Gdzie kupić pożyczkę samochodową

17 lutego 2021

Najlepsze opcje nie zawsze pochodzą z banku

Biznes autofinansowania jest ogromny, a setki instytucji udzielają rocznie kredytów samochodowych o wartości setek miliardów dolarów. Jednak wielu konsumentom może być trudno określić, jaki rodzaj pożyczkodawcy jest odpowiedni dla ich sytuacji finansowej.

Największymi pożyczkodawcami są duże banki krajowe, takie jak Bank of America, Capital One, Chase i Wells Fargo, ale istnieją inne możliwości. „Niewoli firmy finansowe należące do producentów samochodów, takie jak Ford Motor Credit i Toyota Financial Services, są dużymi graczami. Niektóre z najlepszych ofert pochodzą od tych jeńców, zwłaszcza gdy producent samochodów subsydiuje pożyczki.

Inni pożyczkodawcy to spółdzielcze kasy pożyczkowe, lokalne banki i banki internetowe.

Ponieważ określenie, który wybór jest właściwy, może stanowić wyzwanie, stworzyliśmy listę zalet i wad każdej instytucji pożyczkowej. A potem omawiamy, dlaczego tak ważne jest uzyskanie wstępnej zgody na kredyt samochodowy.

Banki

Na ogół mają bardzo specyficzne, konserwatywne polityki kredytowe, a niektóre mogą być przeznaczone tylko dla tych kredytobiorców, którzy mają lepszą zdolność kredytową. Instytucje te są w stanie zaoferować bardzo konkurencyjne oprocentowanie kredytów. Jednak oferty są bardzo zróżnicowane, a niektóre banki chętniej niż inne udzielają pożyczek osobom z marginalnym kredytem.

Ponieważ kupujący samochód prawdopodobnie ma już relacje z co najmniej jednym bankiem, lokalny oddział może być dobrym miejscem do rozpoczęcia. Większość banków ma strony internetowe, które ułatwiają sprawdzenie aktualnych stawek kredytów, a kupujący mogą ubiegać się o pożyczkę przez Internet lub w lokalnym oddziale. Wizyta w oddziale to dobry sposób na uniknięcie błędów lub nieporozumień i może zaowocować jeszcze lepszą ofertą.

 • Posiadaj najnowocześniejsze platformy bankowości cyfrowej i systemy bezpieczeństwa danych kupujących
 • Może oferować konkurencyjne stawki pożyczek kwalifikowanym wnioskodawcomLokalne banki mają bardziej spersonalizowaną wiedzę o kliencie
  • Często mają konserwatywne zasady kredytowe, które uniemożliwiają osobom z niskimi wynikami kredytowymi uzyskanie lub nawet złożenie wniosku o pożyczkę
  • Często mają wysokie opłaty za pożyczkiSpółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe

   Ci pożyczkodawcy działają trochę jak banki, ale zazwyczaj są to organizacje non-profit należące do ich deponentów, o niższych kosztach operacyjnych niż banki. Wiele spółdzielczych kas pożyczkowych pożycza pieniądze tylko swoim członkom. Jednak niektórzy udzielą pożyczek osobom, które nie mają u nich kont depozytowych. Witryna Credit.com zawiera linki do kilku spółdzielczych kas pożyczkowych, które udzielają pożyczek ogółowi społeczeństwa.

   • Oferuj niższe oprocentowanie pożyczek i kart kredytowych
   • Łatwe wnioski kredytoweLepsza, bardziej spersonalizowana usługaCzęsto lepiej reprezentowane w zaniedbanych społecznościach
    • Wiele z nich jest powiązanych z pracodawcami lub grupą, co ogranicza liczbę członków
    • Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe nadal mają opłaty, choć niższe niż bankiPrzeciętna SKOK ma tylko trzy oddziałyMają tendencję do śledzenia banków w ofertach cyfrowychPożyczkodawcy online

     Jest to bardzo wygodny sposób na pożyczanie pieniędzy i łatwo jest znaleźć konkurencyjne stawki. Witryny takie jak Clearlane (obsługiwane przez Ally Bank), E-Loan i LendingTree wysyłają zapytania do wielu pożyczkodawców i zwykle oferują kilka konkurencyjnych ofert. Indywidualni pożyczkodawcy, tacy jak Capital One, Wells Fargo i Chase, również prowadzą operacje pożyczkowe online.

