5 powodów, dla których inwestowanie w 401k nie wymaga myślenia

Category: Możesz Pożyczyć
17 lutego 2021

Poniżej znajduje się post gościnny od Evan Tarver, pisarza zajmującego się małą firmą i inwestycjami dla Fit Small Business. Jeśli chcesz wysłać post gościa do Money Q&A , zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi publikowania postów gościnnych.

401k pozwala zainwestować część wypłaty na rachunek inwestycyjny, do którego można uzyskać dostęp po przejściu na emeryturę. Składki w ramach planu są zwykle inwestowane w zdywersyfikowany portfel, który obejmuje fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje i inne instrumenty inwestycyjne dozwolone przez 401 tys. 401k są najpopularniejszym rodzajem planu emerytalnego ze względu na ich elastyczność i korzyści podatkowe.

5 powodów, dla których inwestowanie w 401k nie wymaga myślenia

1. Pomaga oszczędzać na emeryturę

401k to świetny sposób na oszczędzenie na emeryturę, ponieważ możesz automatycznie zainwestować część swoich dochodów przed lub po opodatkowaniu bezpośrednio z wypłaty. Ponieważ składki są automatyczne, nie ma potrzeby zastanawiania się, jakie składki należy wpłacać każdego miesiąca. Ponadto nie możesz uzyskać dostępu do swoich funduszy bez kary, dopóki nie ukończysz 59,5 lat, a zatem nie będziesz mieć pokusy, aby wcześniej wydać pieniądze z emerytury.

Ponadto decydujesz, ile oszczędzasz na emeryturę, a także wybierasz narzędzia inwestycyjne w oparciu o swoje cele i tolerancję ryzyka. Zazwyczaj składki emerytalne są inwestowane w zdywersyfikowany portfel o poziomie ryzyka / zwrotu, który pomaga zwiększyć inwestycję główną. Po przejściu na emeryturę możesz wypłacić te pieniądze i wykorzystać je na sfinansowanie lat wolnych od pracy, korzystając z 30 lub więcej lat zysków kapitałowych.

Wreszcie, większość pracodawców dopasuje pewien procent twoich 401 tysięcy składek, zwykle do 5% twojej wypłaty. Służy to jako dodatkowe środki na emeryturę. Upewnij się, że dokładnie rozumiesz zasady swojego pracodawcy dotyczące dopasowywania składek, abyś mógł zmaksymalizować swój plan 401k i mieć więcej pieniędzy na emeryturę.

2. Zapewnia korzyści podatkoweInnym powodem, dla którego większość ludzi decyduje się na inwestycję w plan 401k na emeryturę, są korzyści podatkowe, które oferuje. Istnieją dwa rodzaje planów 401k, z których oba oferują różne korzyści podatkowe. Pierwszy to tradycyjny 401k, w którym składki są dokonywane przed opodatkowaniem. Drugi to 401k Roth, gdzie składki są odprowadzane po opodatkowaniu. Obie są korzystne. Przyjrzyjmy się im teraz bardziej szczegółowo.

za. Tradycyjny 401k

W przypadku tradycyjnych 401k składki są pobierane z Twojej wypłaty przed potrąceniem podatków. Oznacza to, że Twój dochód podlegający opodatkowaniu jest zmniejszany o kwotę, którą wpłacasz, co pomaga zaoszczędzić pieniądze na początkowym etapie. Zwykle możesz zaoszczędzić od 15% do 30% + na podatkach od miesięcznej kwoty składki, w zależności od stawki podatku.

Jednak gdy wypłacasz swoje fundusze na emeryturze, Twój kapitał i zyski są opodatkowane według stawki podatku dochodowego, która jest zazwyczaj niższa niż w latach pracy. Na przykład, jeśli płacisz 25% podatku w momencie dokonywania początkowych składek, a następnie po przejściu na emeryturę w wysokości 15%, Twoje oszczędności podatkowe netto będą wynosić 10%.

b. Roth 401k

Z drugiej strony Roth 401k pozwala zaoszczędzić pieniądze na zapleczu, a nie na początku. Z Roth musisz płacić podatki od składek, które składasz. Jednak po przejściu na emeryturę nie będziesz musiał płacić żadnych podatków. Dzięki temu Twoje fundusze inwestycyjne mogą rosnąć bez podatku (ponieważ już zapłaciłeś podatki).

