ABB wprowadza stacje ładowania o mocy 150-350 KW (aktualizacja)

ABB wprowadza stacje ładowania o mocy 150-350 KW (aktualizacja)
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

„ABB wprowadziło na rynek ładowarki publiczne dużej dyspozycji na prąd stały o mocy 150-350 KW. Instalacje nastąpią przy przyszłym r. po uzyskaniu certyfikacji. W pierwszej kolejnosci prototypy zostały już mocowane w Holandii i AMERYCE. Oznacza to, że wprowadzone przy przyszłym r. na zbyt samochody będą mogły naładować swoje baterie w ciągu 10-15 minut” – powiedział Dziwisz w czasie spotkania prasowego.

ABB oferuje obecnie 4 rodzaje systemów na prąd stały a mianowicie o mocy 20-25 KW, 50 KW i 150-350 KW. Operuje również ponad urządzeniem dzieki prąd zmienny, podała też firma.

„Zainstalowaliśmy do tej pory pietnasty stacji szybkiego ładowania w Polsce, a wspólnie z już sprzedanymi będzie to 19, czyli większość, jakie zostały zainstalowane na terytorium polski. Chcemy utrzymać pozycję lidera, ale wiele będzie zależało od struktur przetargów” – dodał Dziwisz.

Zaletą systemów ABB wydaje sie byc położenie ucisku na komunikację i możliwość zbierania informacji na temat wykorzystywania urządzań i cyfrowa integracja oparta o platformę ABB Ability w chmurze, dodano.

„Liczymy na współpracę wraz z stacjami benzynowymi, gdzie na starym kontynencie zrealizowaliśmy już ciekawe koncepty. Stawiamy też na współpracę z sieciami handlowymi. Wspólnie z Lidlem mamy już wykonane 4 lokalizacje w Polsce. Naturalnym wlasnym klientem maja obowiazek być też galerie komercyjne czy parkingi, gdzie możemy zaoferować zintegrowany z opłatami za parkowanie system” – podsumował Dziwisz.

Stacje sluzace do ładowania są częścią ABB Ability, propozycje cyfrowych rozwiązań, które dzięki wykorzystaniu technologii chmury obliczeniowej umożliwiają zdalną diagnostykę jak i równiez zarządzanie. ABB dostarcza rozwiązania ładowania na terenie e-mobility od czasu 2010 roku. Na całym świecie firma sprzedała już ponad szesc tys. filtrów szybkiego ładowania prądem stałym dla elektrycznych samochodów osobowych i pojazdów wykorzystywanych komercyjnie do transportu publicznego.

ABB jest liderem w technologiach dla energetyki, robotyki i systemów napędowych, automatyki przemysłowej i sieci energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz przewozu i infrastruktury na całym świecie. Od 25 czasów ABB wydaje sie obecne w Polsce, gdzie zatrudnia 4 600 osób po 11 manufakturach i 25 oddziałach. Po 2016 r. ABB Nasz kraj miało ok. 3, dwóch mld zł obrotów.