Jak długie lub krótkie Bitcoiny

Category: Mogą Zostać
17 lutego 2021

Odwiedzono 1273 razy, 1 wizyta dzisiaj

Krótko mówiąc, Bitcoin jest albo czymś tak monumentalnym, jak wprowadzenie Internetu, albo tak daremnym, jak bańka technologiczna późnych lat 90. Bitcoin jest w wiadomościach już od jakiegoś czasu iz czasem zaczyna się zastanawiać, czy jest to zakład, w którym powinieneś być. Być może jednak Twoja nieznajomość tego nowego atutu może przeszkodzić Ci w zajęciu pierwszej długiej / krótkiej pozycji – każdy musi od czegoś zacząć. Ten artykuł ma jeden jedyny cel, a jest nim zwiększenie zaufania do otwierania pozycji Bitcoin poprzez omówienie procedur i implikacji otwierania długiej lub krótkiej pozycji na Bitcoinie.

Pierwszym krokiem do zajęcia długiej lub krótkiej pozycji na Bitcoinie jest oczywiście znalezienie niezawodnej giełdy, na której będziesz umieszczać swoje transakcje. W kilku następnych akapitach przedstawię moje zalecenia, dla których giełda Bitcoin jest najbardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb. Zasadniczo sprowadza się to do tego, czy zamierzasz zajmować długie, czy krótkie Bitcoiny. Jeśli jesteś uparty, czytaj dalej; jeśli jesteś niedźwiedzi, przejdź od razu do giełd, które oferują handel z depozytem zabezpieczającym.

Jak Long Bitcoin

Na oficjalnej stronie Bitcoin (Bitcoin.org) znajduje się łącznie 66 giełd, z których można wybierać. Zawężenie naszych poszukiwań do giełd w USA daje nam trzy opcje: Coinbase, itBit i Gemini. Aby przejść od razu do rzeczy, Coinbase to najlepsza opcja, biorąc pod uwagę jej rozmiar, reputację i bezpieczeństwo. Nawet bez przewijania w dół, jego strona główna zawiera kilka statystyk operacyjnych i rzeczywistych linków do mediów (zdziwiłbyś się, jak wiele z tych linków zamienia się w błędy 404 po kliknięciu na innych stronach Bitcoin). Coinbase ma się czym pochwalić, ponieważ jest to pierwsza regulowana giełda bitcoinów w USA i od jej powstania w 2012 roku wymieniła ponad 20 miliardów dolarów w walucie cyfrowej.

Przechodząc do opłat, giełdy Bitcoin pobierają opłatę podstawową w formie spreadu – co oznacza, że ​​istnieje rozbieżność między ceną kupna (ceną, po której kupujesz) a ceną sprzedaży (ceną, po której sprzedajesz). Na przykład, przy rozpiętości 50 punktów bazowych (0,5%), można by kupić BTC / USD za 100 USD, a następnie sprzedać natychmiast po 99,50 USD, zatem spread wyniósłby 0,50 USD dla tej transakcji. Spośród kilku giełd w USA spodziewaj się zapłacić premię za Coinbase, ponieważ ich opłata bazowa wynosi 50 punktów bazowych – 25 punktów bazowych więcej niż Gemini i 30 więcej niż itBit. Całkiem tanie, prawda? Tak, ale oczywiście opłaty podstawowe to tylko niewielka część opłat, które mogą zostać naliczone. Dodatkowe opłaty naliczane są na podstawie płynności (maker vs taker), wielkości pozycji (im większa pozycja, tym mniejsze opłaty) oraz 30-dniowego wolumenu obrotu brutto.Szczegóły takich opłat wykraczają poza zakres tego artykułu; jednak gorąco polecam poświęcić chwilę na przejrzenie harmonogramu opłat Twojej giełdy. Na marginesie, polecam przyjrzenie się szczegółowemu harmonogramowi opłat Gemini z prostymi definicjami i przykładami obliczania opłat.

Jak skrócić Bitcoin

Zajęcie krótkiej pozycji to skomplikowana część. Według DC Forecasts, najbardziej bezpośrednim sposobem na zajęcie krótkiej pozycji na Bitcoinie byłoby otwarcie rachunku depozytu zabezpieczającego i sprzedaż bitcoinów z marżą. Jednak, jak można by się spodziewać, taki handel ma swoje zastrzeżenia.

