Czego właściciele szukają w raporcie kredytowym

17 lutego 2021

29 listopada 2012

Pamiętam, że kiedy wynajmowałem swoje pierwsze mieszkanie, właściciel poprosił mnie o podanie informacji do sprawdzenia zdolności kredytowej. Właśnie skończyłem pierwszy rok studiów i nie miałem żadnej historii kredytowej, o której mógłbym mówić, nie mówiąc już o żadnej wskazówce, co chcieliby wiedzieć z mojej historii kredytowej. Miałem cosigner do mojego pierwszego mieszkania, ale przez lata musiałem upewnić się, że moja zdolność kredytowa jest dobra, aby móc nadal wynajmować mieszkanie. Właściciel chce mieć pewność, że wybrani przez niego najemcy będą odpowiedzialni i będą dbać o swoją nieruchomość i płacić czynsz w terminie. Sprawdzenie zdolności kredytowej potencjalnego najemcy może dać właścicielowi rozsądną wskazówkę, czego może oczekiwać od tego najemcy.

Oto, czego faktycznie szuka większość właścicieli, gdy sprawdzają raport kredytowy:

Dług

To oczywiste, że im więcej masz długu, tym mniej prawdopodobne jest, że właściciel będzie skłonny Ci wynająć mieszkanie. Właściciele przeprowadzają kontrole kredytowe, aby sprawdzić, ile zadłużenia mają potencjalni najemcy. Kiedy już znają poziom zadłużenia, często porównują go z dochodami, aby sprawdzić, czy stać Cię na wynajem mieszkania, a jednocześnie spłacić dług. Jeśli Twój dochód i obciążenie długiem nie pokrywają się, właściciel najprawdopodobniej nie będzie Ci wynajmował.

Spójność i przewidywalność

Właściciele sprawdzają raport kredytowy potencjalnego najemcy, aby uzyskać dowody, że kandydat wykazał spójność, stabilność i przewidywalność swoich finansów. O spójności świadczy to, co potencjalny najemca robi w kółko pod względem finansowym. Jeśli kontrola zdolności kredytowej wykaże, że pożyczkobiorca ma terminowe płatności na kilku kontach przez kilka lat, to jest konsekwentny. Stabilność można określić wieloma czynnikami. Liczba lat, przez które pracujesz, liczba otwartych kont i historia płatności – wszystko to wpływa na stabilność. Potencjalny najemca, który poradzi sobie ze swoimi zobowiązaniami finansowymi i pracuje dla tego samego pracodawcy długoterminowo, jest osobą stabilną finansowo. Właściciele sprawdzają raporty kredytowe, aby przewidzieć zachowanie osoby, która będzie wynajmować nieruchomość.Im bardziej konsekwentnie i przewidywalnie jesteś w pracy i finansach, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony do wynajęcia mieszkania!

Historia wynajmu

Właściciel może sprawdzić historię wynajmu potencjalnego najemcy za pomocą raportu kredytowego. Właściciel może skorzystać z danych historii wynajmu, aby zobaczyć, gdzie mieszkałeś i zapytać o Twoje poprzednie umowy najmu, aby sprawdzić, czy zapłaciłeś czynsz w terminie lub czy jesteś winien pieniądze swojemu poprzedniemu wynajmującemu. Sprawdzą Twoją historię wynajmu, aby przewidzieć Twoje przyszłe zachowanie jako najemcy. Historia płatności za wynajem pojawia się w raporcie kredytowym tylko wtedy, gdy właściciel zgłasza historię płatności do biura informacji kredytowej. Jednym z głównych sposobów budowania kredytu jest płacenie czynszu. Nie mam żadnych innych dużych wydatków na zbudowanie kredytu za pomocą innego niż czynsz, więc płacę czynsz online za pośrednictwem WilliamPaid, a oni zgłaszają moje płatności do biura kredytowego, aby za każdym razem, gdy płacę czynsz w terminie każdego miesiąca, budowanie kredytu.Pomaga to nie tylko mojemu osobistemu kredytowi, ale także zwiększa prawdopodobieństwo, że w przyszłości zostanę zatwierdzony do mieszkania!

Przesłane przez WilliamPaid.com. WilliamPaid pozwala najemcom i współlokatorom płacić czynsz online, automatycznie, z większą elastycznością i ZA DARMO. Użytkownicy mogą również budować kredyt przy każdej płatności czynszu.

Ta witryna może zawierać fakty, poglądy lub opinie osób lub organizacji niezwiązanych z ApartmentSearch by CORT. ApartmentSearch by CORT nie popiera, nie gwarantuje ani nie gwarantuje dokładności, kompletności ani aktualności tych faktów, poglądów lub opinii. ApartmentSearch by CORT w szczególności zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności za jakiekolwiek roszczenia lub szkody, które mogą wynikać z faktów, poglądów lub opinii osób lub organizacji niezwiązanych z ApartmentSearch by CORT pojawiających się na tej Stronie.