6 sekretów zarządzania wieloma kartami kredytowymi

Category: Swoją Zdolność
17 lutego 2021

Dla Louisa DeNicola zaczęło się na studiach od studenckiej karty kredytowej Visa. Następnie pojawiły się dwie karty sklepowe.

Potem przyszło do głowy, że punkty za karty kredytowe mogą być kluczem do darmowych podróży. Jeden darmowy lot do Europy i kilka darmowych pobytów w hotelu później, mieszkaniec Nowego Jorku był uzależniony. Dziś DeNicola ma prawie tuzin kart i jest znany jako „facet od kart kredytowych w swoim kręgu przyjaciół.

Według raportu biura kredytowego Experian, połowa populacji USA ma co najmniej dwie karty kredytowe.

Eric Coombs, podobnie jak DeNicola, zaczynał od legitymacji studenckiej, ale wkrótce otrzymał inne oferty. W końcu Coombs miał przy sobie osiem kart na konta osobiste, a także wizytówki dla swojej firmy, ENC Valet w Sacramento w Kalifornii.

„Z biznesowego punktu widzenia dobrze jest mieć wszystkie wydatki biznesowe na jednej karcie – mówi.

Pomimo różnych ścieżek do posiadania wielu kart kredytowych, zarówno DeNicola, jak i Coombs opracowali strategie mające na celu utrzymanie swoich kart – i kredytu – w dobrej kondycji.

1. Unikaj noszenia wagi

Po pierwsze, ani DeNicola, ani Coombs nie posiadają salda na żadnej ze swoich kart kredytowych. Jak zauważa DeNicola, karty lojalnościowe mają zwykle wyższe stopy procentowe. Pamiętaj, że wszelkie odsetki, które zapłacisz, wyrównają się, a nawet mogą zanegować wartość nagród zdobytych za pomocą karty.

2. Zapłać saldo na czas

Oprócz spłacania salda co miesiąc musisz mieć pewność, że dokonujesz miesięcznych płatności przed terminem płatności. – Idealny do tego celu może być automatyczny, internetowy system opłacania rachunków – mówi DeNicola.

Jeśli przegapisz płatność, DeNicola sugeruje natychmiastowe skontaktowanie się z wydawcą karty i zażądanie zniesienia opłaty. Jeśli jest to Twoja pierwsza spóźniona płatność lub nowa karta, firma często jest w stanie to zrobić.

3. Pomiń karty z kosztem

Obaj mężczyźni unikają płacenia rocznych opłat za swoje karty.

„Nie mam żadnych kart kredytowych, które są płatne – mówi Coombs.

DeNicola ma karty z rocznymi opłatami, ale umieszcza naklejkę z przodu każdej karty z kwotą rocznej opłaty i czasem jej naliczania. Naklejka ta przypomina, że ​​należy zadzwonić do wydawcy karty na miesiąc przed terminem uiszczenia opłaty i poprosić o jej zwolnienie. Jeśli firma odmówi, obniża ocenę swojej karty do jednej bez opłaty.

4. Wybierz odpowiednią kartę do każdego zakupu

Być może najtrudniejszą częścią posiadania wielu kart kredytowych jest maksymalizacja punktów nagród. Kiedy DeNicola po raz pierwszy otrzymał swoje karty, umieścił z przodu naklejki przypominające o nagrodach każdej karty.

Aplikacje mobilne, takie jak Reward Summit, Glyph i Wallaby, oferują bardziej zaawansowany technologicznie sposób osiągnięcia tego samego celu, umożliwiając śledzenie, które z Twoich kart oferują najlepsze nagrody za każdy zakup.

Należy również zwrócić uwagę na funkcje każdej karty, które mogą obejmować ochronę przed oszustwami, rozszerzone gwarancje lub ubezpieczenie podróżne. Te funkcje mogą się przydać przy większych zakupach.

5. Miej oko na zakupy

Mówiąc o zakupach, wiedza o tym, gdzie wydajesz pieniądze, jest niezbędna do spłaty salda każdego miesiąca.

„Kiedy przestaniesz zwracać uwagę, (wydatki) mogą szybko wymknąć się spod kontroli – mówi Mary Ann Marriott, doradca finansowy w Haley & Associates w Nowej Szkocji.

Coombs obserwuje wyciągi z każdej karty, podczas gdy DeNicola używa Quicken do monitorowania wykorzystania swojej karty.

DeNicola zauważa również, że wiele ofert premii za rejestrację dla kart kredytowych z nagrodami ma wymagania dotyczące zakupu. Dokładne śledzenie jest ważne, aby upewnić się, że dokonałeś prawidłowej liczby transakcji lub wydałeś odpowiednią kwotę, aby uzyskać premię.

6. Rozważ wpływ na swoją zdolność kredytową

Wreszcie, nie zapomnij o wpływie wielu kart kredytowych na swoją zdolność kredytową. Twoja ocena kredytowa FICO jest oparta na następujących kategoriach:

 • Historia płatności: 35 procent
 • Kwota zadłużenia: 30 procentDługość historii kredytowej: 15 procNowy kredyt: 10 procentRodzaje kredytów: 10 procDługość historii kredytowej jest jednym z powodów, dla których Coombs nie zamknął żadnych kont, mimo że regularnie używa tylko połowy swoich kart. Ponadto, ponieważ jego ocena kredytowa jest tylko o jeden punkt niższa od ideału, niechętnie aplikuje o nowe karty, ponieważ kontrole kredytowe zwykle powodują tymczasowy spadek wyników.

  Aby zminimalizować ten spadek przy otwieraniu nowych kont, DeNicola stosuje strategię „app-o-rama, która polega na złożeniu wniosku o kilka kart jednocześnie.

  Ostatnie słowo ostrzeżenia

  Korzystanie z wielu kart kredytowych może być skutecznym sposobem gromadzenia punktów premiowych i zdobywania bezpłatnych przejazdów, zwrotu gotówki i innych korzyści. Jednak nie dla wszystkich może to być rozsądna strategia pieniężna.

  „Największym minusem jest zdecydowanie pokusa – mówi Marriott. „Dostajemy karty z najlepszymi intencjami i wtedy dzieje się życie.

  A życie może oznaczać nadmierne wydatki i nieodebrane płatności, co może prowadzić do odsetek i opłat, których nie planowałeś zapłacić. Z pewnością żonglowanie wieloma kartami kredytowymi nie jest dla zdezorganizowanych ani dla tych, którzy łatwo są przekonani, że potrzebują czegoś nowego.

  „Samodyscyplina i dostępny kredyt idą w parze – mówi Marriott.