Dlaczego Chase Sapphire Reserve nadal przewyższa Chase Sapphire Preferred

17 lutego 2021

Wyższej opłacie na karcie Rezerwy towarzyszą rozszerzone korzyści

Marco Bottigelli / Moment / Getty Images

14 stycznia 2020 r

Podsumowanie

Pomimo zwiększonej opłaty rocznej, Chase Sapphire Reserve nadal przewyższa preferowaną kartę Chase Sapphire.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

W tym tygodniu firma Chase ogłosiła ważną wiadomość: Chase Sapphire Reserve® podniosła roczną opłatę do gwałtownego 550 $ i dodała kilka nowych korzyści. Przede wszystkim karta ma nowe partnerstwa z usługą dostawy jedzenia DoorDash i usługą współdzielenia przejazdów Lyft, która oferuje atrakcyjne członkostwo dla osób często podróżujących i gości.

Chase Sapphire Preferred vs. Chase Sapphire Reserve

Dlaczego karta Chase Sapphire Reserve ma tę przewagę

Pierwszą rzeczą, jaką możesz zauważyć, porównując karty Sapphire Preferowane i Rezerwowe, jest to, że w Rezerwie Chase Sapphire premia jest mniejsza (tylko 50000 punktów za wydanie 4000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy), a opłata roczna w wysokości 550 USD jest znacznie wyższa niż Opłata roczna w wysokości 95 USD za kartę preferowaną. Jednak karta Rezerwa ma kilka cech, które dają jej przewagę nad kartą Preferowaną (nawet dla osób o umiarkowanych wydatkach):

 • Wyższy wskaźnik zarobków na zakupach restauracji i podróży (3x punkty)
 • Kredyt na podróż w wysokości 300 USD, który dotyczy większości zakupów związanych z podróżami, anulując ponad połowę rocznej opłaty karty w wysokości 550 USD50% premii za zwrot kosztów podróży za pośrednictwem portalu Chase Ultimate Rewards (karta Preferred ma tylko 25% premii za wykup), zwiększając wartość punktów karty do 1,5 centa za punktDostęp do poczekalni Priority PassDo 100 $ kredytu na wniosek Global Entry lub TSA PrecheckDo 120 $ w kredytach DoorDash (60 $ w 2020 i 60 $ w 2021)Wszystkie te funkcje składają się na dużą wartość, która może z łatwością nadrobić wyższą roczną opłatę za kartę.

  Jak zdecydować, która karta jest dla Ciebie najlepsza

  Ponieważ główną różnicą między preferowanymi szafirami i rezerwami jest liczba nagród, które oferują za posiłki i podróże, decyzja między dwiema kartami sprowadza się głównie do tego, ile wydajesz na te dwie kategorie. Porównując wartość kart, powinieneś oszacować kwotę, którą wydajesz na posiłki i podróże każdego roku, pomnożyć ją przez liczbę punktów, które możesz zdobyć, uwzględnić premię za wykup i odjąć roczną opłatę za każdą kartę. Zasadniczo spróbuj wykonać następujące obliczenia:

  Roczne wydatki na posiłki i podróże x stopa zarobków x premia za wykup – opłata roczna

  W przypadku karty Reserve należy również uwzględnić 60 $ doładowania DoorDash i 300 $ na podróż (i pamiętaj, że wszelkie zakupy podróżne objęte kredytem 300 $ dają tylko 1X punktów).

  Aby rezerwa miała lepszą wartość, szacujemy, że próg wydatków na posiłki i podróże wynosi 5425 USD. Na tym poziomie nagrody, które zdobywasz za posiłki i podróże z obiema tymi kartami – wliczając kredyt podróżny i opłaty roczne – są dokładnie takie same.

  Porównanie wartości 5425 USD rocznych wydatków na posiłki i podróże

  5425 USD wydatków na podróże i posiłki x 2 punkty na dolara = 10850 punktów

  Jednak po przekroczeniu tego progu Rezerwa każdego roku otrzymuje więcej nagród z podróży i posiłków. Innymi słowy jeśli rocznie wydajesz więcej niż 5425 USD na posiłki na podróże, karta Sapphire Reserve jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem , ponieważ uzyskasz z niej większą wartość.

  Fakt, że karta Reserve zapewnia również dodatkowe korzyści podróżne – w tym bezpłatny dostęp do Priority Pass i 100 USD kredytu na Global Entry lub TSA Precheck – jest po prostu kremem na szczycie nagród na karcie.

  Wskazówka: jeśli posiadasz kartę Chase Freedom lub Chase Freedom Unlimited, możesz przenieść punkty z tych kart na kartę Reserve i wymienić je na podróż, aby skorzystać z 50-procentowej premii za wykup.

  Konkluzja

  Oferta 60 000 punktów na karcie Sapphire Preferred jest kusząca, ale powinieneś poświęcić chwilę na porównanie kart przed złożeniem wniosku, ponieważ Chase daje ci tylko jedną szansę na otwarcie karty Sapphire. Chase nie pozwala na jednoczesne posiadanie karty rezerwowej i preferowanej, a gdy już zostaniesz członkiem karty preferowanej, być może będziesz musiał poczekać rok lub dłużej, zanim Chase pozwoli ci ulepszyć kartę rezerwową. Aby oszczędzić sobie wyrzutów sumienia kupującego, zrób matematykę z wyprzedzeniem, aby zobaczyć, która karta zabierze Cię dalej w podróż.

  Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

  Robin Ratcliff jest byłym reporterem notowań i recenzji CreditCards.com.

  Emily Sherman jest redaktorką CreditCards.com, która koncentruje się na nowościach i rekomendacjach dotyczących produktów. Jest także jednym z założycieli To Her Credit, dwutygodniowej serii porad finansowych dla kobiet dla kobiet. Kiedy nie pisze o kartach kredytowych, przeznacza własne punkty i mile na planowanie następnych wielkich wakacji.

  Co dalej?Chase Sapphire Preferred vs. Chase Sapphire Reserve

  Jeśli decydujesz się ubiegać się o kartę Chase Sapphire Preferred, ponieważ opłata jest bardziej przystępna, sugerujemy przyjrzenie się bliżej Rezerwatowi Chase Sapphire – w rzeczywistości jest to lepsza wartość dla wielu często podróżujących.