Jak kupować akcje online bez brokera 21 wskazówek

Jak kupować akcje online bez brokera 21 wskazówek
Category: Często Zadawane
16 października 2020

Przeczytaj naszą niesamowitą analizę: Czy potrzebujesz brokera, aby kupować i sprzedawać akcje? Jak inwestować bezpośrednio z zerowymi opłatami maklerskimi i które firmy na to pozwalają

Spis treści

Kupowanie akcji bez pośrednika nigdy nie było łatwiejsze dzięki internetowi i aplikacjom.

Aby wyjaśnić, algorytmy obsługują prawie całą sprzedaż akcji na dzisiejszych rynkach. Dlatego nie będziesz potrzebować specjalistycznej wiedzy ani umiejętności, aby handlować akcjami. Zamiast tego wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk, aby handlować akcjami.

6 sposobów kupowania akcji online bez pośrednika

 1. Użyj agenta transferowego, takiego jak Computershare – wysokie prowizje
 2. Skorzystaj z planu bezpośrednich zakupów za pośrednictwem swojego pracodawcy – musisz być zatrudniony w firmie
 3. Skorzystaj z planu reinwestycji dywidend – dobry dla inwestorów z dywidendami
 4. Użyj planu zakupu akcji firmy (SPP) – tylko dla pracowników
 5. Skorzystaj z planu zakupu opcji na akcje firmy (SOPP) – tylko dla pracowników
 6. Użyj brokera prowizyjnego 0 USD – najlepsza opcja

Jak kupować akcje online bez pośrednika

Możesz ominąć brokera i kupić akcje za pomocą agenta transferowego, ale koszty mogą być wysokie. Możesz korzystać z planów zakupów bezpośrednich lub planów zakupu akcji, ale musisz być pracownikiem firmy. Szczerze mówiąc, lepiej jest korzystać z brokera, który oferuje 0 $ prowizji za transakcje, za elastyczność, płynność i brak kosztów

Problemy z kupowaniem akcji bez pośrednika

Jednak nadal istnieją poważne przeszkody, które mogą uniemożliwić przeciętnemu człowiekowi lub inwestorowi detalicznemu dostęp do giełdy. Opłaty transakcyjne, ukryte opłaty i opłaty transakcyjne mogą na przykład pochłonąć całość lub większość Twojego zysku. Ponadto domy maklerskie, giełdy i organy regulacyjne często nakładają surowe ograniczenia na poszczególnych handlowców.

Dlatego zawsze dokładnie sprawdzaj zakupy zapasów przed wejściem na rynek. Odrobina wiedzy pomoże ci uniknąć wysokich opłat i absurdalnych ograniczeń.

Czy potrzebujesz brokera, aby kupować akcje?

We współczesnym świecie nie potrzebujesz maklera, aby kupić akcje. Jednak większość ludzi będzie potrzebować konta maklerskiego, aby kupować i sprzedawać akcje.

Broker to profesjonalista inwestycyjny, który posiada licencje na handel akcjami i udziela porad finansowych i innych. Z drugiej strony dom maklerski to organizacja mająca ustawowe prawo do obrotu akcjami na giełdach.

Konto maklerskie to brama, która daje klientom dostęp do giełdy. Dlatego każdy może kupić akcje za pośrednictwem rachunku maklerskiego.

Historycznie tylko bogaci ludzie i specjaliści inwestycyjni mogli uzyskać bezpośredni dostęp do rynków akcji. W takich okolicznościach większość ludzi potrzebowała brokera do handlu akcjami. Broker kupił akcje w imieniu osób fizycznych.

Dlaczego potrzebujesz rachunku maklerskiego, ale nie brokera

Dziś jednak wiele domów maklerskich udostępnia rachunki maklerskie każdemu, kto ma pieniądze na opłacenie akcji.

Dlatego firmy takie jak TD Ameritrade i Charles Schwab naprawdę sprzedają rachunki maklerskie publicznie. Ponadto rozwiązania oparte na aplikacjach, takie jak Robinhood i Acorns, umożliwiają inwestorom maklerskim dostęp za pośrednictwem aplikacji. Takie firmy są technicznie domami maklerskimi, ale pozwalają na bezpośredni zakup akcji przez osoby fizyczne.

