Główna para walutowa stabilna

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Po silnym spadku wartości dolara przy poniedziałek, wtorkowa sesja jak i równiez dzisiejszy poranek przynoszą względną stabilizację amerykańskiej waluty. Udzialowcy wyczekują albowiem w tym tygodniu ważnych danych empirycznych makro z amerykańskiego sektora zatrudnienia, które po dużej mierze zadecydują na temat dalszych nastrojach wokół dolara. US Dollar Index zanotował wczoraj symboliczny wzrost, o 0, trzynascie procent, wciaz jednak pozostając poniżej 83 punktów.

Wyczekiwanie dzieki dane makro widać wyraźnie na wykresie EUR/USD. Notowania tej pary walutowej od czasu wczoraj utrzymują się przy konsolidacji tuż poniżej pulapu 1, 31. To, lub opór tenze zostanie pokonany, w dużej mierze zależy właśnie od momentu nadchodzących odczytów.

Dzisiaj pojawią się na wstepie dane sposród amerykańskiego rynku pracy (raport ADP), a także inne wiadomosci makro przy USA, jutro kluczowym momentem dnia będzie komunikat na posiedzeniu ECB i podjęciu przez pula decyzji o poziomie stóp procentowych, z kolei w piątek pojawi się cały uklad danych wraz z amerykańskiego sektora zatrudnienia, w tym stopa bezrobocia a takze zmiana zatrudnienia w kwietniu.

Jeśli dane makro sposród USA okażą się rzetelne, to będzie to okazje do wzmożonych spekulacji na temat ograniczania programu QE3 w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj o tym, że ograniczenie QE3 jest właściwym kolejnym punktem w polityce monetarnej USA, mówiła szefowa Fed wraz z Kansas City i członkini Komitetu Otwartego Rynku, Esther George. Jednakze, stanowisko E. George nie wydaje sie byc w FOMC powszechne.

Póki co okazje na zredukowanie zakresu luzowania ilościowego po Stanach Zjednoczonych są więc niewielkie. Jednak poniekad biorąc to pod uwagę, dobre dane z rynku pracy w USA najprawdopodobniej wzmocniłyby amerykańskiego dolara. O tym, jak ukształtują się nastroje wokół amerykańskiej gospodarki, dowiemy się jednak wówczas w piątek. Dzisiaj wprawdzie pojawi się raport ADP, który uważany jest zbytnio pewien prognostyk piątkowych danych empirycznych, jednak nie zawsze jego odczyt jest spójny z późniejszymi informacjami, totez reakcja inwestorów na ADP nie musi być wcale wyraźna.

AUD/USD blisko tegorocznych minimów

Z kolei australijski dolar, wedlug krótkim poniedziałkowym przebłysku optymizmu na tym rynku, kontynuuje przecenę. Dzisiaj rano wartość kursu AUD/USD zbliża się sluzace do tegorocznego minimalna wartosc z końca maja, a więc az do rejonu 0, 9530-0, 9550. Jeśli to techniczne wsparcie zostanie przełamane, to możemy zaobserwować zejście notowań tejze pary walutowej co najmniej az do okolic 0, 94.

Obecnie spadkowi wartości australijskiego dolara sprzyjają słabe dane makro, które pojawiły się przy Australii w ciagu nocy: odczyt indeksu PSI dla usług za maj okazał się dużo niższy niż w kwietniu, a wiadomosci dotyczące energii PKB po I trymestrze br. rozczarowały.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj diagramy do Twej wlasnej strony internetowej