3 najlepsze sposoby inwestowania w kryptowalutę

Category: Przez Rząd
17 lutego 2021

Odrób swoją pracę domową, a kiedy będziesz gotowy do handlu kryptowalutą, oto kilka sposobów

Inwestowanie w kryptowalutę wydaje się opłacalne i obfituje w szybkie zyski. W końcu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy bitcoin (BTC-USD) osiągnął dno w połowie marca blisko 5000 USD, by w tym tygodniu odbić do ponad 9400 USD. To prawie 100% zysku w trzy miesiące. Jednak w połowie marca rynki kryptowalut były przestraszone nową pandemią koronawirusa oraz zamknięciem gospodarek USA i globalnych.

Cena Bitcoina była tak niska, ponieważ inwestorzy obawiali się o stan gospodarki i jej mieszkańców.

Określenie dna rynku jest trudne, jeśli nie niemożliwe. To ostatnie marcowe minimum nastąpiło po szczycie cenowym w połowie lutego, który wyniósł ponad 10000 USD. Nie tylko trudno jest wybrać dolinę inwestycyjną, ale wymaga to solidnego zaufania w czasach niepewności.

W przeciwieństwie do inwestowania w akcje i obligacje, które są regulowane przez rząd USA, inwestowanie w kryptowalutę jest mgliste. Istnieją tysiące różnych kryptowalut, podczas gdy bitcoin i ethereum są najbardziej rozpoznawalne.

Co to jest kryptowaluta?Jest to waluta cyfrowa śledzona w księdze. Jest zdecentralizowany i zaszyfrowany. Kryptowaluta jest oparta na technologii blockchain, która jest łańcuchem informacji cyfrowych, które nie są kontrolowane przez scentralizowaną instytucję. Blockchain i kryptowaluta nie są częścią żadnego scentralizowanego systemu bankowego.

Chociaż inwestowanie jest jednym z zastosowań kryptowaluty, istnieją inne powody, aby kupić aktywa:

 • Możesz posiadać i używać go anonimowo.
 • Możesz go używać do kupowania towarów i usług.Płatności kryptograficzne pozwalają uniknąć opłat i kosztów transakcji.Transakcje kryptograficzne są szybkie.Inwestowanie w kryptowaluty ma charakter spekulacyjny. Ceny są niezwykle zmienne, a ryzyko różni się od inwestowania w konwencjonalne aktywa. Na przykład waluta jest zwykle przechowywana w portfelu cyfrowym – co oznacza, że ​​może zostać skradziona przez sprytnych hakerów.

  Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w kryptowalutę, oto trzy najlepsze sposoby inwestowania.

  Sposoby inwestowania w kryptowalutę: aplikacja RobinhoodObecnie Robinhood jest jedyną szeroką aplikacją inwestycyjną, która oferuje użytkownikom możliwość inwestowania w kryptowalutę. Większość stanów, choć nie wszystkie, zezwala na inwestowanie w kryptowaluty bez prowizji za pomocą aplikacji Robinhood. Dzięki temu użytkownicy mogą kupować i sprzedawać:

  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)Bitcoin SV (BSV)Dogecoin (DOGE)Ethereum (ETH)Ethereum Classic (ETC)Litecoin (LTC)Robinhood jest odpowiedni do inwestowania w określone aktywa kryptograficzne, ale nie do używania waluty cyfrowej do kupowania towarów i usług.

   Inne platformy do inwestowania w kryptowaluty oferują aplikacje, w tym Binance, Coinbase, KuCoin i Changelly. Ale w przeciwieństwie do Robinhood, te aplikacje handlują tylko kryptowalutami, a nie innymi typami inwestycji.

   CoinbasePrawdopodobnie najpopularniejszą giełdą bitcoinów jest firma kryptowalutowa oferująca pełen zakres usług. Przed zainwestowaniem w kryptowaluty należy wykonać kilka wstępnych kroków.

   Po pierwsze, ponieważ bitcoiny nie są aktywami fizycznymi, musisz zabezpieczyć portfel cyfrowy. Coinbase oferuje portfel cyfrowy, a kryptowaluty zabezpieczone na ich serwerach są chronione polisą ubezpieczeniową. Ich proces jest prosty – utwórz konto, połącz konto bankowe i zacznij kupować i sprzedawać.

   Coinbase ma dużą bazę dostępnych aktywów kryptograficznych do handlu, a także bibliotekę zasobów edukacyjnych.

   Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, sprawdź opłaty przed wyborem giełdy kryptowalut. Coinbase zostało obciążone wyższymi opłatami niż niektórzy konkurenci.

   Inne konkurencyjne i popularne cyfrowe platformy inwestycyjne to Kraken, Coinbase, Cash App i Binance.

   Blockchain ETFFundusze notowane na giełdzie sprawiły, że inwestowanie w różne aktywa jest tak proste, jak kupowanie i sprzedawanie akcji online. Aby odpowiedzieć na potrzebę bardziej płynnych kryptowalut ETF, składają dokumenty w SEC. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postępuje powoli z tą nową klasą aktywów.

   Niestety, obecnie tylko instytucje i wielcy inwestorzy mogą uczestniczyć w poniższych funduszach kryptowalutowych.

   Uruchomiony we wrześniu VanEck SolidX Bitcoin Trust jest obecnie dostępny tylko dla nabywców instytucjonalnych, takich jak bank lub fundusz hedgingowy.

   Coinbase oferuje fundusz indeksowy z ekspozycją na cztery z największych walut cyfrowych. Coinbase Index Fund jest także dostępna tylko dla dużych inwestorów z minimum $ 250,000.

   W międzyczasie mniejsi inwestorzy mogą kupować fundusze ETF typu blockchain. Fundusze te inwestują w firmy zajmujące się opracowywaniem i wykorzystywaniem technologii blockchain. Śledzą również wydajność Bitcoinów lub innych kryptowalut poprzez kontrakty terminowe lub posiadając waluty bazowe.

   Trzy największe fundusze ETF typu blockchain to:

   • ETF „Amplify Transformation Data Sharing (NYSEARCA: BLOK )
   • Reality Shares Nasdaq NexGen Economy ETF (NASDAQ: BLCN ) First Trust Index Innovative Transaction & Process ETF (NASDAQ: LEGR )Fundusze ETF są niestabilne, podobnie jak ich aktywa bazowe.

    Jak w przypadku innych inwestycji, przed inwestycją odrób pracę domową. Zrozum, w co inwestujesz, a także ryzyko i zwroty. W przypadku inwestowania spekulacyjnego rozsądnie jest zainwestować tylko niewielką część wartości netto. W ten sposób, jeśli inwestycja w kryptowaluty zawiedzie, będziesz mieć inne aktywa, aby zrekompensować stratę.