Fordex i Intersport ukarane zbytnio zmowę cenową

Zmowa cenowa Fordex i Intersport. Obwód sklepów unika kary, bo poszła na współpracę wraz z UOKiK

UOKiK udowodnił kolejną zmowę cenową. Tym wraz nałożył karę na dystrybutora hurtowego sprzętu narciarskiego – spółkę Fordex. Musi kobieta zapłacić ponad 72 tys. zł. Sieć sklepów Intersport uniknęła kary w wysokości ponad 300 tys. zł.

Zmowa cenowa pomiędzy tymi firmami trwała od czasu 2007 do 2012 roku. UOKiK wpadł na do niej trop m. in. po przeszukaniu w siedzibie jednego z przedsiębiorców, a również od samej spółki Intersport, która zdecydowała się w współpracę z UOKiK po ramach programu łagodzenia kar (leniency).

W obrębie programu przedsiębiorca, który jak pierwszy z uczestników zmowy dostarczy Urzędowi dowody w istnienie antykonkurencyjnego porozumienia, być może liczyć nawet na kompletne zwolnienie z sankcji pieniężnej, o ile nie nakłaniał on innych przedsiębiorców do odwiedzenia uczestnictwa w porozumieniu i zaprzestał niedozwolonych działań.

Z programu leniency mają możliwość skorzystać również osoby zarządzające przedsiębiorstwem.

W komunikacie UOKiK czytamy.

Zakazane porozumienie trwało ponad pięć lat. Dotyczyło akcesoriów marki Nordica. Fordex jest ich wyłącznym dystrybutorem w Naszym kraju, an Intersport sprzedawcą detalicznym. Przedsiębiorcy ustalali minimalne koszta sprzętu w sklepach Intersport. Dla konsumenta oznacza to, że nie mógł mężczyzna kupić taniej sprzętu firmy Nordica.

Decyzja nie jest prawomocna. Przysługuje od momentu niej odwołanie do Trybunału Ochrony Konkurencji i Klientów.

Tagi: UOKiK upoważnienie przestępstwo Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie