Co to jest Kredyt Oszczędnościowy?

17 lutego 2021

Uwaga redaktora: W tym poście omówiono kredyt oszczędnościowy, specjalną ulgę podatkową dla amerykańskich podatników o niskich i średnich dochodach oszczędzających na emeryturę. Pamiętaj: nie możesz złożyć formularza 8880 za pomocą 1040EZ, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z ekspertem, aby upewnić się, że kwalifikujesz się do otrzymania kredytu.

Kredyt na składki emerytalne lub „Kredyt oszczędnościowy pozwala zaoszczędzić pieniądze na emeryturę, oferując jednocześnie ulgę podatkową, zmniejszając w ten sposób – lub w niektórych przypadkach nawet eliminując – całkowitą należną kwotę podatku. Jest to kredyt bezzwrotny, co oznacza, że ​​może obniżyć należny podatek do zera, ale nie zapewnia zwrotu podatku. Nie możesz złożyć formularza 8880 za pomocą 1040EZ, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z ekspertem, aby upewnić się, że kwalifikujesz się do kredytu. Aby określić uprawnienia, skorzystaj z pomocy doradcy podatkowego w H&R Block.

Wiele osób nie korzysta z kredytu tylko dlatego, że nic o nim nie wiedzą. W rzeczywistości niedawne badanie przeprowadzone przez Transamerica Center for Retirement Studies ujawniło, że tylko jedna czwarta Amerykanów z rocznym dochodem gospodarstwa domowego poniżej 50 000 dolarów jest świadoma tego kredytu.

Oszczędzaj na emeryturę dzięki Kredytowi Oszczędnościowemu

Kredyt ten stanowi zachętę do zbudowania jaja gniazdowego, które można wykorzystać na emeryturze. Dzięki kredytowi oszczędnościowemu możesz odliczyć część z pierwszych 2000 USD, które wpłacasz na swój plan emerytalny (4000 USD, jeśli składasz wniosek wspólnie ze współmałżonkiem) poprzez:

 • 401 (k) planów
 • Tradycyjne lub Roth IRAPROSTE planyPlany SEP403 (b) rent457 rentPlany 501 (c) (18)457 (b) plany rządoweSkładki emerytalne nie są kwalifikowalne.

  Jakie kredyty możesz zdobyć?

  Maksymalny kredyt wynosi 1000 USD dla osób samotnych lub 2000 USD dla małżeństw. Uzyskany kredyt może być niższy z powodu odliczeń i innych żądanych kredytów. Jednak kwota kwalifikującego się kredytu zaczyna się zmniejszać wraz ze wzrostem dochodów. Kwota kredytu wynosi 50%, 20% lub 10% twojego planu emerytalnego lub składek IRA w zależności od skorygowanego dochodu brutto lub AGI.

  Kto się nadaje?

  Kwalifikowalność zależy od kilku czynników: wieku, zależności, statusu wykształcenia i dochodu.

  • Wiek: do końca roku podatkowego musisz mieć ukończone 18 lat.
  • Status osoby pozostającej na utrzymaniu: Nie możesz ubiegać się o ulgę, jeśli jesteś na utrzymaniu zeznania podatkowego innej osoby. Stan edukacji: nie możesz ubiegać się o kredyt, jeśli jesteś studentem w pełnym wymiarze godzin. Dochód: Twój zmodyfikowany skorygowany dochód brutto (AGI), w oparciu o Twój status zgłoszenia, nie przekracza:Żonaty składający wniosek razem – 61,500 $

   Żonaty składający wniosek oddzielnie – 30750 $

   Głowa gospodarstwa domowego – 46.125 USD

   Kwalifikująca się wdowa (wdowa) – 30,750 $

   Jak rozpocząć plan emerytalny?

   Czy wiesz, że partner bankowy H&R Block, Axos Bank ®, oferuje IRA tradycyjne i Roth? Możesz wybrać konto oszczędnościowe tradycyjne lub Roth IRA i wpłacać składki na konto emerytalne za rok poprzedni lub bieżący.

   Oto kilka typowych pytań dotyczących IRA zadawanych przez Axos Bank ®:

   W jaki sposób mogę się zgłosić?

   Możesz ubiegać się o IRA w uczestniczącej lokalizacji H&R Block. (Aby znaleźć biuro w pobliżu, udaj się tutaj.

   Ile mogę wnieść?

   Osoby fizyczne mogą wpłacić do 5500 USD (6500 USD, jeśli masz 50 lub więcej lat) na tradycyjną lub Roth IRA. Minimalny początkowy depozyt wynosi 250 $ dla Axos Bank ® IRA.

   Jak ubiegać się o kredyt oszczędnościowy

   W miarę zbliżania się sezonu podatkowego musisz wiedzieć, gdzie się udać, aby skorzystać z kredytu oszczędnościowego. Aby ubiegać się o kredyt oszczędnościowy, musisz wypełnić formularz IRS 8880 i dołączyć go do swojego 1040, 1040A lub 1040NR podczas składania zeznania podatkowego. Nie możesz złożyć formularza 8880 za pomocą 1040EZ, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z ekspertem, aby upewnić się, że kwalifikujesz się do kredytu.

   Aby określić uprawnienia, skorzystaj z pomocy doradcy podatkowego w H&R Block. Rozpocznij proces tutaj.