Dlaczego Bitcoin ma wartość

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Ludzie nadają Bitcoinowi wartość, tak jak my nadajemy wartość różnym walutom fiducjarnym i innym rzeczom, takim jak papierosy, sztuka i piwo.

Jeśli coś jest użyteczne, prawdopodobnie nadamy temu wyższą wartość, niż jeśli coś jest nieprzydatne.

Aby nadać czemuś wartość, nie tylko chcemy, aby było użyteczne, ale chcemy również, aby produkt był rzadki.

Czytając to, staraj się nie patrzeć na to z punktu widzenia kogoś w kraju pierwszego świata, który ma konto bankowe, karty kredytowe i konto PayPal. To wszystko jest przydatne.

Wierzę, że unikalne zastosowania Bitcoina będą się rozwijać, gdy będziemy się o nim dowiedzieć więcej. W tej chwili wiele osób spędza dużo czasu porównując Bitcoin do Gold lub porównując Bitcoin do waluty. Podobnie jak dawniej ludzie porównują samochody z koniem i wozem. Cytując Andreasa, „kogo naprawdę obchodzi, jeśli Bitcoin jest używany jako waluta lub jako środek do przechowywania wartości. Świetnie, ale interesują mnie również inne zastosowania, o których jeszcze nie pomyśleliśmy.

W każdym razie to, co napisałem poniżej, nie jest przyszłością Bitcoina. Właśnie do tego służy już Bitcoin. To może pomóc ci zrozumieć, dlaczego Bitcoin ma wartość. W niektórych sytuacjach jest to przydatne dla niektórych osób.

Tylko 21 milionów bitcoinów zostanie kiedykolwiek wyprodukowanych.

Rząd może dość łatwo zarabiać pieniądze, włączając prasę drukarską. Wydobywanie złota jest trochę trudniejsze. Niedługo będziesz mógł mieć w pełni zautomatyzowane kopalnie złota!

Tworzenie bitcoinów zostało ograniczone do łącznie dwudziestu jeden milionów.

Często się powtarza, że ​​każdy milioner na świecie nie będzie w stanie kupić po jednym bitcoinie.

Utworzono pierwszy zasób „Ograniczony cyfrowo.

Bardzo łatwe do wycinania i wklejania zdjęć cyfrowych. Bardzo łatwo wyciąć i wkleić tę stronę internetową. Bardzo łatwe do kopiowania cyfrowej muzyki i filmów.

Próbujesz „dwukrotnie wydać Bitcoin? Wydaje się to bardzo trudne.

Bitcoin jest sprzedawany w dużych ilościach 24/7 na różnych giełdach na całym świecie.

O ile mi wiadomo, możesz wymienić bitcoiny na dowolną walutę fiducjarną na świecie.

Możesz także wymienić Bitcoiny na dowolną inną kryptowalutę.

Ludzie wymieniają również bitcoiny na nieruchomości, sztukę i oczywiście Lamborghini.

Sankcje handlowe. Rząd USA kontroluje SWIFT. (Iran, Korea Północna)

Dzięki Bitcoin unikasz całego systemu bankowego. Iran może sprzedawać swoją ropę w bitcoinach i nikt nie może zatrzymać transakcji. Iran może wtedy zapłacić za import za pomocą Bitcoin. Nikt też nie może zatrzymać tej transakcji.

Niektórzy ludzie nie mają żadnego dowodu tożsamości, aby móc otworzyć konto bankowe.

Możesz przechowywać bitcoiny na komputerze, smartfonie, zewnętrznym dysku twardym, kawałku papieru, stali kryptograficznej, na giełdzie, w komputerze w chmurze, a niektórzy ludzie przechowują je w swojej pamięci / mózgu.

W dzisiejszych czasach, przy opłatach i prowizjach bankowych, nieopłacalne jest posiadanie klientów z kontami bankowymi i niewielką ilością pieniędzy. Możesz przechowywać Bitcoiny bez ponoszenia kar.

W niektórych krajach i kulturach kobietom nie wolno mieć kont bankowych.

A nawet jeśli mają konto bankowe, wszystkie pieniądze należą do ich męża. Bitcoin umożliwia przechowywanie bitcoinów na wiele sposobów bez wiedzy męża.

Większość rządów na całym świecie stworzyła mierne waluty, a niektórzy mieszkańcy wolą i ufają Bitcoinowi chętniej.

