FED naprawił swój „błąd”

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

*Wczoraj jednak FED naprawił swój ‚błąd’ (oczywiście w oczach inwestorów) jak i równiez zapowiedział wspólną z ECB akcję dostarczania rynkom płynności. *

Wczoraj pisaliśmy, że zbyt pokładał duze nadzieje w FED, zas mianowicie, że obniży stopy procentowe o 50 pkt i zacznie ratować, rynki nieruchomości oraz umożliwi zmniejszenie kosztów finansowania spekulacji.

Obniżkę tylko na temat 25 pkt uznano zbyt niedostateczną.

Wczoraj jednak FED naprawił swój ‚błąd’ (oczywiście w slepiach inwestorów) i zapowiedział wspólną z ECB akcję dostarczania rynkom płynności.

Wywołało to oczywiście euforię na giełdzie i rynkach wschodzących, jednak kosztem dolara i walut niskooprocentowanych. Wzrosły także koszta złota, jakie mozliwosci jest raczej normalne w momencie, gdy anonsuje się dalszą pośrednią deprecjację waluty.

Zapowiedź ta wywołała reakcję świadczącą o tym, że inwestorzy uznali, że zrekompensuje ona brakujące 25 pkt obniżki. Na paru momentach jednak nadeszła chwila otrzeźwienia i rynki oddały kazde zyski. W giełdzie upadki się pogłębiły nawet minima z ranka. Obligacje także spadły, z kolei ceny złota utrzymały część zysków, co jest równoznaczne z ustanowieniem, że inwestorzy ostatecznie uznali, że działania te nie zaakceptowac przyniosą guzik dobrego. Wylacznym skutkiem będzie deprecjacja walut oraz inflacja.

EURPLN

Złoty umocnił się oczywiście na informacjach głównie dzięki wiadomosci o wspólnej akcji ECB i FED mającej dzieki celu dostarczyć rynkowi płynność jednak późniejsze odwrócenie sentymentu nie pozwoliło złotemu zdobyć nowego rejonu. Przy trzech, 5750 pojawiło się konkretne wsparcie, tak jak sądziliśmy, aczkolwiek ruch po dół pogłębił się. W tej sytuacji najbardziej przypuszczalne jest dalsze oscylowanie po utartym już zakresie trzy, 56-3, 59. Giełda ciagle powinna dostarczać głównych sygnałów.

EURUSD

Wiadomosc o wspólnej akcji ECB i FED mającej w celu dostarczyć rynkowi płynność wywołała efektywne osłabienie dolara, jednak inwestorzy po chwili zorientowali się, że ECB także próbuje znaleźć ‚tylne drzwi’, które pomogłyby złagodzić politykę monetarną wyjawszy konieczności zmiany aktualnego nastawienia w polityce monetarnej. To jednak FED jest bankiem centralnym, który sprawia wrażenie bardziej gołębiego a dlatego aktualny mile wspomnienia do USD powinien predzej się utrzymywać, z owego względu ciagle korzystne może być sprzedawanie USD dzieki górkach.

GBPUSD

Dzięki informacjom i zmienności dotyczącej EUR i USD funt zanotował spore wahania. Nie miały jednak one związku wraz z sytuacją fundamentalną brytyjskiej waluty. Ta jakkolwiek nie zapewnia powodów sluzace do optymizmu. Sektor pracy może zacząć dostarczać argumentów za obniżkami stóp. Zmiany awersji do niebezpieczenstwa także są czynnikiem mocno wpływającym dzieki wartość FUNTóW. Uważamy, że ryzyko kolejnych spadków GBPUSD jest duze i preferujemy krótkie miejsca.

USDJPY

Styl zycia Jena dzieki informacje o skoordynowanej akcji dostarczania płynności przez główne banki glówne było łatwe do przewidzenia. Każda wiadomosc pomagająca giełdzie (lub płynności) szkodzi japońskiej walucie. W krótkim terminie ceny akcji nadal będą determinowały do niej kierunek, okreslone znaczenie może mieć także publikowany jutro indeks Tankan. USDJPY nadal powinien mieć widoczne od czasu dłuższego periodu trudności sposród utrzymaniem wzrostów i totez preferujemy sprzedaż tej pary na górkach.