Dlaczego bankierzy nienawidzą świata kryptowalut

Category: Jpmorgan Chase
17 lutego 2021

Kryptowaluta to forma cyfrowej waluty, która wykorzystuje kryptografię w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Waluta szybko zyskała popularność w oczach opinii publicznej. Istnieje wiele rodzajów kryptowalut, w tym między innymi Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin cash, Litecoin, Cardano i Stellar Lumens.

Chociaż bankierzy byli przeciwni kryptowalutom, mają niesamowite korzyści w porównaniu ze zwykłymi walutami. Banki częstopowołują sięna ekstremalną zmienność tej waluty i możliwość wykorzystania ich do prania pieniędzy.

Aaaall the videosOglądaj wszystkie rozmowy TNW2020 na żądanie, kiedy tylko chcesz

Tempo, w jakim kryptowaluty rosną w ciągu ostatnich kilku miesięcy, napełniło bankierów odrazą. Oto główne powody, dla których bankierzy są przeciwni kryptowalutom.

1. Rynek kryptowalut przekracza rozmiary dużych banków

Od 16 lutego 2018 r. Rynek kryptowalut ma kapitalizację rynkową w wysokości 470 miliardów dolarów, acena BTCprzekracza 10000 dolarów. To więcej niż JPMorgan Chase, największy bank w Stanach Zjednoczonych.

Kapitalizacja rynkowa samego Bitcoina jest porównywalna z kapitalizacją Bank of China. Ethereum podąża za tym z kapitalizacją rynkową porównywalną do Morgan Stanley.

Bankowcy obawiają się, że tempo, w jakim rozwija się rynek kryptowalut, będzie miało poważny wpływ na ich działalność. Wydaje się, że banki walczą z kryptowalutami, aby spowolnić tempo ich wzrostu.

Wiele banków niedawno zakazało swoim klientom kupowania kryptowalut za pomocą kart kredytowych. To poważny krok w kierunku spowolnienia wzrostu rynku kryptowalut.

2. Przytłaczający wzrost wartości kryptowaluty

W zeszłym roku Bitcoin ogromnie wzrósł z 1000 do 20000 USD w ciągu 12 miesięcy. Jednak zgodnie zniedawnym dochodzeniemwartość ta spadła o ponad 1000 USD w ciągu ostatniego tygodnia.

Niedawny spadek cen doprowadził do spekulacji niektórych analityków, że pod koniec 2017 roku Bitcoin mógł pęknąć. Michael Jackson, ekspert od Bitcoina, odrzucił taki wniosek, twierdząc, że jest to tylko skok. Twierdzi, że jeszcze nie osiągnął górnej granicy, która będzie 100 razy większa niż obecnie.

Jamie Dimon, dyrektor generalny JP Morgan Chase, kiedyś nazwał kryptowalutę „oszustwem. Później docenił podstawową technologię blockchain i żałuje, że wypowiedział się negatywnie na temat Bitcoina.

Twierdzi również, że nie interesuje go ten temat, chociaż często publikował publiczne komentarze na ten temat. Ciekawe jest to, że JP Morgan kupuje fundusze ETF oparte na Bitcoinie na europejskiej giełdzie.

Wzrost wartości kryptowaluty przyciągnie wiele osób do korzystania z niej zamiast zwykłej waluty. W efekcie działalność bankierów zostanie zakłócona.

3. Decentralizacja kryptowaluty

Zdecentralizowanie kryptowaluty nie będzie wymagało od strony trzeciej dokonywania transakcji. Jest to sprzeczne z tym, co robią bankierzy.

Jak powiedziałem wcześniej, kryptowaluty szybko rosną, a bankierzy obawiają się, że mogą stracić kontrolę nad wszystkimi pieniędzmi. Jeśli wiele osób skorzysta z kryptowaluty, klienci banków zmniejszą się, a tym samym dochody również spadną. Istnieje już wielesygnałów telegramów kryptograficznych, które pomagają nowemu handlowcowi w grze kryptograficznej w bardziej efektywnym inwestowaniu.

