Co zrobić z zagubioną kartą kredytową lub debetową

Category: Jeśli Chcesz
17 lutego 2021

Ten artykuł / post zawiera odniesienia do produktów lub usług jednego lub kilku naszych reklamodawców lub partnerów. Możemy otrzymać odszkodowanie, gdy klikniesz linki do tych produktów lub usług.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobić, jeśli znajdziesz zgubioną kartę kredytową lub debetową? Spotkaliśmy się z tą sytuacją w weekend i pomyślałem, że będzie to interesujący temat do dyskusji.

Znalezienie zgubionej karty

W sobotę zabraliśmy chłopców na film. Moja żona i ja byliśmy poza domem, więc postanowiliśmy spotkać się w teatrze. Dotarła tam pierwsza z naszym najstarszym, więc poszła oszczędzić miejsca.

Kiedy szedłem naszą młodszą trójkę przez parking, nasz pięciolatek powiedział „Tato, na ziemi pod samochodem mamy leży karta kredytowa. Rzeczywiście, kiedy zszedłem do jego poziomu, zauważyłem to.

Kiedy go wyłowiłem, odkryłem, że w rzeczywistości była to karta debetowa. Nie wiedząc, co robić, udałem się do teatru. Nie czułem się komfortowo, oddając aktywną kartę w kasie, ale nie chciałem też po prostu jej wyrzucić ani trzymać się jej aż do później.

Postępowanie właściwie

Nasz ośmiolatek żartobliwie (mam nadzieję!) Powiedział: „Super, teraz możemy je zrujnować finansowo. Ale zamiast tego zdecydowałem się postąpić właściwie. Zacząłem od wyszukania właściciela za pomocą mojego iPhone’a, ale wyszedłem pusty.

Ponieważ film miał się rozpocząć, zdecydowałem się zadzwonić pod numer z tyłu karty i po prostu zgłosić zaginięcie. Gdy dotarłem do przedstawiciela – trudniejszego niż myślisz bez kodu PIN – powiedziałem jej, że znalazłem kartę i chcę zgłosić jej zgubienie.

Przedstawiciel zapisał numer i powiedział, że zablokuje konto, dopóki nie otrzyma wiadomości od właściciela. Następnie oddałem kartę w kasie na wypadek, gdyby właściciel wrócił jej szukać.

Co byś zrobił?Tak więc, drodzy czytelnicy… Co byście zrobili, gdybyście byli na moim miejscu? Zostawiłeś to na ziemi? Oddałeś kartę w kasie? Wezwany, aby to anulować? Pociąć i wyrzucić? Wybrać się na zakupy?

(Żartuję sobie z tego ostatniego.)

Co ciekawe, znaleźliśmy tę kartę może 200 metrów od miejsca, w którym około 12 lat temu znaleźliśmy 1100 dolarów w gotówce. Chyba powinniśmy tam częściej spędzać czas!

powiązane posty
 • Ile zawdzięczasz swoim dzieciom?
 • Sześć sposobów, aby nauczyć swoje dzieci, jak oszczędzać pieniądzePodobieństwa między sprawnością fizyczną a finansamiJak kina zarabiają pieniądzeRadzenie sobie ze znalezionymi pieniędzmiWal-Mart przestanie oferować przerwy w pracy18 odpowiedzi na „Co zrobić z zagubioną kartą kredytową lub debetowąMieszkam w Las Vegas w branży klubów nocnych. Przez lata znalazłem wiele (ponad 50) portfeli, torebek, aparatów fotograficznych, telefonów, kluczy, kart kredytowych i prawie wszystkiego, co ludzie noszą ze sobą. Chociaż większość rzeczy oddaję w bezpieczne miejsce lub zgubię je i znajdę… Zwykle trzymam gotówkę jako nagrodę. Oczekiwałbym tego samego od osoby, gdyby mi się to kiedykolwiek przytrafiło. Zatrzymaj pieniądze, a resztę oddaj (dowód osobisty, DW, itd…).

  Mężczyźni znacznie częściej oferują napiwek / nagrodę za zwrot swoich rzeczy. Z drugiej strony kobiety znacznie rzadziej dadzą nagrodę, więc po prostu zatrzymuję pieniądze, aby uniknąć sztywności.

