Dodatnie saldo karty kredytowej

Category: Konto Bankowe
17 lutego 2021

MSE NEWSFLASH 01/10

Dodatnie saldo karty kredytowej

Niedawno spłaciłem rachunek z karty kredytowej, jednak po zwrocie kilku przedmiotów zakupionych w zeszłym miesiącu, które zostały niedawno zwrócone, za kilka dni na mojej karcie kredytowej będzie dodatnie saldo w wysokości 50 GBP.

Zastanawiałem się, jak najlepiej odzyskać te pieniądze (czy to ma sens?). jeśli poproszę ich o przelanie go na konto bankowe (o ile to możliwe), czy zostanie naliczona jakaś zaliczka lub odsetki?

Dzięki za wszelką pomoc

Odpowiedzi

Czy mógłbyś więc przelać saldo, powiedzmy 1000 £ na pustą kartę, a następnie zadzwonić do dostawcy karty i poprosić o przelanie tej kwoty na Twoje konto bezpłatnie?

Nie. Nie możesz tego zrobić. Jest to sprzeczne z warunkami jakiejkolwiek karty KREDYTOWEJ (wskazówka w nazwie), aby dokonać płatności, która powoduje saldo karty.

Saldo kredytowe (szczególnie dość małe saldo) wynikające ze zwrotu sprzedawcy nie spowoduje problemu, ale duża nadpłata tak.

Firmy obsługujące karty nie mają licencji osoby przyjmującej depozyty i możesz być podejrzany o pranie pieniędzy.

Wejście na kredyt jest sprzeczne z warunkami i stanem Twojej karty kredytowej (dodatkowo pieniądze nie mogą być ubezpieczone od oszustw).

Jest prawdopodobne, że duża kwota spowoduje kontrolę prania pieniędzy i może nie, ale może spowodować zamknięcie karty.

Niewielkie kwoty raczej nie uniosą brwi i nie jestem pewien, jak masz tego uniknąć, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Powiedziałbym, że przy niewielkich kwotach najłatwiej jest wydać pieniądze.

Niektóre firmy mogą nie mieć dobrej usługi telefonicznej i nie są skuteczne w dokonywaniu zwrotów kosztów. Większość ludzi mogłaby wydać 50 funtów na jedzenie / benzynę dość łatwo i być może szybciej niż proszenie o zwrot pieniędzy, ale to zależy od tego, jaki jest ich CS i jak wolno zwracają pieniądze.

Nie. Nie możesz tego zrobić. Jest to sprzeczne z warunkami jakiejkolwiek karty KREDYTOWEJ (wskazówka w nazwie), aby dokonać płatności, która powoduje saldo karty.

Saldo kredytowe (szczególnie dość małe saldo) wynikające ze zwrotu sprzedawcy nie spowoduje problemu, ale duża nadpłata tak.

Firmy obsługujące karty nie mają licencji osoby przyjmującej depozyty i możesz być podejrzany o pranie pieniędzy.

Cóż, założyłem, że to będzie odpowiedź, ale chciałem wyjaśnić.

Chociaż jest to sprzeczne z warunkami, może istnieć pewna elastyczność, ale jak zawsze, Twój przebieg może się różnić.

Jeśli wykonasz BT na karcie kredytowej z saldem £ NIL, wpłacając tysiące funtów na kredyt i po prostu zostawisz go tam na chwilę, jest szansa, że ​​wyślą płatność z powrotem tam, skąd pochodzi, lub zablokują konto, dopóki nie przedstawisz dowodu pochodzenia środków.

Jeśli zadzwonisz do nich, gdy tylko pojawi się kredyt, i powiesz im coś o „Upsie, zapłaciłem złą kartą, moja wina, czy możesz wrzucić ją na moje konto bankowe lub wysłać mi czek? są szanse, że będą z tym spoko.

OH udało się niedawno skłonić Nationwide do przeniesienia salda kredytowego w wysokości 6000 GBP z wybranej karty na jego konto Flex Direct, ale nie ma żadnej gwarancji, że zawsze to zrobią.

