IRS: Specjalne zasady pomagają wielu niepełnosprawnym zakwalifikować się do odliczenia podatku dochodowego

Category: Ulga Podatkowa
17 lutego 2021

Więcej w aktualnościach

Filmy IRS YouTube:

zgłaszasz roszczenie do EITC lub ACTC? Twój zwrot pieniędzy może być opóźniony – angielski | hiszpański

IR-2018-11, 24 stycznia 2018 r

WASZYNGTON – Urząd Skarbowy chce, aby podatnicy niepełnosprawni i rodzice dzieci niepełnosprawnych znali ulgę podatkową (EITC) i prawidłowo ubiegali się o nią, jeśli się do niej kwalifikują.

IRS twierdzi, że wiele osób niepełnosprawnych traci ten cenny kredyt, ponieważ nie składa zeznania podatkowego. EITC może wpłacić zwrot do 6318 $ do kieszeni kwalifikującego się podatnika. Wiele osób, które nie ubiegają się o kredyt, spada poniżej progu dochodu wymagającego złożenia wniosku. Mimo to IRS zachęca ich do rozważenia złożenia wniosku, ponieważ jedynym sposobem na otrzymanie tego kredytu jest złożenie zeznania podatkowego i ubieganie się o EITC.

EITC to federalna ulga podatkowa dla pracowników, którzy zarabiają 53 930 USD lub mniej w 2017 r. I spełniają inne wymagania kwalifikacyjne. Ponieważ jest to kredyt podlegający zwrotowi, ci, którzy kwalifikują się i ubiegają się o kredyt, mogą zapłacić mniejszy podatek federalny, nie płacić podatku, a nawet otrzymać zwrot podatku.

Aby kwalifikować się do EITC, podatnik musi mieć dochód. Zwykle oznacza to dochód z pracy lub z samozatrudnienia. Jednak podatnicy, którzy przeszli na emeryturę z powodu niezdolności do pracy, mogą również zaliczyć do dochodu wszelkie świadczenia podlegające opodatkowaniu, które otrzymują w ramach planu emerytalnego pracodawcy. Świadczenia te pozostają dochodami z pracy do momentu osiągnięcia przez emeryt rentowy minimalnego wieku emerytalnego. IRS podkreślił, że świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych i dochód z tytułu niezdolności do pracy (SSDI) nie są liczone jako dochód z pracy.

Ponadto podatnicy mogą ubiegać się o ulgę dziecku niepełnosprawnemu lub krewnemu niepełnosprawnemu w dowolnym wieku, jeśli osoba ta spełnia wszystkie inne wymagania EITC. Skorzystaj z Asystenta EITC na IRS.gov, dostępnego w języku angielskim i hiszpańskim, aby określić uprawnienia i oszacować kwotę kredytu.


Osoby niepełnosprawne często obawiają się, że zwrot podatku wpłynie na ich uprawnienia do jednego lub więcej świadczeń publicznych, w tym inwalidztwa z Ubezpieczeń Społecznych, Medicaid i SNAP – programu pomocy uzupełniającej. Prawo jest jasne, że zwroty podatku, w tym zwroty z ulg podatkowych, takich jak EITC, nie są liczone jako dochód przy ustalaniu uprawnienia do takich świadczeń. Dotyczy to każdego programu federalnego oraz dowolnego programu stanowego lub lokalnego finansowanego z funduszy federalnych.

Najlepszym sposobem na uzyskanie EITC jest złożenie wniosku drogą elektroniczną za pośrednictwem wykwalifikowanego specjalisty podatkowego, korzystając z bezpłatnych witryn pomocy podatkowej społeczności lub za pośrednictwem IRS Free File.

Wielu składających wnioski EITC otrzyma zwrot pieniędzy później w tym roku niż w poprzednich latach. Dzieje się tak dlatego, że zgodnie z prawem federalnym IRS nie może wydawać zwrotów za zeznania podatkowe, które wymagają EITC lub dodatkowego kredytu podatkowego na dzieci (ACTC) przed połową lutego. IRS oczekuje, że najwcześniejsze zwroty związane z EITC / ACTC będą dostępne na rachunkach bankowych podatników lub na kartach debetowych od 27 lutego 2018 r., Jeśli wybiorą bezpośredni depozyt i nie ma innych problemów ze zwrotem podatku. Mimo to podatnicy ubiegający się o EITC lub ACTC powinni złożyć, gdy tylko będą mieli wszystkie dokumenty potrzebne do przygotowania pełnego i dokładnego zeznania.