CCC chce przejąć rosyjską spółkę

CCC dąży do ekspansji w kraju Putina. Chce przejąć rosyjską spółkę

Obuwnicza firma poinformowała o zamiarze przejęcia 75 proc. udziałów w korporacji rosyjskiej - 3S Retail. To wyłączny dystrybutor towarów CCC na tamtejszym sektorze. Wartość transakcji opiewa na 375 tys. rubli.

- Jest to niewielka transakcja z punktu widzenia CCC. Ale co ważne, może to być krok w kierunku ekspansji na rynku wschodnim. Oceniłbym tę transakcję przez pryzmat potencjału do odwiedzenia wzrostu przychodów, o który CCC walczy w ostatnim czasie – mówi Andrzej Domański, dyrektor działu kierowania aktywami Noble Funds TFI.

Rosja - kraj z potencjałem. CCC potrzebuje to wykorzystać

Według stanu na koniec marca CCC miało w Rosji osiem sklepów franczyzowych o łącznej przestrzeni 3, 62 tys. mkw. Chce mieć ich wciąż więcej.

Bartłomiej Piekarski, manager ds. relacji inwestorskich potwierdza, że przejęcie udziałów spółki prowadzącej do tej pory sklepy CCC na bazie franszyzy, to czytelny sygnał, iż Rosja dołącza do mrowiska krajów Europy Wschodniej, wraz z którymi grupa wiąże własną przyszłość:

Już w przyszłym roku należy się spodziewać otwarcia kilkunastu sklepów CCC w tym państwa. Do takiego ruchu skłoniła nas wyjątkowo korzystna na rzecz nas sytuacja na rosyjskim rynku - trwający od czasu dwóch lat kryzys ekonomiczny przetrzebił konkurencję i zredukował o kilkadziesiąt procent koszta wynajmu nieruchomości, podczas wówczas gdy popyt na nasze towary jest tam wciąż niesłychanie wysoki.

Plany zarządu zakładają, że CCC powiększy się o co najmniej setka tys. mkw. Z owego 70 proc. sklepów ma być otwartych za granicą, zaś 30 proc. - to nowe salony w Polsce. Niedawno spółka z Polkowic zadebiutowała w Serbii, dokąd pierwsze sklepy pojawią się pod koniec roku.

CCC to lider w obszarze. Produkuje buty na każdą kieszeń

CCC jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Ue Środkowej. Obecnie firma wiedzie sprzedaż w 16 państwach. Sieć sprzedaży CCC stanowią salony własne przy Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Niemczech, na Słowacji, w Austrii, w Chorwacji, w Słowenii, w Turcji i w Bułgarii i salony franczyzowe w Rosji, na Łotwie i Litwie, Ukrainie, w Rumunii oraz Kazachstanie.

W ciągu roku CCC sprzedaje przeszło 28 mln par butów. W okresie jednego roku oferuje prawie 5 tysięcy wzorów obuwia. Grupa posiada łącznie 67 zarejestrowanych własnych marek towarowych. Pośród niech największą popularnością może pochwalić się Lasocki i Sprandi. Udział w rynku sprzedaży szczegółowej w Polsce szacowany wydaje się być na około 19 proc.

Tagi: buty GPW Rosja Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu zatrudnionych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie