Jak kupować akcje Apple

17 lutego 2021

Laurie Blank Zaktualizowano 24 lipca 2020 r

Niektóre linki zawarte w tym artykule pochodzą od naszych reklamodawców. Przeczytaj nasze Oświadczenie dla reklamodawców.

Jak zapewne już wiesz, Apple Inc. to firma technologiczna odpowiedzialna za niektóre z najbardziej znanych na świecie gadżetów elektronicznych, takich jak iPhone i iPad.

Niemal wszędzie, gdzie spojrzysz, zobaczysz, że ktoś szuka czegoś w produkcie Apple.

Wielu inwestorów – zarówno dużych, jak i przeciętnych – zainwestowało część swoich pieniędzy w akcje Apple.

W tym artykule

Zanim kupisz akcje Apple, przeprowadź swoje badania

Jeśli kupiłeś akcje Apple, gdy firma po raz pierwszy weszła na giełdę, możesz już zostać milionerem, w zależności od tego, ile akcji kupiłeś w tym czasie.

Gigant technologiczny Apple Inc. (indeks giełdowy: AAPL) po raz pierwszy wszedł na giełdę 12 grudnia 1980 roku. W pierwszej ofercie akcje sprzedawane były po 22 USD za akcję.

W ciągu ostatnich prawie czterdziestu lat wartość akcji Apple ulegała wzrostom i spadkom, głównie z powodu normalnych (i niektórych nie tak normalnych) wahań rynkowych, a także z powodu trudności niektórych firm.

W rzeczywistości dziesięć lat temu, we wrześniu 2007 roku, wartość akcji wynosiła nieco poniżej 20 dolarów za akcję. Średnia cena transakcyjna w ostatnich sześciu miesiącach wynosi 160 USD za akcję. To ogromny wzrost wartości w ciągu zaledwie dziesięciu lat.

Innymi słowy, historia pokazuje, że akcje Apple mogą być świetną inwestycją. Teraz muszę to poprzedzić, mówiąc, że każdy zakup akcji – bez względu na firmę – wiąże się z ryzykiem „utraty wszystkiego.

Nie ma gwarancji, że zakup akcji Apple lub akcji jakiejkolwiek innej firmy przyniesie korzyści finansowe.

Wybierz doradcę finansowego lub otwórz konto maklerskie

Kupowanie akcji Apple lub dowolnej innej firmy można przeprowadzić na wiele sposobów. Możesz kupić akcje, współpracując z certyfikowanym doradcą finansowym lub maklerem giełdowym, jednak robiąc to, możesz spodziewać się dość wysokich opłat.

Prowizja za pełną obsługę od doradcy finansowego lub brokera może oznaczać, że możesz zapłacić od 30 do 150 USD lub więcej za zakup akcji Apple lub innej firmy.

Na szczęście dzisiejszy świat finansów zawiera listę banków i firm inwestycyjnych, które pozwalają klientom na tak zwane samodzielne zarządzanie swoimi akcjami i innymi funduszami inwestycyjnymi.

Te samodzielnie kierowane rachunki inwestycyjne są zarządzane przez doradców robotów, którzy mają niewielki kontakt z klientami.

Samodzielne zarządzanie swoimi inwestycjami oznacza, że ​​nie musisz płacić doradcy ani brokerowi za zakup akcji dla Ciebie, ale zamiast tego możesz samodzielnie zainicjować zlecenie kupna lub sprzedaży, a robo-doradca wykonuje pracę za Ciebie.

Kupowanie akcji za pośrednictwem samodzielnych rachunków inwestycyjnych jest znacznie tańsze niż kupowanie akcji za pośrednictwem tradycyjnego brokera lub doradcy finansowego.

Na przykład Ally Invest, która jest własnością Ally Bank, umożliwia członkom-inwestorom z własnymi rachunkami inwestycyjnymi przeprowadzanie transakcji na akcjach i ETF za jedyne 0 USD za transakcję – o wiele niższą opłatę niż u tradycyjnego maklera giełdowego.

Jest to znacznie niższa stawka prowizji niż ta, którą zapłaciłbyś, korzystając z tradycyjnego doradcy finansowego lub maklera giełdowego, a niższe opłaty oznaczają więcej pieniędzy na koncie inwestycyjnym za rosnące bogactwo.

Oto inni brokerzy do rozważenia:

Dlaczego opłaty są ważneOpłaty za zarządzanie inwestycjami wpływają na twoją zdolność do zwiększania bogactwa na dwa sposoby. Po pierwsze, ponieważ opłaty inwestycyjne za zarządzane portfele są często określane procentowo, w miarę wzrostu inwestycji będziesz płacić wyższe opłaty.

Załóżmy, że na rachunku inwestycyjnym obciążany jest jeden procent prowizji. Jeśli założysz konto z kwotą 10 000 USD, w pierwszym roku zapłacisz opłatę inwestycyjną w wysokości 100 USD.

Jednak do czasu, gdy saldo Twojego portfela wzrośnie do 100 000 USD, będziesz płacić roczną opłatę w wysokości 1000 USD.

Drugi sposób, w jaki opłaty wpływają na zdolność do zwiększania bogactwa, wynikają z kosztów alternatywnych. Koszt alternatywny to utrata potencjalnych zysków, gdy wybierzesz jedną opcję zamiast drugiej.

Na przykład, gdy płacisz 1000 USD rocznych opłat za zarządzanie rachunkiem inwestycyjnym o wartości 100 000 USD, właśnie straciłeś możliwość zarabiania więcej pieniędzy na tym 1000 USD.