Rzeczywistość jest taka, że ​​spadek marży staje się coraz trudniejszy dla inwestorów nieinstytucjonalnych z siedzibą w USA. Nieco ponad miesiąc temu (11 sierpnia 2017 r.) Popularna giełda międzynarodowa Bitfinex ogłosiła zaprzestanie niektórych swoich usług dla klientów w USA, powołując się na wysokie koszty związane z przeskakiwaniem przez prawo i regulacje. Renomowane giełdy, takie jak BitMEX i Plus500, również wprowadziły podobne ograniczenia. Jednak wszyscy ci brokerzy mają jedną wspólną cechę, mają siedziby międzynarodowe, a zatem koszty obsługi klientów w USA przeważyły ​​nad korzyściami.

Światełkiem na końcu tunelu są dwie krajowe giełdy, GDAX Coinbase i Kraken; dwoje stosunkowo nowych dzieciaków w okolicy z bardzo różnymi klientami. GDAX z siedzibą w San Francisco jest prawdopodobnie najbardziej obiecującą giełdą krajową, przy wsparciu NYSE i markowych firm venture capital Andreessen Horowitz i Union Square Ventures. GDAX nie jest skierowany do handlowców typu day-bedroom, a raczej do inwestorów instytucjonalnych – pomyśl o funduszach hedgingowych i bankach inwestycyjnych. Chociaż powszechne przyjęcie tej wymiany przez inwestorów instytucjonalnych wciąż unosi się w powietrzu w obliczu negatywnej prasy ze strony najlepszych z Wall Street, Jamiego Dimona, Raya Dalio itp., Ma ona potencjał, aby zwiększyć bardzo potrzebną wiarygodność, a tym samym powszechne przyjęcie tej koncepcji kryptowalut. To mówi,nie licz na to, że będziesz w stanie otworzyć konto depozytowe w GDAX, chyba że chcesz zacząć od minimalnego depozytu w wysokości 5 milionów dolarów.

Z drugiej strony Kraken, giełda bitcoinów również z siedzibą w San Francisco, oferuje handel z depozytem zabezpieczającym dla inwestorów nieinstytucjonalnych (tj. Minimalny depozyt nie jest w milionach dolarów). Kraken oferuje marże na czterech poziomach od 3000 do 100 000 USD. Ponadto finansowanie z depozytu zabezpieczającego nie może przekraczać 28-dniowego maksymalnego okresu finansowania zgodnie z ograniczeniami w Stanach Zjednoczonych. Zasadniczo oznacza to, że możesz utrzymywać krótką pozycję tylko przez 28 dni, dopóki nie będziesz zmuszony zamknąć swojej pozycji, niezależnie od niezrealizowanych zysków lub strat.

Jeśli szukasz innych środków do krótkiej pozycji bitcoina, takich jak kontrakty futures, opcje, fundusze ETF lub przejmowanie potencjalnej pozycji cross-hedge, komplikacje znacznie się zwiększają, podobnie jak ryzyko. Prosty przypadek jest taki, że niezawodne formy tych pochodnych jeszcze nie istnieją. W niektórych przypadkach takie instrumenty pochodne nie są dostępne dla inwestorów z USA. Wspomniana giełda Bitcoin BitMEX byłaby najlepszą opcją dla pochodnych związanych z Bitcoinem, jeśli mieszkasz poza Stanami Zjednoczonymi lub chcesz przejść przez problem z konfiguracją VPN.

Podsumowując, najlepszym sposobem na skrócenie bitcoinów byłoby otwarcie rachunku zabezpieczającego w Kraken i sprzedaż Bitcoinów. Zakładając, że czytelnik jest zaznajomiony z pojęciami marży i dźwigni, taki proces jest prosty i logiczny. Jednak w przypadku, gdy czytelnik nie jest zbyt zaznajomiony z pojęciami depozytu zabezpieczającego (takimi jak wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego) i potencjalnymi stratami w wyniku handlu na marginesie, jest to część, w której serdecznie ostrzegam przed ryzyko związane z połączeniem ignorancji, chciwości, niezwykle niestabilnego zasobu i dźwigni finansowej. Gorąco polecam zbadanie i ćwiczenie na symulatorze kryptowaluty, zanim zdecydujesz się na transakcję na żywo.