji dochodowy biznes lub sposób na osiągnięcie zysku. Aby ocenić opłacalność sprzętu górniczego, musisz porównać koszt energii elektrycznej, urządzenia i niektórych opłat. Czasami okazuje się, że kupowanie monet jest bardziej opłacalne. W tej recenzji omówimy to wszystko bardziej szczegółowo.

Spis treści

Co to jest ASIC Bitcoin Miner?

ASIC oznacza układ scalony specyficzny dla aplikacji. Schematy te nie pełnią ogólnych funkcji, ale działają tylko w ścisłych ramach, aby rozwiązać określony problem. Dlatego wydobywanie Bitcoinów za pośrednictwem ASIC jest chipem, a następnie przy użyciu innego sprzętu do wydobywania Bitcoinów.

ASIC Bitcoin Miner

Początkowo entuzjaści kryptowalut mogli otrzymać Bitcoin z pomocą komputera. Górnictwo to nagradzanie zagregowanych problemów matematycznych przy użyciu wyspecjalizowanego, potężnego sprzętu i oprogramowania górników.

Potem zaczęli używać procesorów graficznych i FPGA (field-programmable gate array), ale wkrótce też przestały być całkiem przydatne. Kopacz ASIC to najlepszy górnik bitcoinów najnowszej generacji. Zapewnia wyższą prędkość wydobywania kryptowaluty, maszyna mniej się nagrzewa i zużywa mniej energii elektrycznej.

Możesz spróbować wydobywać za pomocą komputera, ale tylko jako hobby lub aby zrozumieć, jak przebiega ten proces. Moc obliczeniowa (moc obliczeniowa) i szybkość mieszania konwencjonalnych komputerów są znacznie niższe (około 40-50 razy) niż platformy górnicze.

Najlepsi górnicy powinni przynosić zyski. Nowe maszyny powinny pokrywać ceny, które za nie płacisz. Co więcej, otrzymane Bitcoiny muszą mieć wyższe wartości niż energia elektryczna wydana na ich produkcję.

Szacowany koszt energii elektrycznej wydobycia jednego bitcoina według kraju

Aby obliczyć wartość wszystkich czynników, musisz dokonać porównania. Trudność polega na tym, że wartość BTC ciągle się zmienia. Zanim kupisz platformy górnicze, zrób prosty kalkulator:

 • Szybkość hashowania;
 • Cena sprzedaży bitcoinów;Pobór energii;Ile USD uczestnik musi zapłacić miesięcznie za bieżące;Liczba monet, które otrzymujesz miesięcznie.Jak znaleźć najlepszego górnika bitcoinów

  Aby wybrać najlepszy chip do wydobywania bitcoinów, najpierw klient powinien dowiedzieć się, który jest najpotężniejszym z dostępnych koparek. Najlepszy sprzęt do wydobywania bitcoinów ma następujące cechy:

  Ewolucja żetonów bitcoin

  • Najbardziej znaczący wskaźnik hash pozwoli uzyskać więcej waluty.
  • Skuteczność wyraża się w tym, ile energii elektrycznej potrzeba, aby uzyskać określoną sumę monet. Obecnie najbardziej efektywny jest sprzęt do kopania ASIC.Cena najszybszego sprzętu nie może być niska ani średnia. Im niższy koszt, tym mniejsza wydajność (możesz nawet uzyskać ujemny wynik).Uważaj na oszustwa w sklepie. Zaufanych producentów można sprzedawać w serwisie eBay lub Amazon. Ale przed zakupem sprawdź wszystkie szczegóły dotyczące grafiki i konfiguracji.Firmy produkujące sprzęt do wydobywania bitcoinów

   Nawet używany górnik haszyszu może być dla ciebie korzystny. Sprawdź koparki bitcoinów ASIC, takie jak Dragonmint miner lub The Antminer S9.

   DragonMint B29 oraz Antminer S9

   Oprócz dużej prędkości producenci muszą zapewnić niską cenę haszyszu. Oznacza to, że wydajność obiektu będzie wysoka.

   Oto niezawodne marki, na które należy uważać.

   Technologie BitmainTa marka została stworzona w Chinach i produkuje niezawodne chipy Bitcoin ASIC. Najpopularniejszym wśród urządzeń jest Bitmain Antminer. Sprzęt tej marki jest w stanie wydobywać monety Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Dash. Poza tym firma posiada jedną z największych puli Bitcoinów.

   Canaan creativeTo słynna chińska marka aparatów, która rozpoczęła się od FPGA. Wraz z rozwojem technologii firma wypuściła własny układ ASIC. Udział marki w rynku wynosi około 20%.