  To się po prostu stało i natychmiast zadzwoniłem do banku. Wybrałem opcję powiadomienia o zgubionej karcie, ale utknąłem kilka razy, gdy pojawiło się pytanie o numer SS lub identyfikator podatkowy. Banki powinny mieć możliwość skorzystania z grzecznościowej możliwości znalezienia zagubionych kart, moja szczera opinia. W każdym razie, odebrano połączenie. Przedstawiciel odebrał numer karty i poprosił o jej wyrzucenie. Właściwie to poszarpałem.

  Nie spodziewaj się, że zostaniesz pochwalony, „trudno znaleźć uczciwą osobę, nawet jeśli nie usłyszysz ani jednego słowa podziękowania (tak naprawdę podziękowałem im za odebranie telefonu).

  Cóż, poczucie i pewność, że możesz zrobić to, co właściwe, nawet gdy nadarzają się okazje, są pozbawione słów.

  Kiedy kilka lat temu pracowałem jako menadżer w McDonald’s, jeden z moich pracowników znalazł kartę kredytową w holu naszego sklepu i oddał mi ją. Pomyślałem, że najłatwiej będzie zadzwonić pod numer z tyłu, a oni mogliby skontaktować się z tą osobą w moim imieniu. Dotarcie do prawdziwej osoby zajęło trochę czasu, potem zostałem przeniesiony do innej, ponieważ nie byłem właścicielem karty, a ta osoba z jakiegoś powodu nie mogła ze mną rozmawiać. W końcu kazano mi zanieść to do najbliższego banku Chase. To było tylko kilka mil stąd, ale nie wchodziło mi w drogę. Było to bardziej kłopotliwe, niż się spodziewałem, ale wolałbym to zrobić, niż sprawić, by ta osoba się o to martwiła.

  Zadzwoniłbym pod ten numer i zgłosiłbym jego utratę, a następnie zniszczyłbym go. Powoduje zawieszenie konta, ale niszczenie jest podwójnym zabezpieczeniem.

  Ta osoba mogła wrócić, odebrać ją i powiedzieć bankowi, że została znaleziona, a ktoś inny mógł zapisać numer. Albo ktoś mógłby użyć tożsamości na karcie. Istnieją czytniki kart kredytowych, które umieszczają dowolny numer CC na pasku magnetycznym innego. I najprawdopodobniej mogliby skopiować podpis osoby również z tyłu karty. To, że zamarzło, nie oznacza, że ​​jest bezpieczne.

  Uważaj na operacje żądła. Departament policji w Nowym Jorku regularnie prowadzi operacje żądła, podczas których celowo upuszcza pieniądze, portfele, torebki i inne kosztowności w miejscach publicznych (stacje metra, domy towarowe, bary itp.) I czeka, aż ktoś je odbierze. Wygląda na to, że prawo Nowego Jorku wymaga, aby zagubione przedmioty były natychmiast zwracane policjantowi. Jeśli osoba, która go podniesie, nie przekaże go od razu policjantowi w pobliżu, zostanie aresztowany. Jeśli podadzą go policjantowi, zostaną przeszukani, a ich identyfikator zostanie sprawdzony.

  Policja lotniska w Seattle kilka lat temu przeprowadziła podobną notoryczną inwazję i jestem pewien, że inne wydziały policji prowadziły podobne niepubliczne operacje.

  Dzieje się to kilka razy w roku, kiedy pracuję. Zawsze dzwonię pod numer na odwrocie karty. Ci, którzy wątpią w pozostawienie jej w kinie… karta jest już zgłaszana jako zagubiona… nie mogą jej używać.

  Bob, twoje doświadczenie z parą, która cię „obciążyła, przypomina mi powiedzenie: „żaden dobry uczynek nie pozostaje bezkarny. Jeśli trzymałeś torebkę i przedmioty przez tydzień (lub dłużej, jeśli ich podróż została przedłużona z powodu opóźnienia, wypadku, choroby, śmierci itp.), Mogą oskarżyć Cię o zabranie niektórych przedmiotów. Niedobrze.

