Co to jest karta wirtualna?

Category: Nową Kartę
17 lutego 2021

Revolut Contributor

Karta wirtualna może zrobić prawie wszystko, czego można oczekiwać od zwykłej karty płatniczej, z jednym wyjątkiem: nie istnieje w żadnej fizycznej formie. Czym więc jest ta wirtualna karta debetowa i dlaczego chcesz ją mieć?

W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których wirtualne karty płatnicze są niezwykle przydatne. Od wygody po większe bezpieczeństwo, są naprawdę przydatne. W tym artykule przyjrzymy się, o co w tym wszystkim chodzi.

Co to jest karta wirtualna?

Karta wirtualna to karta płatnicza, która istnieje tylko w formie wirtualnej. Możesz go używać do robienia zakupów online i w aplikacji, a także płacić w sklepie za pomocą usług płatności mobilnych, takich jak Google Pay i Apple Pay.

Jedyne, czego nie możesz z tym zrobić, to wypłacić gotówkę. Dzieje się tak, ponieważ nie ma paska magnetycznego ani chipa dla Chip & Pin – ze względu na brak fizyczności. Poza tym karta wirtualna ma 16-cyfrowy numer, datę wygaśnięcia i kod CVV, jak każda normalna karta – i będzie miała wspólny numer konta i kod sortowania z Twoim kontem.

Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że chociaż Twoja karta wirtualna będzie powiązana z tym samym kontem co karta fizyczna, ten numer karty będzie inny. Oznacza to, że możesz spędzać online bez martwienia się o bezpieczeństwo. Po prostu zablokuj kartę wirtualną, nadal normalnie korzystając z karty fizycznej.

A co z jednorazową kartą wirtualną?Podczas gdy Twoja wirtualna karta Revolut może być przechowywana i używana ponownie, jednorazowa karta wirtualna zwiększa bezpieczeństwo jednorazowych zastosowań. Można je regenerować dowolną liczbę razy, za każdym razem z nowym unikalnym numerem karty – co oznacza, że ​​rzeczywiste dane karty nigdy nie są udostępniane sprzedawcom.

Zamiast tego sprzedawcy otrzymują zastępcze informacje o karcie. Jest generowany w kilka sekund i jest powiązany z Twoim kontem Revolut.

Co to jest wirtualna karta kredytowa?Wirtualne karty kredytowe są oferowane przez niektóre banki i działają dokładnie tak samo, jak inne wirtualne karty płatnicze. Jednak różnią się one dokładnie tak, jak można się spodziewać – są powiązane z kontem kredytowym, a nie z rachunkiem bieżącym – ale mają zastosowanie te same korzyści.

Dlaczego warto korzystać z karty wirtualnej?

Zauważyłeś, że jedną z głównych zalet karty wirtualnej jest to, że może ona być niezwykle pomocna w zapewnianiu bezpieczeństwa konta online. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto go używać.

Przeciwnie, wirtualne karty oferują szereg korzyści. Spójrzmy.

Bądź bezpiecznyWedług UK Finance w Wielkiej Brytanii w 2018 r. Środki pieniężne utracone w wyniku oszustw finansowych wyniosły łącznie ponad 800 mln GBP, przy czym ponad 75% strat poniesionych w wyniku transakcji „bez karty – tj. Płatności dokonywanych przez telefon lub online.

Karty wirtualne pomagają się przed tym zabezpieczyć, ponieważ są łatwo zamrażalne lub, w przypadku kart jednorazowych, po prostu jednorazowego użytku. Oznacza to, że dane karty, które zostawiasz sprzedawcy, nie mogą być wykorzystane do uzyskania dostępu do konta po jednorazowym udzieleniu zgody.

Budżet lepiejW Revolut możesz zamówić do pięciu wirtualnych kart jednocześnie. Chociaż jest to świetne dla bezpieczeństwa, pozwala również lepiej kontrolować, co wychodzi z konta i do jakich celów.

Użyj innej karty dla każdego rodzaju wydatków online – i ustal limit tego, co każdy może wydać. Wszystkie pieniądze pochodzą z tego samego miejsca, ale wirtualne karty dają ci jaśniejsze wyobrażenie, gdzie dokładnie trafiają twoje pieniądze.

Trzymaj swoją kartę pod rękąKarty fizyczne można zgubić. Wszyscy to zrobiliśmy. Jednak karty wirtualne sprawiają, że jest to nieco trudniejsze, ponieważ zawsze będziesz je przechowywać w telefonie.

To oczywiście nie powstrzymuje Cię przed utratą telefonu – oczywiście. Ale Twoja wirtualna karta będzie tam na koncie Revolut, gdy tylko zalogujesz się z innego miejsca.

Karta wirtualna Revolut: jak z niej korzystać

Karta wirtualna Revolut jest niezwykle łatwa w użyciu. Dzieje się tak, ponieważ działa dokładnie w taki sam sposób, jak zwykła karta Revolut.

Zobaczysz swoją wirtualną kartę w aplikacji – tak szybko, jak ją masz – obok szczegółów swojej fizycznej karty. W przypadku dowolnej płatności online wprowadź jak zwykle 16-cyfrowy numer karty, wraz z jej okresem ważności i numerem CVV – lub dodaj kartę do Google Pay.

Jak uzyskać kartę wirtualną?Aby otrzymać wirtualną kartę Revolut, przejdź do aplikacji i otwórz sekcję „Karty. Zobaczysz tam swoją normalną kartę.

Przejdź do ekranu „Pobierz nową kartę Revolut, a zobaczysz opcje dotyczące kart fizycznych lub wirtualnych. Wybierz wirtualną i wybierz między „wirtualną a „jednorazową kartą wirtualną.

Teraz możesz znaleźć swoją kartę w sekcji „Karty w aplikacji – i możesz z niej normalnie korzystać. Łatwo.

Przeczytaj także:

Dołącz do Revolut za darmoZarządzaj codziennymi wydatkami dzięki zaawansowanemu budżetowaniu i analizom, przelewaj pieniądze za granicę, łatwo wydawaj w lokalnej walucie i nie tylko. Dołącz do 10M + już korzystających z Revolut.

5 naszych najważniejszych zasad projektowania w Revolut

Tworząc w Revolut, skupiamy się na jednym: naszych klientach. Nasze projekty muszą być inteligentne, płynne i wydajne, aby zapewnić im jak najlepsze wrażenia. Zadowolenie klienta jest wykładnicze

Jak oszczędzać na dom: 12 ekskluzywnych wskazówek

Położyłeś swoje przysłowiowe awokado na grzance i nadszedł czas, aby rozważyć oszczędzenie na dom. Pomijając nagłówki gazet wywołujących facepalm, większość z nas zna dzisiejszą odpowiedź na pytanie „jak to zrobić