   Górnictwo HalongHalong Mining współpracuje z marką Samsung z Korei Południowej. Firma weszła na rynek dopiero w 2018 roku, ale już jest liderem w tej branży. Halong Mining produkuje obecnie najpotężniejszą koparkę bitcoinów ASIC, zwaną DragonMint T1.

   Technologia InnosiliconMiędzynarodowa firma posiada oddziały w USA i Chinach. Marka specjalizuje się w różnorodnych technologiach cyfrowych. Marka obecnie wypuszcza jeden z najlepszych sprzętu do wydobywania bitcoinów ASIC o nazwie Terminator T3.

   Internet GMOGMO Internet to japońska marka. Firma zajmuje się nie tylko produkcją sprzętu kryptowalutowego, ale także usługami reklamowymi i finansowymi przez Internet. Marka ma nawet swoje projekty wśród giełd kryptowalut pracujących na blockchainie (takich jak Coinbase).

   Komunikacja Zhejiang EbangSkrócona nazwa brzmi jak Ebang. Głównym obszarem działalności firmy jest tworzenie i sprzedaż światłowodów dla telekomunikacji. Najnowszy sprzęt górniczy ASIC jest jednym z najlepszych wykorzystujących ASIC i konkuruje z Bitmain.

   BitfuryBitfury jest jedną z pierwszych firm, które rozpoczęły produkcję koparek Bitcoin. Bitfury samodzielnie wydobywa monety ze swojego wyposażenia. Duże centra danych znajdują się w Kanadzie, Norwegii, Islandii i Gruzji. Oferta obejmuje układy scalone ASIC, serwery i przenośne centra danych.

   Porównanie górników USB Bitcoin

   Koparka USB nie jest sprzętem o wysokiej wydajności. Ten typ urządzenia tylko pomaga zrozumieć zasadę wydobywania monet. Poza tym sprzęt wydobywczy USB jest tańszy.

   ASICMiner Block Erupter USB 330MH / s Sapphire MinerIstnieje standardowa opcja wśród górników USB Bitcoin. Oczekiwany zysk to tylko 0,01 USD miesięcznie. W tym samym czasie moc mieszania wynosi 330 mh / s-336 mh / s.

   Pamięć USB GekkoScience Compac Bitcoin MinerUrządzenie działa po prostu przez podłączony port USB, absolutnie bezgłośnie. Jednocześnie Twój zysk wyniesie około 0,15 USD miesięcznie.

   Avalon Nano 3Nie myl tego urządzenia z portfelem kryptowalutowym Ledger Nano. Oba urządzenia wyglądają mniej więcej tak samo, ale mają zupełnie inne funkcje. Portfel przechowuje twoje monety. Podczas gdy Avalon Nano 3 umożliwia zdobywanie Bitcoinów za 1 USD rocznie.

   Bitmain Antrouter R1 Wifi Solo Bitcoin MinerTwoja produkcja będzie nieco wyższa niż 1 USD rocznie. Nawet przy niskiej cenie sprzętu nie wygląda to zbyt tanio. Ale to urządzenie ma dodatkowy plus. Działa również jako router bezprzewodowy, zapewniając bezprzewodowy Internet.

   21 Komputer BitcoinNie ma najbardziej wydajnej koparki bitcoinów USB. Łączy się przez standardowy port USB. Ale w obecnych okolicznościach jest mało prawdopodobne, abyś mógł liczyć na zysk ze względu na niski współczynnik hashowania.

   Dragonmint T16 kontra Antminer s9

   W 2019 roku najbardziej wydajną koparką bitcoinów jest Dragonmint T16. Producent dostarczył maszynę 16 t / s. Żaden inny sprzęt nie może pochwalić się takim wskaźnikiem.

   Używając Dragonmint T16, oszczędzasz również energię. Użytkownik potrzebuje tylko 0,075 J / GH. Podczas gdy Bitmain Antminer S9 zużywa 0,098 J / GH.

   Kolejnym bonusem Dragonmint T16 jest algorytm ASICBOOST, który zwiększa skuteczność o 20%.

   Porównując teraz zużycie energii elektrycznej, hałas wydaje się niewielką zaletą. Ale jeśli zamierzasz wydobywać monety w ilościach pro, poczujesz oszczędności. Wraca do ceny energii elektrycznej. Nawet jeśli jest wysoki, obie instalacje Bitcoin ASIC przyniosą zysk.

   Bitmain Antminer S7

   Pierwsze wydanie Antminera S7 pojawiło się w 2015 roku. W tamtych czasach był to najbardziej efektywny sprzęt. Chip BM1385 ASIC i dwa wentylatory chłodzące są zintegrowane w metalowej obudowie. Producent rekomenduje dodatkowe zastosowanie zasilacza 1600 W.