  Gdybym znalazł jedną kartę CC / debetową, zadzwoniłbym pod numer 800, aby ją anulować, a następnie zniszczyłbym ją dla właściciela.

  Gdybym znalazł torebkę, szukałbym w torbie informacji identyfikacyjnych i gdyby było łatwo zlokalizować imprezę, zadzwoniłbym do nich i powiedziałbym: „Znaleźliśmy twoją torebkę w firmie X przy 123 Brown St. Trzymamy ją pod adresem zagubiony i znaleziony dept. jeśli chcesz go odebrać. Poproś o moją sekretarkę Mary, kiedy przyjdziesz.

  Niektórzy ludzie nie rozumieją, że nie jesteś zobowiązany do wychodzenia z siebie, aby im pomóc. JEŚLI ktoś zgubił torebkę, to ICH ma obowiązek odebrać swoje rzeczy.

  Ciekawe io czym pomyślę następnym razem.

  W ciągu mojego życia znalazłem trzy torebki. Pierwszy raz byłem studentem, więc udałem się do pracy na kampusie i zmieniłem ją w nadzorcę pracy – zrób dobry uczynek, ale nie chcę się angażować. Nawet nie zajrzał do środka. Zawstydzony noszeniem torebki na ramieniu biegnącej do pracy.

  Za drugim razem, w drodze do pracy, znalazłem torebkę (karty kredytowe, książeczki oszczędnościowe, wszystko – można było zobaczyć pobraną gotówkę). Zabrałem go do pracy i znalazłem osobę z licencji. Była starszą emerytką, ale telefon odebrał jej mąż. Byli tak szczęśliwi, że zapytali mnie, co jest w środku. Szczęśliwe karty kredytowe i książeczki oszczędnościowe. Ktoś złamał się tego ranka i zabrał torebkę, gdy mąż schodził na dół. Chciałem zrobić to w policji, ale byłem 40 mil od domu. Lepiej to oddaj i niech to zdobędą.

  Chcieli, żebym go ZATRZYMAŁ do powrotu z rejsu w następnym tygodniu. Powiedziałem, że uważam, że to nie jest dobry pomysł, ale powiedzieli, że to szczęśliwi, uczciwi ludzie na świecie. Powiedziałem nie, nie – musisz zgłosić zgubienie / kradzież kart, nawet jeśli znalazłem torebkę. Odkładając słuchawkę, powtarzali, jak bardzo są szczęśliwi. Byłem oszołomiony. Oddzwoniłem wkrótce, ponieważ nie sądziłem, że to dobry pomysł. Przeprosiłem, ale powiedziałem, że muszę to przekazać policji tutaj, w pobliżu pracy, albo jestem skłonny zamienić to w miejscową policję w domu. Nie czułem się dobrze trzymając go.

  Kompromis – tak – poprosiłem o kompromis, ponieważ odmawiali – polegał na tym, że trzymam go do późnej nocy około 19:00, ponieważ będą go odbierać po spakowaniu. Siedziałam patrząc przez okno, czekając, aż przyjdą i więcej niż zadowolona, ​​mogąc oddać to mężowi. Byłem za to odpowiedzialny i przyznaję, że nienawidziłem tego uczucia.

  Ostatni raz 2-3 lata temu w sklepie torebka – wprowadziłem to do obsługi klienta. Słyszałem klawisze, więc wiedziałem, że kobieta nie może wyjść. Gdy szedłem po sklepie, wyciągnąłem go przed siebie jak zabłocony but.

  Chcę postąpić właściwie, ale torebki to problem z całym tym, co jest w środku. Chyba nie chcę być tym, który przez to widzi. Nie chcę nawet śladu bycia „złym, robiąc dobrze.

  Muszę się nad tym zastanowić, ale wydaje mi się, że oddanie go najprawdopodobniej nie zostanie przybite do osoby, która go „wzięła. Za dużo zła widziałem na świecie.