Masz obecnie dodatnie saldo? Najłatwiej jest po prostu kupić coś wartego 85 funtów. Ewentualnie możesz do nich zadzwonić, ale podejrzewam, że personel BC nie będzie wiedział nic o tym, że karta może być używana jak konto oszczędnościowe (teraz kilka lat temu) i może nie łatwo zgodzić się na przesłanie ci pieniędzy.

Dlaczego nie wykorzystasz swojej karty do wszystkich wydatków, aby otrzymać 1% zwrotu gotówki? To prawdopodobnie najlepsza karta cashback. Ktoś, kto średnio zarabia, wydając wszystko, co może na karcie, może otrzymać zwrot gotówki w wysokości około 100 GBP rocznie.

O ile spłacasz saldo w całości każdego miesiąca, nie ma żadnych odsetek. W międzyczasie możesz zarobić niewielkie odsetki na oprocentowanym rachunku bieżącym.

Tak, to jest to, co chcę zrobić – mogę wydać 85 funtów bez problemu, ale chcę wiedzieć, jak wydać później, gdy saldo osiągnie 0, bez żadnych opłat.

Jaki jest limit czasu „o ile spłacasz saldo w całości każdego miesiąca? Koniec miesiąca – ale wtedy przetworzenie zajmie pięć dni – czy naliczę odsetki? Czy mogę mieć DD „spłacić w całości saldo i mieć pewność, że nigdy nie poniosę żadnych opłat.

Jak to się mówi, nigdy nie korzystałem z CC!

Szybkie linki

DARMOWY e-mail oszczędzający pieniądze

Otrzymujcotygodniowy bezpłatny e-mailpełen ofert, przewodników i bez spamu

Narzędzia i kalkulatory

Tani klub energetyczny

Zapewniamy najtańszą taryfę

Kwalifikowalność pożyczek

Wszystkie najlepsze niezabezpieczone pożyczki osobiste

Kwalifikowalność karty kredytowej

Narzędzia dla różnych typów kart kredytowych i zakupów

Najlepsze zakupy hipoteczne

Porównuje tysiące kredytów hipotecznych

Kalkulator hipoteczny

Osiem rachunków za wszystkie kwoty kredytu hipotecznego

Bezpłatne narzędzie do składania skarg

Resolver – zautomatyzowany system reklamacji

Jak działa ta witryna

Uważamy, że ważne jest, abyś zrozumiał mocne strony i ograniczenia witryny. Jesteśmy dziennikarską witryną internetową i staramy się zapewnić najlepsze przewodniki, wskazówki, narzędzia i techniki dotyczące oszczędzania pieniędzy, ale nie możemy zagwarantować, że będą doskonałe, więc pamiętaj, że korzystasz z informacji na własne ryzyko i nie możemy przyjąć odpowiedzialności, jeśli coś poszło źle.

  • Te informacje nie stanowią porady finansowej, zawsze przeprowadź własne badania, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla konkretnych okoliczności i pamiętaj, że koncentrujemy się na stawkach, a nie usługach.

  • Zgodnie z ogólną polityką nie badamy wypłacalności wspomnianych firm (jakie jest prawdopodobieństwo, że zbankrutują), ale istnieje ryzyko, że każda firma może walczyć i rzadko jest upubliczniana, dopóki nie będzie za późno (patrz rozdział 75 przewodnik dotyczący ochrony wskazówki).
  • Zwróć uwagę, chociaż zawsze staramy się podawać dokładne informacje o produkcie w momencie publikacji, niestety cena i warunki produktów i ofert mogą być później zmienione przez dostawcę, więc najpierw sprawdź dokładnie.

  • Często podajemy linki do innych witryn internetowych, ale nie możemy odpowiadać za ich zawartość.

  • Zawsze pamiętaj, że każdy może publikować posty na forach MSE, więc może się to bardzo różnić od naszej opinii.

MoneySavingExpert.com jest częścią MoneySuperMarket Group, ale jest całkowicie niezależna od redakcji. Jej postawa stawiania konsumentów na pierwszym miejscu jest chroniona i zapisana w prawnie wiążącym Kodeksie redakcyjnym MSE.

Więcej narzędzi z

Martin Lewis jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do Martin S Lewis.