   • Szybkość mieszania wynosi 4,73 TH / s;
   • Wydajność wynosi około 0,25 J / G / s;Sprzęt należy do średniej kategorii cenowej;Na rynku dostępnych jest wiele instrukcji dotyczących pracy z Antminer S7;W razie potrzeby łatwo kupić części zamienne.
    • Antminer S7 jest mniej wydajny niż nowoczesny AntMiner S9;
    • Czekają na Ciebie wysokie koszty energii;Aby osiągnąć stabilne wyniki, potrzebujesz dodatkowego zasilacza;Hałas podczas pracy przekracza średnią.Obecnie nawet jeśli użytkownik nie bierze pod uwagę wartości urządzenia, a jedynie koszt energii elektrycznej, ponosi straty. Być może jeśli wartość Bitcoina znacznie wzrośnie, ten sprzęt może być okazją.

     Bitmain Antminer S5

     Sprzęt, wyemitowany w 2014 roku, traci dużo mocy na rzecz nowoczesnych urządzeń. Antminer S5 zużywa tylko 590 W i nie wymaga dodatkowej produkcji energii. Urządzenie można podłączyć do komputera PC. Używając tylko tego mechanizmu, nie otrzymasz monet. Użytkownik potrzebuje specjalnego oprogramowania i członkostwa w dużej puli Bitcoinów.

     • Niski koszt urządzenia;
     • Niskie zużycie energii (odpowiednio drobne rachunki do zapłaty);Antminer S5 jest łatwy w konfiguracji i odpowiedni dla początkujących.
      • Dźwięk z eksploatacji urządzenia jest powyżej średniej;
      • Jest tylko jeden wentylator chłodzący;Niski współczynnik hash.Nawet w przypadku gwałtownego skoku ceny Bitcoin jest mało prawdopodobne, aby uzyskać pozytywne wyniki. Instalacja nadaje się tylko do szkolenia.

       Spondoolies SP20

       Marka została po raz pierwszy wprowadzona w 2014 roku. W tych warunkach urządzenie to było opłacalne. Ale już w 2016 roku został przerwany. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i metalową obudowę. Jeśli ktoś lubi rzadkość, może znaleźć tego górnika na eBayu za ponad 100 dolarów.

       • Górnik współpracuje z dowolnymi zasilaczami;
       • Urządzenie jest jednym z najtańszych wśród analogów;Istnieje możliwość podłączenia dwóch rezerw małej mocy;Działające urządzenie emituje niewielki hałas;Nawet nowicjusz może łatwo skonfigurować prosty interfejs użytkownika.
        • Urządzenie ma niską szybkość mieszania w porównaniu z nowoczesnymi standardami (w związku z tym cierpi na tym wydajność);
        • Podczas pracy obudowa bardzo się nagrzewa;SP20 łączy się tylko przez Ethernet;Koparka może pracować tylko w temperaturze otoczenia poniżej 35 C.Generalnie instalacja zapewnia wyjątkowo niską rentowność w 2019 roku. Przez rok nie dostaniesz nawet 1 USD.

         Dragonmint 16T

         Firma Halong Mining ogłosiła podczas ogłoszenia DragonMint 16T w 2018 roku, że około 30 milionów dolarów zostało wydane na badania i testy. Te wysiłki nie poszły na marne, ponieważ dziś ten górnik jest najpotężniejszy i najbardziej opłacalny wśród konkurentów.

         Szybkość mieszania wynosiła 16 tysięcy UD / s. Wprowadzenie technologii ASICBOOST (fragment kodu oprogramowania Bitcoin) zwiększyło wydajność o dodatkowe 20%.

         • Uruchomienia testowe potwierdziły, że górnik rozwija deklarowaną prędkość i jest wysoce wydajny;
         • Możliwa jest praca ze standardowym napięciem 220–240V;Uzyskasz najniższe możliwe zużycie energii ze wszystkich dostępnych opcji.Możesz kupić zarówno jedno urządzenie, jak i kilka naraz. Nie ma ograniczeń co do wielkości imprezy.
          • Cena jest zbyt wysoka dla zwykłego entuzjasty kryptowalut;
          • Na początek użytkownik musi dodatkowo zakupić markowy zasilacz (również niezbyt tani);Zużycie energii różni się w zależności od używanego zasilacza;Urządzenie może pracować z pełną mocą tylko w połączeniu z oryginalnym zasilaczem.Średni prognozowany dochód z użytkowania jednej instalacji to około 1,5 tys. USD.

           Najlepsi górnicy bitcoinów na lata 2019-2020

           Biorąc pod uwagę dużą liczbę obiektów górniczych, rozumiemy, jak trudno jest zdecydować się na jedną instalację. Kupujący musi skupić się przede wszystkim na wysokiej wydajności (i oczywiście cenie, jaką może zapłacić za sprzęt). Ale weź pod uwagę koszt płacenia za energię elektryczną. W większości przypadków stracisz mniej więcej połowę swojego dochodu, aby pokryć swoje rachunki.

