Czy Bitcoin okaże się zwycięzcą? 5 rzeczy, których możesz się spodziewać

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Kantor wymiany bitcoinów w Krakowie, 5 marca 2019 r. (Fot. Jakub Porzycki / NurPhoto via. [+] Getty Images)

NurPhoto przez Getty Images

Obecnie światowa gospodarka jest w całkowitym szoku. The Washington Post donosi: „Prawie każda klasa aktywów – akcje, obligacje, złoto, ropa naftowa – znalazła się w stanie oblężenia, a Dow DOW spadł o ponad 1300 punktów. 12 marca spowodowało to, że rynki kryptowalut wpadły w stan paniki. Podczas paniki bitcoin został wyprzedany. W ciągu zaledwie 24 godzin z rynków kryptowalut usunięto 93 miliardy dolarów, co spowodowało gwałtowny spadek ceny bitcoinów o 48%.

Byk Bitcoin ICLR, Tim Draper mówi: „To będzie bitcoin, a nie banki i rządy, które uratują sytuację. Draper wierzy, że z wydarzeniem halvingu bitcoina zaplanowanym na maj, cena bitcoina może osiągnąć najwyższy w historii poziom 250 000 USD do 2022 r. Gdy wydarzenie halvingu bitcoina jest tuż za rogiem, oto, czego można się spodziewać.

Ekstremalna zmienność cen

Pomimo niedawnego spadku cen bitcoinów i całego rynku kryptowalut, Richard Ells, dyrektor generalny Electroneum, uważa, że ​​globalna gospodarka nie widziała niczego podobnego do tego, co dzieje się teraz od drugiej wojny światowej.

Uderz w Bitcoin, gdy Portnoy ostrzega, że ​​kryptowaluty to tylko „ jeden wielki schemat Ponzi ”Ukryta prawda kryjąca się za praniem pieniędzy, bankami i kryptowalutąBitcoin czeka w tym tygodniu szok o wartości prawie 1 miliarda dolarówElls mówi: „W bardzo krótkim okresie głupotą byłoby oczekiwać na rynku kryptowalut czegokolwiek innego niż poważnej zmienności. Jednak kiedy opadnie kurz, jestem pewien, że zobaczymy, jak znowu rozkwitnie . W chwili pisania tego tekstu bitcoin odnotował imponujące 80% odbicie w stosunku do najniższej ceny z 3800 USD do 6206 USD.

Ells mówi dalej: „Następny halving bitcoinów jest tuż za rogiem, a adopcja kryptowalut rośnie na całym świecie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na przykład nasza niedawno uruchomiona niezależna platforma AnyTask zarejestrowała ponad 51 000 rejestracji tylko w ciągu tygodnia .

Dan Schatt, dyrektor generalny platformy pożyczek kryptograficznych Cred, uważa, że ​​chociaż obecny globalny kryzys płynności może zniszczyć niektóre klasy aktywów, w krótkim okresie przeważą bitcoiny i kryptowaluty.

„Bitcoin okazał się bardzo odporny. To wciąż 33% więcej niż rok temu. Czemu? Nadal zyskuje przychylność jako magazyn wartości, który nie zostanie osłabiony. Dolar w 1970 roku jest dziś wart 0,15 dolara z powodu inflacji. Za 50 lat inflacja bitcoinów nie będzie taka sama – mówi Schatt.

Schatt dodaje: „Bitcoin mógłby zyskać na popularności, gdyby więcej funduszy inwestycyjnych mogło inwestować w formie ETF-ów ETSY lub innych instrumentów finansowych. Wrota otworzą się, gdy otoczenie regulacyjne stanie się bardziej przejrzyste dla funduszy emerytalnych, funduszy ubezpieczeniowych i funduszy kapitałowych .

„Zwłaszcza tutaj, w Australii, organy regulacyjne będą miały duże pole do popisu w tej klasie aktywów w odniesieniu do funduszy ETF. Oni [regulatorzy] są konserwatywni i mają awersję do ryzyka. Zmienność bitcoinów to jedno, ale także przepisy dotyczące płynności wymagane dla funduszy ETF to drugie , mówi Camilla Love, dyrektor zarządzająca eInvest, aktywnego dostawcy ETF w Australii. Minie trochę czasu, zanim ETF bitcoin zostanie zakotwiczony na giełdzie w Australii.