  HTK / Leigh / smartcredit: Nie jestem pewien, czy widzę ryzyko oddania go po tym, jak zadzwoniłem do banku, aby zgłosić utratę. W tym momencie nic złego nie może się wydarzyć, a osoba, która ją straciła, może dać osobie, która ją straciła, trochę spokoju, jeśli wróci, szukając tego. Tak czy inaczej, karta została zgubiona, więc są chronione.

  Wow, ludzie, którzy tu publikują, są wielkimi Samarytanami. Zawsze uważałem, że należy zadzwonić pod numer 800 na odwrocie karty, ale po przeczytaniu niektórych komentarzy planuję teraz zniszczyć każdą kartę kredytową / karty dłużne, które napotkam. Mogę zadzwonić pod numer 800, a potem zniszczyć karty. Nie zostawiłbym tego policji ani urzędnikowi (który z tego, co wiem, może być oszustem).

  Przypomina mi o moim własnym doświadczeniu. Zapomniałem portfela z CC i prawem jazdy na ladzie Walgreens. Urzędnik oddał mi go i dwa tygodnie później, kiedy zadzwoniłem do WG, sprawdzili i powiedzieli, że portfel jest zagubiony i znaleziony. Nikt nie obciążał mojego konta CC, które monitorowałem online przez całe dwa tygodnie, kiedy szukałem mojego CC. Mogłem zadzwonić, aby anulować CC, ale nie chciałem zajmować się nowym numerem karty, kiedy byłem „pewien, że moja karta jest w moim domu.

  Dobrze było to zgłosić, ale chyba nie tak dobrze zostawiać wizytówkę przypadkowym ludziom pracującym w kinie. Wolałbym zniszczyć kartę, niż ryzykować, że ktoś nadużyje jej lub informacji.

  Potnij to – wyrzuć do śmieci.

  To najprostsze rozwiązanie, które natychmiast chroni właściciela karty.

  Karta i tak zostanie zdezaktywowana… jak tylko właściciel zgłosi jej zgubienie / kradzież.

  Po co automatycznie ufać facetowi pracującemu w kinie? W takich sytuacjach też nie ufam glinom.

  W podobnej sytuacji po prostu podrzuciłem go na komisariat.

  Jeśli to karta, dzwonię pod numer z tyłu i zgłaszam to. Robię to, aby przestrzegać złotej zasady. Mam nadzieję, że gdyby to była moja wizytówka, znalazca byłby honorowy. Ale niektórzy pożyczkodawcy faktycznie przyznają nagrodę znalazcy, ponieważ jest to tańsze niż radzenie sobie z skutkami kradzieży tożsamości. Jeśli to gotówka, zatrzymam ją. Jeśli jednak znalazłeś 1100 dolarów, poczekałbym tydzień i zobaczyłem, czy prawdziwy właściciel zwrócił na siebie uwagę mediów.

  Gdyby karta debetowa została wydana z dużego banku (np. 5/3 w mojej okolicy), prawdopodobnie zabrałbym ją do jednego z miliardów pobliskich oddziałów, aby mogli skontaktować się ze swoim klientem. Gdyby to był bank, którego nie rozpoznałem, zrobiłbym to samo, co ty.

  Bardziej zainteresowało mnie jednak twoje znalezisko za 1100,00 dolarów (post, którego nigdy wcześniej nie czytałem). Portfel zawierający 1100,00 $ i bez dowodu osobistego?! Jest pan znacznie lepszym człowiekiem niż ja, sir.

  Jeśli to możliwe, aby znaleźć dane kontaktowe, byłoby miło zrobić właściwą rzecz i wysłać je z powrotem do nich, oczywiście bez pytania o jakąkolwiek nagrodę.

  Naciągnij go wzdłuż paska magnetycznego, aby uczynić go bezużytecznym, a następnie zabierz go do domu i zniszcz. Eliminuje to możliwość, że właściciel otrzyma nieprzyjemne niespodzianki.

  To samo przytrafiło mi się około miesiąc temu. Zrobiłem to samo, co przy wyszukiwaniu właściciela i udało mi się znaleźć numer telefonu przez Google. To była stara karta, więc po prostu ją zniszczyłem, ale byli wdzięczni za moje wysiłki, aby ją zwrócić.