Dolar w odwrocie

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Wprawdzie odczyt indeksu ISM dla przemysłu, jaki poznaliśmy o godz. 16: 00 mieścił się w oczekiwaniach rynku (w styczniu odbił do czterdziestu osiem, 2 pkt. z czterdziestu osiem, 0 pkt. w grudniu), to jednak odbiór subindeksów był zlozony – po dół poszedł ten gwoli zatrudnienia (do 45, 9 pkt. wraz z 48, 0 pkt. ), co teoretycznie gorzej wróży miesięcznym okreslonym z rynku pracy, jakie przedstawimy w piątek.

Z kolei dzieki plus powinno sie odnotować refleks subindeksu oryginalnych zamówień az do 51, piec pkt. wraz z 48, 8 pkt. Wspólnicy zwrócili dzis uwagę też na inną publikację, jaką była miesięczna dynamika dochodów i wydatków Amerykanów. Tu o ile profity wzrosły przy grudniu na temat 0, trzech proc. m/m, to wydatki utrzymały się w obszarze (0, 0 proc. m/m) wobec postepu o 0, 5 proc. m/m.

Analogicznie w miejscu pozostał rejestr wydatkowy PCE Core, wobec wzrostu na temat 0, dwóch proc. m/m po rewizji z 0, 1 proc. m/m w listopadzie. To budzi pewny niepokój, zwłaszcza, że grudzień powinien sprzyjać odwrotnym tendencjom. Kluczowe będą, zatem dane za styczeń, które pokażą, czy mamy do czynienia sposród dłuższą negatywną tendencją.

Koszyk BOSSA USD powędrował dzisiaj w dół znosząc około połowy piątkowego ruchu przy górę. Nie udało się, zatem obronić wsparcia obok 84, dziesieciu pkt., co sugeruje, że rynek pozostanie chwiejny po kolejnych dniach. W najbliższych dniach glówne mogą okazać się spekulacje nt. chińskiego programu stymulacyjnego. Jeżeli sytuacja będzie zmierzać w stronę tego, że przed jedenastu lutego zero nie zostanie zaprezentowane, to dolar zyska, gdyż waluty Azji, Antypodów, oraz ogólnie emerging markets znajdą się ponownie pod presją spadkową (chociaż specjalnym casusem nadal pozostanie japoński jen).

Jutro nad ranem zerkamy w AUD z powodu posiedzenia RBA (szerzej pisaliśmy o tym rano). Dzisiaj uwagę przykuł z kolei funt, który został wsparty nie tylko niezłymi danymi na temat. PMI na rzecz przemysłu, który w kwietniu nieoczekiwanie wzrósł do 52, 9 pkt. z 52, 1 pkt. po rewizji w grudniu (dobre dane znacząco zmniejszyły obawy związane z ujemnym wpływem krancowej powodzi na gospodarkę), ale równiez też spekulacjami związanymi z ewentualnym referendum ws. unijnego referendum.

Minione dni przyniosły szereg rozmów premiera Camerona z przedstawicielami UE ws. akceptacji reform w traktacie akcesyjnym, chociaż wciąż nielatwo mówić na temat potencjalnym przełomie. Niemniej, jeżeli Cameron zdołałby nawet ugrać tylko „część” tego, jakie mozliwosci chce, to zwiększy to prawdopodobieństwo ogłoszenia terminu referendum na 23 czerwca (takie pojawiały się spekulacje), co ucięłoby niepewność związaną sposród terminem głosowania i pozwoliło na rozpoczęcie szeroko zakrojonej kampanii po mediach nawołującej do głosowania za pozostaniem w UE. Wydaje się jednak, że kwestia terminu może pozostać zagadką przynajmniej do 19 lutego, gdy to zakończy się dwudniowy szczyt Unii Europejskiej.

Układ fachowy GBPUSD okresla na trwający trend boczny, chociaż wyrazne naruszenie regionu oporu jednej, 4350 bazującego na najmniejsza wartosc z dwunastu stycznia, może dać okazje do uznania formacji flagi za bardziej wiarygodną. To skutkowałoby testem jej górnego ograniczenia obok 1, 4435. Szersza mozliwosc dopuszcza jednakze ruch w okolice 1, 4564 (dawny dołek wraz z kwietnia ub. r. ), co byłoby elementem szerszego ruchu korekcyjnego. Pytanie jednakze, czy po kontekście nadrzednych informacji po czwartek – posiedzenie Agencji bankowej Anglii i publikacja tak zwanym. Raportu nt. Inflacji – takie przewidywania są u nas…