Bankowcy obawiają się, że ta nowa technologia może ich zastąpić. Postrzeganie kryptowalut jako konkurenta, a nie współtwórcy jest głównym powodem, dla którego bankierzy nienawidzą kryptowalut.

Przeniesienie ogromnego Fiata na duże odległości wymaga więcej czasu. Dzięki tej nowej technologii przesłanie równoważnej kryptowaluty zajmie tylko kilka minut. Oznacza to, że bankierzy nie będą już mieli kontroli nad gospodarką.

4. Poniesiony koszt przestrzegania przepisów

Większość inwestorów kryptowalutowych deponuje duże kwoty. Bankierzy mają obowiązek zbadania funduszy, aby upewnić się, że są one czyste i nie pochodzą z nielegalnej działalności. Przeprowadzają dokładne dochodzenie w sprawie pochodzenia środków i właściciela faktycznego na rachunku.

Dodatkowo bankier musi upewnić się, że właściciel konta jest zgodny z przepisami podatkowymi. Jeśli jesteś z USA, bank musi wysłać raport o transakcji do amerykańskiego IRS. W przypadku krajów UE bank musi przestrzegać wymogów sprawozdawczości CRS OECD.

Wszystko to wymaga czasu i środków, na które banki nie są gotowe.

5. Kryptowaluta to nowa technologia

Kryptowaluty są zasadniczo nowe dla wielu, atechnologia blockchainjest złożona i trudna do zrozumienia. W rezultacie wielu bankierów denerwuje się tym i uważa to za złe. Nie rozumieją funkcji i potencjału, jaki oferuje im blockchain.

Podobnie jak nowy gadżet, taki jak smartfon. Na początku ludzie gardzą nową technologią w gadżetach. Nie dlatego, że im się to nie podoba, ale dlatego, że jest to nowe, skomplikowane i może być przytłaczające w użyciu.

W tym przypadku niektórzy bankierzy nie mają pojęcia, jak działa ta nowa technologia. Szkoda, że ​​ci, którzy to rozumieją, nienawidzą tego.

6. Śledzenie źródła funduszy

Innym powodem, dla którego bankierzy mogą nienawidzić kryptowaluty, jest to, że śledzenie źródła funduszy jest niemożliwe. Nie ma możliwości, aby byli w stanie zbadać środki przesyłane z portfela kryptowalut na konto bankowe. Dzięki temu nie mogą stwierdzić, czy pieniądze na Twoim koncie są czyste.

Bank może być odpowiedzialny za nieuczciwe zyski w swoim systemie. Dlatego uważają to za wysokie ryzyko, ponieważ nie mogą udowodnić, w jaki sposób zarobiono fundusze.

7. Zatrudnienie

Innym czynnikiem, który sprawia, że ​​bankierzy nienawidzą kryptowaluty, jest fakt, że będzie ona wpływać na sektor finansowy. Jeśli skończą się pieniądze FIAT, banki prawdopodobnie zostaną zamknięte. Bankowcy boją się najbardziej, że stracą pracę, ponieważ nie będzie dochodów finansowych.

Aby zarabiać na życie, każda osoba potrzebuje pracy. Bankowcy obawiają się również, że mogą nie mieć czegoś innego do roboty. Jeśli w ogóle kryptowaluty prześcigną banki, staną się nieaktualne. Bankierzy będą zmuszeni szukać innej pracy, co może wymagać od nich podjęcia kolejnej kariery.

Wniosek

Kryptowaluty pozostają dużym zagrożeniem dla bankierów. To przytłaczające, jak szybko świat kryptowalut rozwija się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Istnieją setki ICO i ogromne wahania w głównych kryptowalutach, takich jak Bitcoin i Ethereum.

Pomimo tego, że jest to duża przeszkoda dla banków, uwielbia to wielu inwestorów. Jednak nie wszyscy bankierzy nienawidzą kryptowalut. Niektórzy już zainwestowali w kryptowaluty.

W przyszłości pieniądze FIAT kontrolowane przez bankierów prawdopodobnie ulegną zmianie. Według wielu analityków kryptowaluta będzie nowym sposobem kupowania i wymiany produktów i usług.