Nie przychodzi mi do głowy żadna waluta w Afryce czy Ameryce Południowej, którą czułbym się komfortowo jako sposób na „przechowywanie bogactwa. Świat ma prawdopodobnie tylko około dziesięciu dobrych walut. USD, frank szwajcarski, euro, AUD, NZD, jen japoński, funty brytyjskie. (ok, więc nazwałem siedem LOL)

Wszystkie waluty na świecie zostały stworzone przez ludzi. Ludzie stworzyli również Bitcoin.

Jeśli uważasz, że Bitcoin to kupa bzdur, to co myślisz o dolarach Zimbabwe czy wenezuelskim bolivarze?

Wysyłanie pieniędzy do ojczyzn. Uzyskaj od 10 do 20% więcej.

Ktoś z Afryki mieszkający w USA, który chce wysłać pieniądze krewnym w Afryce, może otrzymać więcej pieniędzy dla krewnych, jeśli wyśle ​​Bitcoin, zamiast korzystać z tradycyjnego systemu bankowego. Tradycyjne banki po obu stronach będą miały cięcia. Zwykle Bitcoiny uzyskują wyższą cenę w miejscach, w których waluty są przeciętne. Istnieją biura w Afryce, które wypłacają gotówkę w lokalnej walucie za Bitcoin. Jako dodatkowy bonus może to być dużo szybsze niż tradycyjny system bankowy.

Prędkość. Mógłbym dość szybko wysłać Bitcoin do kogoś na całym świecie. Następnie mogliby udać się do bankomatu Bitcoin i zamienić Bitcoin na lokalną walutę.

Uchodźcy przekraczający oceany i granice.

Zabranie gotówki lub sztabek złota może być nieco trudne lub niebezpieczne. W takiej sytuacji możesz rozważyć przechowywanie Bitcoinów na komputerze w chmurze lub na giełdzie. Po wyjściu z obozu dla uchodźców możesz uzyskać dostęp do swoich bitcoinów w dogodnym dla siebie czasie.

Kupuj anonimowo. Twoje zakupy nie są powiązane z Twoim imieniem i nazwiskiem, kartą kredytową, danymi bankowymi.

W przeszłości przekazywałem niewielkie kwoty organizacjom charytatywnym, a potem wydają się wydawać fortunę na wysyłanie mi materiałów marketingowych do końca mojego życia. Wolałabym przekazać darowiznę anonimowo, aby uniknąć wszelkich materiałów marketingowych.

Ludzie, organizacje charytatywne, artyści, politycy itp. Zbierają datki w Bitcoin od bardzo dawna. Nawet ja jestem szczęśliwy, że mogę przyjmować darowizny w Bitcoinie. (Zobacz poniżej.)

Nie potrzebujesz pozwolenia – aby przenieść, nie potrzebujesz osoby trzeciej. (Julian Assange)

Rząd „zamraża aktywa.

Rząd „Pobieranie pieniędzy z konta bankowego.

Twoje konto nigdy nie może zostać zajęte ani zamknięte; tylko ty masz kontrolę.

Kiedy jesteś przestrzegającym prawa obywatelem w kraju pierwszego świata, zwykle nie martwimy się o to. Jeśli rząd chce więcej pieniędzy, po prostu idą do prasy drukarskiej. (lub pożycz z tajemniczego miejsca zwanego Bankiem Rezerw).

Wygląda na to, że kiedy Julian Assange mieszkał w ambasadzie, miał zablokowane konto bankowe i nie mógł otrzymywać darowizn od osób korzystających z kart kredytowych lub przelewów bankowych. Jednak wziął darowizny w Bitcoinach, które są teraz warte kilka milionów dolarów.

Wiele rządów utrudnia przenoszenie walut z kraju.

Wydaje się, że RPA, Chiny lub inne kraje utrudniają wyprowadzanie pieniędzy z kraju.

Metal jest często umieszczany w banknotach, aby wykrywacz metalu zadziałał, jeśli przewozisz duże ilości gotówki lub niewielką ilość złota przez lotnisko.

Możesz zabrać swoje klucze Bitcoin przez wykrywacz metalu bez wyłączania się. Jak powiedział Obama, „każdy może mieć przy sobie szwajcarskie konto bankowe.