Dlatego tak ważna jest wiedza o tym, jakie rodzaje opłat płacisz – zarówno za zakup pojedynczych akcji, jak i za roczne zarządzanie Twoim rachunkiem inwestycyjnym przez firmę inwestycyjną.

Wiedząc, jakie rodzaje opłat płacisz i jakie sumują się te opłaty, możesz starać się zminimalizować opłaty, korzystając z samodzielnie kierowanych rachunków inwestycyjnych, takich jak te oferowane przez Ally Bank.

Jeśli wiesz, że chcesz kupić akcje określonej akcji, bezpośrednie zatrudnienie brokera (i zapłacenie za to astronomicznych opłat) ma niewielką wartość, gdy opcja samodzielnego handlu jest dostępna za dużo bardziej rozsądna opłata.

Następne pytanie brzmi: „Dlaczego akcje Apple mogą być dobrą opcją zakupu dla mojego portfela inwestycyjnego?

Chociaż nie ma gwarancji, że zakup akcji jakiejkolwiek firmy przyniesie pozytywne zwroty, mogę podać kilka informacji na temat tego, co zrobiły akcje Apple w przeszłości.

Co należy wiedzieć o Apple Inc.

Jak wspomniano powyżej, pierwszą rzeczą do zrobienia są BADANIA. Zebraliśmy trochę historii Apple Stock i Apple Inc., od której możesz zacząć.

Historia akcji AppleHistoria akcji Apple Inc. to historia dla księgi rekordów. Wspomniałem wcześniej, że pierwsza oferta publiczna Apple wyniosła 22 USD za akcję, a także wspomniałem, że dzisiejsza cena akcji wynosi około 370 USD za akcję, ale to nie wszystko.

Dzięki kilku podziałom akcji w historii firmy (dokładnie czterech), skorygowana oferta publiczna akcji Apple wynosi obecnie zaledwie 0,39 USD za akcję.

Motley Fool donosi, że od momentu upublicznienia akcji Apple zyskały na wartości ponad 21 000 procent.

Jeszcze bardziej interesujące jest to, że mówi się, że ogromny sukces Apple i cudownie zyskowne notowania akcji zostały w dużej mierze spowodowane przez trzy jej produkty:

 • Komputer iMac
 • IPodIphoneOd czasu opracowania tych trzech rewolucyjnych produktów Apple przeszedł z często zmagającej się z trudnościami firmy technologicznej w światową markę, która każdego roku sprzedaje produkty warte setki miliardów dolarów – a Apple nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia.

  Z roku na rok iPhone firmy Apple należy do najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie, zwykle zdobywając tytuł najlepiej sprzedającego się smartfona roku.

  Apple nadal udoskonala i ulepsza iPhone’a, regularnie wypuszczając jego nowsze i inteligentniejsze wersje.

  To dobra wiadomość dla właścicieli akcji Apple. Dzięki czterem podziałom akcji, które firma zainicjowała od czasu pierwszej oferty publicznej (trzy podziały 2 na 1 i podział 7 na 1 w 2014 r.) Akcje Apple pomogły zmienić wiele osób o przeciętnej zamożności w milionerów.

  Apple Inc. dzisiajObecnie Apple Inc. ma prawie 500 sklepów detalicznych wraz z centralą korporacyjną i zatrudnia ponad 115 000 osób.

  W 2016 roku firma miała ponad 216 miliardów dolarów przychodów. Dzięki wypróbowanym i prawdziwym produktom, takim jak iPhone, iPad i Mac Book, Apple nadal przyciąga swoich lojalnych klientów, z których wielu jest naprawdę lojalnych wobec marki i nie kupi niczego poza produktami Apple.

  IPhone, wprowadzony po raz pierwszy w 2007 roku, był jednym z pierwszych smartfonów korzystających z interfejsu wielodotykowego i nadal jest jednym z najpopularniejszych smartfonów na rynku, z ponad 200 milionami sprzedanych egzemplarzy tylko w 2016 roku.

  Jest mało prawdopodobne, że skłonność Apple i jej zespołu do tworzenia wizjonerskich, najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych wkrótce się dokona.

  Podobnie jak wiele wcześniejszych firm typu blue chip; Coca-Cola, McDonald’s, Amazon, IBM i nie tylko, Apple prawdopodobnie tu zostanie.

  Jeśli jesteś zainteresowany pracą nad potencjalnym zwiększeniem bogactwa poprzez zakupy akcji blue chip, takich jak Apple, skorzystaj z niedrogiej firmy inwestycyjnej, takiej jak Ally Invest, która umożliwia posiadanie rachunku inwestycyjnego do samodzielnego kierowania i zdobycie akcji Apple już dziś.

  Udziały w spółkach blue chip, które od dawna są w stanie utrzymać – i rozwijać – bazę klientów poprzez ciągłe tworzenie produktów, które czynią życie lepszym dla innych, są często dobrą opcją dla inwestorów zainteresowanych długoterminowym wzrostem ich bogactwa.

  Chociaż żadna inwestycja nie jest objęta gwarancją, akcje spółek, które przez kilka dziesięcioleci wykazywały swoją siłę, zdecydowanie dają potencjalnym akcjonariuszom spokój ducha w kwestii dalszego wzrostu wartości.

  Czy kiedykolwiek posiadałeś akcje Apple Inc.?