Co to jest linia handlowa?

Category: Przez Ciebie
17 lutego 2021

Jaka jest najczęstsza pozycja w raporcie kredytowym? To nie są publiczne rejestry, zbiory ani zapytania. Żadna z najczęściej spotykanych pozycji w raporcie kredytowym nie jest „linią handlową. Jest to również jedno z najczęściej używanych terminów w branży kredytowej.

Jednak zwykle piszemy to niepoprawnie. Przemysł zwykle określa to jako jedno słowo zamiast dwóch. Linie handlowe lub linie handlowe to po prostu konta kredytowe, które są zgłaszane do agencji sporządzających sprawozdania kredytowe. Każda linia handlowa zawiera szczegółowe informacje o koncie.

Poniżej znajduje się lista atrybutów linii handlowej, chociaż nie każda linia handlowa będzie zawierać każdy przedmiot.

 • Nazwa konta – zawiera nazwę i adres pożyczkodawcy / wierzyciela.
 • Numer konta – numer Twojej karty kredytowej lub pożyczki, ale nie jest wyświetlany w całości ze względów bezpieczeństwa. Zwykle jest obcięty lub pomieszany.Rodzaj konta – istnieją cztery typy kont: odnawialne, otwarte, ratalne lub hipoteczne. Konto odnawialne to zwykle karta detaliczna, karta bankowa lub karta paliwowa. Jeśli nie zapłacisz w całości, kwota, którą jesteś winien, obraca się i jest dodawana do tego, co jesteś winien w następnym miesiącu. Pożyczki ratalne to rachunki, na których co miesiąc jesteś winien stałą kwotę przez określony czas. Otwarte konta wymagają pełnej płatności co miesiąc. Kredyt hipoteczny jest pożyczką ratalną, więc taka sama rata na określony czas.Właściciel konta / odpowiedzialność – istnieje wiele opcji „odpowiedzialności: wspólna, autoryzowany użytkownik, współwykonawca i indywidualny. Joint jest zwykle kontem dzielonym przez męża i żonę; obaj są odpowiedzialni za spłatę, ponieważ obaj „podpisali pożyczkę. Autoryzowany użytkownik jest określony dla kart kredytowych. Autoryzowany użytkownik posiada kartę na swoje imię, ale nie ponosi odpowiedzialności za płatności. Cosigner jest odpowiedzialny za zapłatę, jeśli główny sygnatariusz tego nie zrobi. Konto indywidualne oznacza, że ​​tylko jedna osoba jest odpowiedzialna za płatności, z wyjątkiem stanów majątkowych.Status płatności – opis sposobu, w jaki obecnie opłacasz swoje rachunki. Najlepsze to „płaci zgodnie z ustaleniami. Stamtąd jest gorzej. Lista i opis innych sposobów płatności:30 dni opóźnienia (30-59 dni po terminie)

  60 dni opóźnienia (60-89 dni po terminie)

  90 dni opóźnienia (90-119 dni po terminie)

  120 dni opóźnienia (120-149 dni po terminie)

  150 dni opóźnienia (159-179 dni po terminie)

  180 dni opóźnienia (180 dni i więcej)

  Ponadto tradeline informuje o ważnych datach związanych z kontem. Na przykład;

  • Data otwarcia – data otwarcia konta.
  • Data zgłoszenia – data ostatniego zgłoszenia lub aktualizacji konta w raporcie kredytowym.Data ostatniej czynności – data, w której na koncie wystąpiła aktywność, czyli płatność lub fakturowanie.Data zamknięcia – data zamknięcia konta przez Ciebie lub kredytodawcę.Wysoki kredyt – maksymalna kwota kiedykolwiek zadłużona, zwykle charakterystyczna dla kart kredytowych.Limit kredytu – maksymalna zatwierdzona kwota kredytu lub kwota pożyczki lub karta kredytowa.Saldo – kwota, którą jesteś winien na dzień zgłoszenia.Warunki – miesięczna rata i liczba miesięcy spłaty kredytu.Sprawdzone miesiące – liczba miesięcy, w których zgłoszono to konto, czyli wiek bieżącego konta. Jeśli jest zamknięty, będzie to wiek, do którego został zamknięty.Data pierwszego zaległości – pierwsza data zaległości lub co najmniej 30 dni opóźnienia. Ta data jest czasami używana jako data „czyszczenia od.Historyczny status płatności – jest dostępny przez maksymalnie 7 lat ze wskazanym miesiącem i historyczną oceną zaległości. Może być wyświetlany w formie siatki, zwykle obejmującej 24 miesiące. Są one czasami nazywane „PHRs (poprzednie wysokie stawki) lub „30/60/90 Buckets, chociaż jest to to samo, co historyczne przestępstwa.