Potrzebujemy międzynarodowej waluty. Potrzebujemy waluty do internetu.

Internet jest stosunkowo nowy, a ze względu na popularność internetu wciąż powstają miliardy dolarów firm, takich jak Uber i AirBNB.

Lubisz to lub nienawidzisz, świat staje się coraz mniejszy. Wydaje się, że globalizacja stale rośnie. To była tylko kwestia czasu, zanim otrzymamy globalną walutę. Może to Bitcoin?

Lotniska i Bitcoin – to świetne połączenie.

Więc jesteś w drodze i czujesz się trochę głodny i spragniony. Nie chcesz zostać oszukany przez kantor wymiany pieniędzy ani firmę obsługującą karty kredytowe i nie chcesz, aby została Ci niewielka ilość obcej waluty. Bitcoin jest idealny w tej sytuacji. Najwyraźniej każda firma na lotnisku w Brisbane przyjmie Bitcoin jako płatność. Nie uważam lotniska w Brisbane za idealne lotnisko do przetestowania tego. A co z Singapurem czy Dubajem? Miejsca, w których wiele osób może spędzać dużo czasu w transporcie.

Wiele lotnisk na całym świecie ma już bankomaty Bitcoin. Całkiem przydatne, jeśli wyjeżdżasz z kraju, aby przeliczyć lokalną walutę na Bitcoin i całkiem przydatne, jeśli właśnie przybyłeś do kraju, aby przekonwertować Bitcoin na lokalną walutę. Wystarczy przesunąć telefon.

Podzielne – podzielone na mniejsze części.

Nie musisz kupować całego bitcoina. Dolar amerykański idzie do dwóch miejsc po przecinku. (Jeden dolar można podzielić na sto centów.) Bitcoin idzie do ośmiu miejsc po przecinku. Możesz dokonywać małych i dużych transakcji.

Szybkość wysyłania pieniędzy.

Wysyłanie Bitcoinów może być dużo szybsze niż przy użyciu tradycyjnych metod bankowych.

Łatwe do przechowywania. Papier, kody QR, telefony, komputery, Trezor, komputer w chmurze, Twój mózg

Nie można podrobić.

Nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek był w stanie fałszować Bitcoiny. Powiedziano mi, że w szczególności w Afryce krąży wiele fałszywych dolarów amerykańskich.

Transakcji nie można cofnąć.

Wydaje się, że możesz cofnąć płatności kartą kredytową i niektóre płatności bankowe. Nie można cofnąć płatności Bitcoin. Wiele osób postrzega to jako pozytywne.

Transakcji nie można odmówić. Kiedy wysyłasz Bitcoin z jednego adresu na inny adres, zapis tego jest widoczny dla wszystkich na zawsze. Jest to przydatna funkcja w kontaktach z ludźmi, którzy mogą nie być tak uczciwi jak ty. (Dowód jest przechowywany na ponad 300 000 komputerach).

Zakupy w ciemnej sieci.

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem o upadku „Jedwabnego Szlaku, byłem zaskoczony ilością pieniędzy, które zarabiał ten biznes.

Wygląda na to, że inni też to czytali, co spowodowało otwarcie większej liczby firm w ciemnej sieci.

Powiedziano mi, że 100% firm w ciemnej sieci akceptuje Bitcoin jako płatność. Powiedziano mi, że żadna z firm nie przyjmuje kart kredytowych, przelewów bankowych ani PayPal. Kto by sobie wyobrażał taki biznes?

Wygląda na to, że to popularna rozrywka na całym świecie. Wydaje się, że istnieje kilka sposobów anonimowego kupowania i przechowywania bitcoinów.

Wielu ludzi na całym świecie lubi coś robić. Akcje, wyścigi konne, poker, nieruchomości itp. W chwili pisania tego tekstu dobrą wiadomością jest to, że większość ludzi, którzy kupili Bitcoin, osiągnęła na tym zysk. Społeczność Bitcoin wydaje się być dumna z dużych wahań cen Bitcoinów.