Jednak wiele domów maklerskich ma brokerów dostępnych dla tych, którzy potrzebują porady lub pomocy. Z drugiej strony większość zakupów akcji dokonywanych za pośrednictwem tak zwanych domów maklerskich online to bezpośrednie zakupy indywidualne.

Tradycyjni maklerzy są bardzo rzadcy we współczesnym świecie. Zamiast tego większość profesjonalistów to doradcy inwestycyjni, którzy oferują szeroki wachlarz usług, w tym planowanie finansowe i emerytalne oraz porady podatkowe.

5 powodów, dla których warto otworzyć rachunek maklerski?

Teraz, gdy wiele usług brokerskich oferuje handel zerową prowizją w wysokości 0 USD, właściwie nie ma powodów, aby unikać pośrednictwa.

 1. Jeśli wybierzesz najlepszego brokera z obrotem bez prowizji, unikniesz wszystkich kosztów kupna i sprzedaży akcji i funduszy ETF.
 2. Dobrzy brokerzy wypełniają formularze podatkowe na koniec roku i umożliwiają bezpłatne pobieranie strat podatkowych.
 3. Otrzymujesz dostęp do wysoce wydajnych i płynnych rynków, co pozwala na szybką i bezproblemową sprzedaż.
 4. Wszystkie dobre rachunki maklerskie umożliwiają automatyczne ponowne inwestowanie dywidend.
 5. Różnica między cenami kupna i sprzedaży u głównych domów maklerskich jest znikoma; to oszczędza pieniądze.

Firstrade jest naszym zwycięzcą w recenzji Best Stock Broker Review, oferując setki bezpłatnych prowizji ETS i tysiące akcji bez prowizji.

Czy mogę kupować akcje bez konta brokerskiego lub maklerskiego?

Pomimo tego, co myśli wielu ludzi, możesz kupić akcje bez maklera lub konta maklerskiego. Jednak dzisiejszy rynek ogranicza różnorodność i liczbę akcji, które można kupić bez pośrednika.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy dużo handlują akcjami, korzystają z konta maklerskiego, ponieważ ułatwia to życie. W szczególności możesz szybko kupować lub sprzedawać akcje za pośrednictwem biura maklerskiego, a większość kont maklerskich umożliwia kupowanie większości akcji, które są przedmiotem obrotu na dużych giełdach.

Nie ma jednak żadnego prawa zakazującego indywidualnego zakupu akcji bezpośrednio od firmy lub właściciela. Rzeczywiście, istnieją mechanizmy prawne, które pozwalają osobom prywatnym kupować akcje bezpośrednio, bez posiadania konta maklerskiego.

Dlatego możesz kupować akcje online bez konta maklerskiego. W rzeczywistości niektóre usługi umożliwiają kupowanie akcji bezpośrednio od firm. Ponadto większość z tych usług umożliwia osobom posiadającym konto bankowe lub kartę kredytową i połączenie internetowe kupowanie akcji.

Ponadto istnieją firmy, które sprzedają swoje akcje bezpośrednio publicznie. Jednak większość firm korzysta z usług takich jak Computershare do sprzedaży tych akcji.

Jak kupować akcje bez pośrednika

Niemal każdy może kupić akcje bez konta maklerskiego na kilka sposobów.

Warto zauważyć, że niektóre firmy pozwalają osobom fizycznym na zakup akcji bezpośrednio za pośrednictwem specjalnych programów. W szczególności wiele firm pozwala pracownikom na zakup akcji bez opłaty.

Na przykład firmy takie jak gigantyczny amerykański sklep spożywczy Kroger (NYSE: KR) pozwalają każdemu pracownikowi na zakup akcji. W szczególności umowy związkowe w niektórych firmach wymagają od kierownictwa udostępniania zapasów wszystkim zwykłym pracownikom lub członkom związku.

W rzeczywistości opcje na akcje, czyli prawo do zakupu akcji bez uiszczania opłaty, są popularną dodatkową korzyścią w wielu firmach. Wielu dyrektorów otrzymuje większość wynagrodzenia w formie opcji na akcje.

Oprócz dywidend istnieją plany, które pozwalają na zakup określonych akcji bez konta maklerskiego. Zaletą tych ustaleń jest to, że możesz kupić akcje bez uiszczania opłaty. Wadą takich programów jest to, że zazwyczaj ograniczają się one do zakupu jednej konkretnej akcji.