     Jako środek ostrożności sprawdź ocenę Better Business Bureau dla każdego pożyczkodawcy, z którym się kontaktujesz, przed złożeniem wniosku online.

     • Może dotyczyć wielu pożyczkodawców jednocześnie i nie ma to zbytniego wpływu na zdolność kredytową
     • Oferuj bardziej konkurencyjne stopy procentowe niż tradycyjne banki
      • Dotarcie do osoby w celu uzyskania pomocy może być trudne
      • Trudno jest kontrolować sposób udostępniania danych osobowychMoże być bombardowany e-mailami i telefonami od różnych pożyczkodawcówNiektórzy pobierają wysokie opłaty i / lub mają kary za przedpłatę kredytuDealerzy

       Dealerzy zazwyczaj współpracują z grupą finansującą ich producentów samochodów, a także z bankami i innymi źródłami. Kupujący, którzy mają oferty z innych źródeł, o których wspomnieliśmy, mogą negocjować początkową wycenę pożyczki dealera w celu uzyskania czegoś bardziej atrakcyjnego. Dlatego ważne jest, aby robić badania.

       • Wygodny w użyciu, ponieważ jesteś już u sprzedawcy
       • Finansowanie producenta jest często dotowane, więc osoby, które mają dobry kredyt, mogą kwalifikować się do bardzo niskich stawekPożyczki dealerskie za pośrednictwem banków są otwarte dla osób o niższej zdolności kredytowej
        • Stopy procentowe dla pożyczek dealerskich za pośrednictwem banku są często zaznaczone, aby dać dealerowi zysk
        • W przypadku pożyczek dealerskich za pośrednictwem banku kupujący z niską oceną kredytową będą płacić wysoką roczną stopę procentową (APR)Stopy pożyczek wspierane przez producenta są dostępne tylko dla klientów z wysokimi wynikami kredytowymiW przypadku finansowania producenta, jeśli oferowany jest zarówno rabat, jak i niskie oprocentowanie, kupujący mogą zwykle wybrać tylko jednoUzyskaj wstępne zatwierdzenie

         Poszukiwanie kredytów samochodowych i wyrównywanie finansowania przed zawarciem umowy na samochód ma wiele zalet.

         Zakupy pożyczkowe dają kupującym możliwość porównania stóp procentowych. Stawki te mogą się znacznie różnić, niezależnie od zdolności kredytowej. Im szersza siatka jest zarzucona, tym większa szansa na zdobycie okazji.

         Po drugie, uzyskanie wstępnej akceptacji zapewnia spokój ducha. Chociaż transakcja może nie być najlepsza z możliwych, kupujący będą przynajmniej wiedzieć, że mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby sfinansować zakup, a także znać stopę procentową i długość pożyczki.

         Aby uzyskać wstępne zatwierdzenie, kupujący muszą mieć całkiem dobre pojęcie o tym, ile będzie kosztować nowy samochód, w tym wszystkie podatki i opłaty. Odlicz zaliczkę, aby określić, ile będzie musiała wynosić pożyczka.

         Gdy pożyczkodawca zatwierdzi kwotę pożyczki, powiedzmy 25 000 USD, przekaże kupującemu czek in blanco na dowolną kwotę do tego limitu. Czek można zwrócić, jeśli okaże się, że gdzie indziej dostępna jest lepsza oferta, na przykład za pośrednictwem sprzedawcy. Za zwrot czeku mogą być jednak pobierane opłaty, dlatego przed wyrażeniem zgody na umowę przeczytaj drobny druk.

         Pamiętaj, że za każdym razem, gdy konsument ubiega się o nowy kredyt, na pewien czas obniża to nieco jego wynik. Jednak biura kredytowe traktują zbiór wniosków o pożyczkę samochodową, które pojawiają się w krótkim okresie, jako jeden wniosek, a nie kilka, a negatywny wpływ powinien być niewielki i krótkotrwały. Agregatory pożyczek, takie jak E-Loan i Clearlane, ułatwiają to, ponieważ jednorazowo pobierają ocenę kredytową danej osoby i wykorzystują ją w różnych instytucjach pożyczkowych, z którymi współpracują. Mimo to staraj się, aby wszystkie wnioski kredytowe były ograniczone do krótkiego okresu, około 30 dni.