To jest cytat z SIMPLELIFESTYLE zdjęty z reddit.com: „Nie obchodzą mnie popiersia. Jeżdżę na tej świni, dokądkolwiek mnie zaprowadzi. Jeśli się czołga, będę miał piekielną historię do opowiedzenia. Jestem chory półśrodków. Wychodzę za płoty i jeśli uderzę, niech tak będzie. Nie będę jakimś przeciętnym dronem prowadzącym życie w cichej desperacji. Wierzę w Bitcoin. Idę na zero, znając ryzyko . Wiele osób poszło „all in na Bitcoinie. Inną opinią niektórych planistów finansowych jest umieszczenie 1% aktywów netto w Bitcoin.

Ludzie, którzy są długimi bitcoinami, mówią swoim znajomym o tym, jak wspaniały jest Bitcoin.

Ludzie, którzy mają krótki bitcoin lub ludzie, którzy nie są monetami, zwykle rzucają gówno na Bitcoin. Wydaje się, że ludzie, którzy mają żywotny interes w tradycyjnym systemie bankowym, również rzucają gówno na Bitcoi n.

Wiele osób korzysta z Bitcoin w ramach planu emerytalnego. Wiele osób wykorzystuje Bitcoin do uśredniania kosztu dolara (DCA). IE Co tydzień lub co miesiąc kupują tę samą ilość bitcoinów w dolarach. Wiele osób po prostu kupuje i trzyma Bitcoin. (Hodlers)

Wiele osób przeszło już na emeryturę w wyniku rozważnych inwestycji w Bitcoin w przeszłości. Wiele osób po prostu cieszy się, że spłacili samochód, kredyt studencki lub hipotekę. Ci ludzie, którzy odnieśli dobrą wygraną z Bitcoin, często mówią innym ludziom, co zachęca więcej ludzi do kupowania Bitcoin lub do dowiedzenia się więcej o Bitcoinie. Może zadaj sobie pytanie: „Dlaczego to czytam? Chwalę za przeczytanie tego. Moi rodzice ignorowali komputery osobiste z nadzieją, że znikną, a potem ignorowali Internet, dopóki nie zaczęli go używać, a teraz mają nadzieję, że Bitcoin zniknie, więc nie wyglądają głupio, ponieważ nie posiadają żadnego. Jestem pewien, że na całym świecie jest wielu ludzi, którzy kupili Bitcoin za 1000 $ i twierdzą, że kupili go za 100 $.Jestem pewien, że jest wielu innych, którzy kupili za 10 000 $ i twierdzą, że kupili go za 1000 $ tylko po to, by dać sobie trochę technologicznego uznania.

Kochamy inwestycje pasywne. Ładna, czysta inwestycja.

Nie organizuj spotkań akcjonariuszy. Nie masz klientów. Nie masz dostawców. Nie naprawiaj. To jest jak obraz Van Gougha, z wyjątkiem tego, że nie dostajesz obrazu.

Niektórzy ludzie nie są pewni, czy ich kraj będzie miał w przyszłym roku system bankowy. Niektórzy nie są pewni, czy ich kraj będzie istniał w przyszłym roku. W czasach wojny – złoto czy Bitcoin czy jedno i drugie?

Blockchain Bitcoin pracuje obecnie nad tym, kto wie, ile komputerów w każdym zakątku globu. 300 000 + komputerów? Kto wie? Porównaj to z lokalnym bankiem. Ile komputerów tworzy kopie zapasowe Twoich danych bankowych? Czy ufasz swojemu lokalnemu bankowi? Czy twój rząd może ingerować w te dane bankowe?

W każdym razie blockchain / sieć Bitcoin będzie nadal działać, nawet jeśli całe kraje znikną (lub jeśli kilka budynków lub firm zostanie zbombardowanych). Bitcoin może zostać w 100% zbanowany w wielu krajach, ale nadal może legalnie lub nielegalnie działać w wielu innych.

Kiedy kraj mimo wszystko próbuje zakazać bitcoinów, popyt na bitcoiny w tym kraju wydaje się rosnąć.

Ponieważ coraz więcej osób akceptuje Bitcoin jako płatności, wzrasta również użyteczność Bitcoin.

Pamiętaj, że niektórzy mieli e-maile, a inni nie.

Bycie częścią społeczności

Bitcoin jest wspierany nie przez rząd, ale przez społeczność Bitcoin.

Górnicy, reporterzy, inwestorzy, innowatorzy, blogerzy, programiści, krytycy.

Geekowie, którzy po prostu uważają to za interesujące.

Firmy, które akceptują Bitcoin.

Osoby, które kupują bitcoiny, aby je wydać.

