FICO jest liderem, ale nie jest to jedyna ocena kredytowa

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 19 grudnia 2017 /
  • 2 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Kiedy pożyczkodawcy chcą ocenić Twoje ryzyko kredytowe, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na Twoją zdolność kredytową. W większości przypadków wynik, jaki osiągają, to wynik FICO.

Więc co to jest wynik FICO? Nazwa FICO pochodzi od Fair Isaac Corporation, firmy analitycznej, która opracowała nowoczesną wersję modelu punktacji w 1989 roku. Nie jest to jedyna dostępna ocena kredytowa, ale jest to najczęściej stosowana ocena kredytowa.

Co to jest wynik FICO?

Ponieważ wynik FICO istnieje od tak dawna i jest tak szeroko stosowany, wielu konsumentów uważa go za synonim oceny kredytowej. Jednak niekoniecznie jest to prawdą: wszystkie motocykle Harley-Davidsony to motocykle, ale nie wszystkie motocykle to motocykle Harley. Albo weźmy pod uwagę fakt, że marki takie jak ChapStick czy Scotch Tape stały się ogólnymi terminami określającymi produkty, których były pionierami.

Podobnie jest z wynikami FICO. Istnieje wiele innych typów ocen kredytowych (w rzeczywistości ponad 1000), ale nie wszystkie są punktami FICO, pomimo wszechobecności tego terminu. Największym konkurentem FICO jest VantageScore, który został opracowany w 2006 roku przez trzy główne biura kredytowe: Equifax, Experian i TransUnion.

Z drugiej strony FICO – które nie jest biurem informacji kredytowej – wykorzystuje między innymi dane osobowe zebrane przez te same trzy agencje, aby ocenić Twoją zdolność kredytową.

W rzeczywistości, ponieważ podczas obliczania oceny kredytowej można wybierać spośród tak wielu różnych danych, jeden konsument może mieć więcej niż cztery tuziny wyników FICO naraz – które pożyczkodawcy mogą przeanalizować lub zignorować w zależności od rodzaju pożyczki lub kredytu, o który się ubiegasz .

Sprawdź te wspaniałe oferty kart kredytowych od wiodących pożyczkodawców.

Formuła zdolności kredytowej FICO

Podstawowy wynik FICO wynosi od 300 do 850. Im wyższy wynik, tym bardziej jesteś atrakcyjny dla pożyczkodawców. FICO oblicza swoje wyniki, analizując liczby z wielu różnych punktów danych pochodzących z raportów kredytowych. Zwraca szczególną uwagę na pięć kategorii, które są ważone według ważności.

  • 35 procent wyniku FICO opiera się na historii płatności. Dobra reputacja, jeśli chodzi o terminowe spłaty pożyczki w każdym miesiącu, jest dobra. Wszelkie przypadki bankructwa, zastawów, przejęć, przejęć lub opóźnionych płatności wpłyną negatywnie na Twój wynik.
  • 30 procent zależy od kwot, które jesteś winien. Otwarcie kilku kont kredytowych na raz niekoniecznie jest rzeczą złą, ale posiadanie zbyt dużej ilości pieniędzy na zbyt wiele różnych typów kont może mieć negatywny wpływ na Twój wynik.
  • 15 procent zależy od długości Twojej historii kredytowej. Im dłuższa historia płatności, tym lepszy wynik. FICO bierze pod uwagę średni wiek kont i wiek najstarszego.
  • 10 procent jest oparte na mieszance kredytów. Pokazanie, że możesz zarządzać różnymi rodzajami kredytu (hipoteki, karty kredytowe, raty itp.) Może mieć zbawienny wpływ na Twój wynik.
  • 10 procent opiera się na ostatnich poszukiwaniach kredytu. Zbyt wiele zapytań o kredyt od pożyczkodawców w krótkim okresie może wskazywać na ryzykownego pożyczkobiorcę i zepsuć wynik.

Wyniki mogą być nadal zmienne

Niezależnie od tych ustandaryzowanych ram, Twój wynik może się nadal różnić w trzech głównych biurach kredytowych, które obliczają Twoje wyniki na podstawie zebranych przez nie danych.

Ważne jest również, aby pamiętać, że pożyczkodawcy mają również własne kryteria dotyczące tego, czy udzielają kredytu, czy nie, więc w zależności od pożyczki, o którą ubiegasz się, rzeczywisty wynik liczbowy, który masz, może nie być tak ważny, jak myślisz.