Byki, aby wykupić niskie bitcoiny

Nieco ponad tydzień temu cena bitcoina spadła o bezprecedensowe 50%, spadając z 7700 USD do 3800 USD w ciągu 24 godzin. Jednak ta cena nie trwała długo i wzrosła o 80%. Jeffery Liu, dyrektor generalny firmy XanPool zajmującej się przetwarzaniem kryptowalut, mówi: „Dość mocno argumentowano, że niedawny spadek cen bitcoinów był głównie spowodowany przez przyszłe rynki.

„Pomimo niedawnych wyprzedaży bitcoinów, nadal jesteśmy bardzo optymistyczni, jeśli chodzi o cenę bitcoinów. Dzięki naszej platformie XanPool, która ma ponad 20 000 przeprowadzających transakcje użytkowników w całej Azji Południowo-Wschodniej – obecnie widzimy, że klienci dużo kupują, a niewielu sprzedaje. To wskazuje że ostatnie spadki cen były ciężkie na rynku instrumentów pochodnych . Oznacza to, że kiedy inwestorzy instytucjonalni wycofują się z bitcoina, wkraczają byki, aby go wykupić.

Liu dodaje: „W związku z wydarzeniem halvingu bitcoinów, które jest tuż za rogiem, mniej niż połowa zwykłej podaży bitcoinów będzie sprzedawana na otwartych rynkach. W rezultacie „Zakładając, że popyt pozostanie stosunkowo podobny, wynik zdarzenia spowoduje wzrost ceny bitcoinów.

Ceny bitcoinów mogą wzrosnąć dzięki zamkniętym gospodarkom

Wraz z zawirowaniami w gospodarce światowej ceny bitcoinów prawdopodobnie wzrosną dzięki gospodarkom zamkniętym. Tim Shaler, główny ekonomista w iTrustCapital, uważa, że ​​„Ceny produktów inwestycyjnych zależą od zapotrzebowania inwestorów na przyszłe zyski z tego konkretnego produktu, co jest funkcją całej gospodarki i możliwych zwrotów z innych produktów.

„Uważamy, że waluty cyfrowe mają wiele rynków składowych. Wydaje się, że Ripple AAPL jest napędzany przez inwestorów, którzy uważają, że waluty cyfrowe odegrają w przyszłości rolę na rynku pożyczek międzybankowych i / lub w międzynarodowych przelewach bankowych. Wydaje się, że popyt na bitcoiny rośnie, gdy ludzie w gospodarkach zamkniętych (tj. Chiny CI, Iran, Wenezuela) kupują bitcoiny, aby chronić swoje bogactwo – kiedy czują, że ich krajowa waluta może stracić na wartości , mówi Shaler.

Shaler dodaje: „Wraz ze wzrostem zagrożenia wojną między Stanami Zjednoczonymi a Iranem w styczniu 2020 r., Wartość bitcoina wzrosła z 7 000 do około 10 000 USD. Rozbieg w 2017 r. Mógł być częściowo spowodowany rosnącą skutecznością Chin w zakresie kontroli kapitału. Tak więc bitcoin wydaje się być świetnym pomysłem na zakup w przypadku wielu dobrze zdywersyfikowanych portfeli .

Ceny bitcoinów mogą nie wzrosnąć podczas halvingu

Bitcoin halving to wydarzenie odbywające się co cztery lata, które zmniejsza o połowę tempo tworzenia nowych bitcoinów. Kolejny halving planowany jest na maj. Z historycznego punktu widzenia ceny bitcoinów wzrosły z powodu podaży i popytu. Prowadzi to do dwóch sytuacji:

  1. Podaż jest wysoka, a popyt niski, co prowadzi do spadku ceny aktywa / produktu.
  2. Podaż jest niska, a popyt wysoki, co prowadzi do wzrostu ceny aktywa / produktu.Wielu handlarzy kryptowalutami jest optymistycznie nastawionych do zbliżającego się majowego halvingu, jednak nie wszyscy są przekonani. Nikolai Udianskyi, CEO BTCU i współzałożyciel Coinsbit Exchange, mówi: „Wiele osób uważa, że ​​po halvingu cena bitcoina wzrośnie. Ale wszyscy nie biorą pod uwagę jednego faktu – poprzednie 2 halvings wywołały poruszenie wokół bitcoina. W tym czasie rynek był pełen entuzjastów, którzy byli gotowi zainwestować pieniądze i podjąć ryzyko .

    Udianskyi dodaje: „Teraz sytuacja bardzo się zmieniła. Nie ma już szeregu osób, które chcą kupić bitcoiny i inne kryptowaluty, prawie wszyscy inwestorzy mają już podobne doświadczenie i wyciągnęli dla siebie pewne wnioski, czy chcą kontynuować, czy nie. Halving nie jest kluczowym argumentem w kwestii wzrostu cen bitcoinów.