Spotkania Bitcoin. Ludzie faktycznie się spotykają.

Osoby, które po prostu uwielbiają korzystać z nowych technologii.

Ceny bitcoinów wydają się rosnąć i spadać i bardzo się wahają. Jednak społeczność Bitcoin i / lub sieć Bitcoin wydaje się stale rosnąć.

Jedną rzeczą, którą kocham, jest to, że najbogatsi ludzie na świecie mówią publicznie o Bitcoinie. Warren Buffet, Bill Gates, Steve Wozniak, Richard Branson itp. W tym samym czasie wiele osób w więzieniu mówi o Bitcoinie, w tym samym czasie niektórzy raperzy rapują o bitcoinie, a jednocześnie niektórzy z najbiedniejszych ludzi na świecie polegają na Bitcoinie, aby uchronić ich przed niefortunną sytuacją. Tak jak pisałem wcześniej. Społeczność Bitcoin jest bardzo zróżnicowana.

To jedyna firma, której nawet w mojej najdzikszej wyobraźni nigdy bym nie przewidział. – Nowojorska giełda współpracuje z firmą Microsoft i innymi firmami, aby stworzyć coś w rodzaju giełdy Bitcoin. Więc to, co zaczęło się jako coś w rodzaju anty-establishmentu, teraz osiągnęło szczyt? Miał rozpocząć handel w lipcu 2019 r.

Oczywiście dedykuję tę stronę wszystkim nocoinerom na świecie.

Jednak został również napisany dla osób, które posiadają Bitcoin i nadal mają NFI. Rodzina Bitcoin jest duża i zróżnicowana. Jestem pewien, że zastosowania i wydatki na Bitcoin są bardzo zróżnicowane w zależności od narodowości, kultury, wychowania i wielu innych czynników. Kiedy Bitcoin ma wroga, Rodzina trzyma się razem. To również daje wartość Bitcoin.

Wszystkim osobom, które zainspirowałem, aby dowiedzieć się więcej o Bitcoinie, mogę polecić, aby dowiedzieć się, jak przekazać darowiznę na poniższy adres. Kiedy już to opanujesz, jestem pewien, że będziesz ekspertem w zwracaniu się do innych o darowizny w bitcoinach.

Możesz zeskanować kod QR po lewej lub skorzystać z adresu poniżej. Jestem pewien, że w przyszłości będzie tego dużo więcej na stronach informacyjnych.

Jak powiedziałem, społeczność Bitcoin jest duża i zróżnicowana. Oto, co Mark_Bear na Reddit napisał o Bitcoinie i wartości. Krótkie i zwięzłe.

Co daje wartość Bitcoin?

Zacznijmy od czegoś, co większość ludzi już zna: złota. W istocie, użyteczność złota jest bardzo podobna do miedzi i aluminium, ale złoto kosztuje znacznie więcej. Czemu? Niedostatek.

Złoto ma wszystkie siedem właściwości „dobrego pieniądza:

Trudne do wyprodukowania i / lub trudne do podrobienia

Niektóre formy pieniędzy są lepsze niż inne. Za pieniądze fiata brakuje niektórych z siedmiu właściwości.

Bitcoin ma wszystkie siedem właściwości i dlatego jest „dobrym pieniądzem. Pod pewnymi względami Bitcoin jest nawet lepszy niż złoto:

* Bezpieczny transport złota jest bardzo drogi. Bezpieczne wysyłanie Bitcoinów jest bardzo niedrogie.

* Bezpieczne przechowywanie złota jest drogie. Bezpieczne przechowywanie bitcoinów jest bardzo niedrogie.

* Złoto jest ciężkie, zajmuje miejsce. Bitcoin nic nie waży, nie zajmuje miejsca.

* Złoto uruchamia wykrywacze metali. Nie można wykryć Bitcoina.

* Złoto jest łatwo konfiskowane przez rządy i / lub przestępców. Nie dotyczy to Bitcoina, jeśli jest właściwie przechowywane.

Bitcoin jest jak złoto, które jest przechowywane w Internecie i wysyłane na cały świat przez Internet.

To właśnie one nadają Bitcoinowi „wartość.

Nie lubisz czytać?

Ten facet napisał książkę zatytułowaną „The Bitcoin Standard, którą polecono jako lekturę obowiązkową dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o Bitcoinie i wartości.