3. Możesz go użyć, aby kupić swój pierwszy domKupując swój pierwszy dom, masz możliwość wykorzystania części swoich 401k środków na pokrycie zaliczki. Wykorzystanie środków 401k do zakupu pierwszego domu jest dobrą opcją, jeśli wykonałeś należytą staranność i uważasz, że jest to dobra inwestycja. Możesz wypłacić pieniądze ze swojego konta 401k lub zaciągnąć na nie pożyczkę.

za. Wypłać pieniądze ze swojego konta 401k

Możesz wypłacić do 10000 $ ze swojego konta 401k bez płacenia opłat za wcześniejszą wypłatę, jeśli używasz go jako zaliczki na swój pierwszy dom. Jednak nadal będziesz musiał płacić podatki, jeśli jest to tradycyjny 401k. Z Roth 401k nie zostanie naliczony żaden podatek, ponieważ jest to podatek po odliczeniu podatku, a podatek został już opłacony od składki.

b. Weź pożyczkę ze swojego planu 401k

Zamiast dokonywać wypłaty z konta 401k, możesz zaciągnąć pożyczkę na zakup domu. Ogólnie rzecz biorąc, możesz pożyczyć do 50 000 USD lub 50% wartości konta, w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa. To jak pożyczanie pieniędzy od siebie – oczekuje się, że spłacisz pożyczoną kwotę główną plus odsetki w wysokości od 1% do 2% plus główna stopa procentowa. Będziesz także musiał spłacić pożyczkę w ciągu pięciu lat, aby uniknąć kar.

4. Możesz go używać w nagłych wypadkachW nagłych wypadkach, które powodują trudności finansowe, masz możliwość podjęcia trudnej wypłaty z konta 401k. Większość głównych pracodawców zezwala na wypłaty w trudnej sytuacji pracownikom, którzy spełniają określone wytyczne. Niektóre przypadki pozwalają na pobranie środków nieprzekraczających wymaganej kwoty z planu 401k bez płacenia 10% kary za wcześniejszą wypłatę, nawet jeśli nie masz jeszcze 59,5 lat.

Wypłaty w trudnej sytuacji mogą być dozwolone z powodów nagłych, które obejmują spłacenie rachunków medycznych, całkowitą i trwałą niepełnosprawność lub więcej. Takie wypłaty mogą być dozwolone bez obciążania Cię karą za wcześniejszą wypłatę. Możesz również skorzystać z wycofania z trudnych warunków, takich jak zapobieganie eksmisji / wykluczeniu z domu lub koszty pogrzebu i pochówku. Jednak za tego typu wypłaty zostanie naliczona opłata w wysokości 10% za wcześniejszą wypłatę.

5. Możesz go użyć do zakupu firmyInnym dobrym powodem do zainwestowania w plan 401k jest to, że możesz wykorzystać część swoich funduszy emerytalnych na zakup firmy lub franczyzy poprzez Rollover for Business Startups (ROBS). Dzięki ROBS możesz wykorzystać co najmniej 50 000 $ z konta emerytalnego na sfinansowanie małej firmy lub franczyzy bez konieczności płacenia kar lub podatków za wcześniejsze wypłaty.

Z technicznego punktu widzenia ROBS nie jest wypłatą środków ani pożyczką na koncie 401k. Oznacza to, że nie musisz spłacać długu ani obciążać Cię odsetkami. Jest to dopuszczalna kumulacja, dzięki której pieniądze z emerytury trafiają do Twojej firmy jako formę inwestycji. Możesz użyć ROBS do rozpoczęcia nowej firmy lub franczyzy, zakupu firmy lub dokapitalizowania istniejącej firmy.

PodsumowanieGłównym powodem, dla którego powinieneś przekazywać część swojego regularnego dochodu na konto 401k, jest zbudowanie gniazda na emeryturę. Istnieje jednak wiele innych korzyści, które można uzyskać z planu 401k, w tym zakup domu, założenie firmy lub opłacenie nagłych wypadków. Z tego powodu plan 401k jest czymś, w co powinieneś zacząć inwestować już dziś.

Evan Tarver jest pisarzem zajmującym się małą firmą i inwestycjami w Fit Small Business, autorem beletrystyki i scenarzystą z doświadczeniem w dziedzinie finansów i technologii. Kiedy nie jest zajęty planowaniem kolejnego pomysłu na biznes, zobaczysz Evana zaszytego w kawiarni pracującej nad kolejnym wielkim amerykańskim opowiadaniem.

O współautorze-gościuTen artykuł został napisany przez gościa. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego autora, zapoznaj się z informacjami biologicznymi wymienionymi w artykule. Jeśli chcesz napisać artykuł na temat pytań i odpowiedzi dotyczących pieniędzy , odwiedź naszą stronę Wytyczne dotyczące publikowania jako gość.