           W tej recenzji przyjrzymy się trzem najpopularniejszym i najbardziej opłacalnym opcjom.

           Antminer S17Premiera produktu nastąpiła na początku 2019 roku. Jest to flagowy model firmy Bitmain. Wydajność to 62 tysiące ton / s. Jednocześnie koszty energii są bardzo wysokie i wynoszą 2790 watów. Dostępne są dwa ustawienia sprzętowe:

           1. Normalna;
           2. Profesjonalny.Możesz zarobić więcej niż 0,06 BTC miesięcznie. Jednak zgodnie z oczekiwaniami około połowa zysków zostanie „zjedzona płacąc za energię elektryczną.

            EBIT E12 +Szybkość mieszania tego górnika jest nieco niższa niż poprzednia i wynosi

            50TH / s. Jednak wymagana moc do rozruchu jest niższa (2500 W). To połączenie jest bardzo skuteczne na dzisiejszym rynku. Mając zysk większy niż 0,05 BTC miesięcznie, wydasz 47% na opłacenie rachunków.

            Innosilicon Terminator T3Ze wszystkich trzech próbek ta jest najmniej wydajna, ale to nie znaczy, że jest najmniej lukratywna. Szybkość mieszania jest na odpowiednim poziomie i wynosi 43 TH / s. Maksymalny pobór mocy nie przekracza 2100 watów. Możesz zarobić więcej niż 0,04 BTC miesięcznie. Odejmij połowę opłaty za energię elektryczną.

            Innosilicon Terminator T3

            Czym są baseny do wydobywania monet?

            W artykule kilkakrotnie wspominaliśmy o pulach Bitcoinów. Czas bardziej szczegółowo wyjaśnić, o co chodzi.

            Początkujący, którzy chcą tylko zdobyć monety, nie byliby w stanie osiągnąć przynajmniej niektórych wyników z powodu intensywnej konkurencji. Dlatego mają tylko jedno wyjście – jest to połączenie ich wysiłków. Takie skojarzenie w społeczeństwie Bitcoin nazywa się pulą.

            Pule do wydobywania bitcoinów

            Nawet najnowocześniejsze potężne obiekty nie zapewnią nikomu takiej mocy, jak profesjonalne centra danych, które zawierają wiele specjalnych (drogich) elementów wyposażenia.

            Jeśli pula wygrała wyścig o monety, cały dochód jest rozdzielany między uczestników proporcjonalnie do ich wkładu. Standardowa opłata członkowska wynosi 2%. Teraz sytuację kontroluje kilka dużych pul. Ze względu na dużą liczbę uczestników przychody każdego z nich nie będą tak duże, jak byśmy chcieli.

            Czy wydobywanie bitcoinów jest nadal opłacalne?

            Do praktycznego wydobywania bitcoinów każdy członek potrzebuje nie tylko specjalistycznej instalacji, ale także dodatkowego wyposażenia:

            • Indywidualne zasilacze pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie energii elektrycznej. Gdyby stare modele górników można było podłączyć bezpośrednio do gniazdka, to nowy topowy sprzęt nie włączy się nawet bez konkretnego źródła zasilania.
            • Wentylatory chłodzące umożliwiają płynną pracę jednostek wydobywczych. W przypadku przegrzania maszyna wyłącza się samoczynnie.Generatory rezerwowe są potrzebne do zabezpieczenia głównego źródła energii elektrycznej.

             Przychody górników

             Ludzie mogą uzyskać znaczne zyski z wydobywania bitcoinów, jeśli mają nowoczesną instalację ASIC i tanią energię elektryczną. Sytuacja zmienia się codziennie ze względu na zmienny kurs wszystkich kryptowalut.

             Wniosek

             Dziś na rynku jest tylko kilka korzystnych ofert wśród górników. Jeśli cena Bitcoina wzrośnie, najprawdopodobniej coraz więcej nowych producentów zacznie się rozwijać i oferować swoje wersje instalacji wydobywczych. A wzrost podaży pociągnie za sobą spadek cen. Wtedy więcej graczy będzie mogło dołączyć do sieci Bitcoin.

             Jestem entuzjastą kryptowalut. Koparka bitcoinów w 2013 roku. Ambasador AERGO. Wierzę, że technologia blockchain to przyszłość. Moim celem jest wyjaśnienie wartości kryptowalut i łańcucha bloków w wolnej gospodarce i bezpieczeństwie. Chcę się przyczynić do wdrażania tych technologii w życiu ludzi poprzez wyjaśnienie zasad ich działania.