Plany reinwestycji dywidend (DRIPS)

Na przykład plan reinwestycji dywidend, popularnie zwany DRIP, pozwala akcjonariuszom na zakup dodatkowych akcji z dywidendami.

Zaletą DRIP jest to, że możesz przekształcić swoje dywidendy w większą liczbę akcji. Wadą DRIPs jest to, że ilość zakupionych zapasów może być niewielka.

Ogólnie rzecz biorąc, DRIP opłaci się tylko wtedy, gdy planujesz przechowywać zapasy przez długi czas. Aby wyjaśnić, zakup znacznej ilości akcji z DRIPem zajmuje zwykle kilka lat. W rzeczywistości większość DRIPów kupuje ułamki zapasów.

Ponadto powinieneś znaleźć bezpłatny DRIP. Aby wyjaśnić, większość dywidend jest tak niewielka; jakakolwiek opłata pochłonie większość twoich zysków. Podatki to kolejny potencjalny problem z DRIP, ponieważ możesz w końcu zapłacić podatek dochodowy od dywidend, których nigdy nie otrzymałeś.

Wreszcie, kierownictwo firmy może zakończyć dywidendę, kiedy tylko zechce. Dlatego DRIP nie jest gwarantowanym źródłem dodatkowych zapasów.

Plany zakupów bezpośrednich

Plan bezpośredniego zakupu umożliwia zakup akcji bezpośrednio od firmy bez uiszczania opłaty. W przeszłości niektóre firmy sprzedawały akcje bezpośrednio członkom społeczeństwa za gotówkę. Ponadto wiele firm pozwala pracownikom kupować akcje za część ich wynagrodzenia. Generalnie plany zakupów bezpośrednich odliczają zakupy akcji od wynagrodzenia pracownika. W związku z tym plan bezpośredniego zakupu może ograniczyć Twoje wynagrodzenie na wynos.

Jeśli pracujesz dla spółki notowanej na giełdzie, możesz zapytać, czy jest dostępny plan zakupu bezpośredniego. Ponadto istnieją firmy i usługi, które umożliwiają osobom fizycznym bezpośredni zakup akcji.

Zalety i wady planów bezpośredniego zakupu zapasów

Wiele planów bezpośredniego zakupu pozwala na zakup określonej ilości akcji każdego miesiąca. Ponadto możesz zautomatyzować plany zakupów bezpośrednich, konfigurując cykliczne wypłaty z rachunków czekowych lub oszczędnościowych.

Zaletą takich planów jest to, że z czasem możesz kupić akcje z niewielkimi lub żadnymi kłopotami. Wadą jest to, że zmusi Cię to do zakupu akcji, nawet jeśli ich cena spadnie.

Inną wadą jest to, że możesz ograniczyć swoje dochody. Wreszcie, nie można wykorzystać możliwości rynkowych za pieniądze z bezpośredniego zakupu. Na przykład możesz przegapić świetną cenę innej akcji, którą lubisz.

Zalety i wady kupowania akcji bez pośredników

Największą zaletą kupowania akcji bez pośrednika jest to, że nie zapłacisz żadnej opłaty. W ten sposób inwestują wszystkie wydane pieniądze w akcje.

Największą wadą kupowania akcji bez konta maklerskiego jest to, że możesz mieć trudności ze sprzedażą akcji. W rzeczywistości większość traderów prowadzi konto maklerskie, ponieważ pozwala im to na szybką sprzedaż akcji.

Na przykład znalezienie kupca na akcje jest trudne bez dostępu do giełd. Co ważne, konto maklerskie połączy Cię bezpośrednio z giełdą i dziesiątkami tysięcy potencjalnych kupujących.

Nie jest więc dobrym pomysłem kupowanie akcji do spekulacji bez konta maklerskiego. Ponadto większość nowoczesnych strategii handlowych wymaga korzystania z konta maklerskiego. Na przykład nie możesz przeprowadzić krótkiej sprzedaży, jeśli nie możesz natychmiast sprzedać zapasów.

Kupowanie akcji bez pośrednika może pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy

Z drugiej strony kupowanie akcji bez konta maklerskiego może pomóc inwestorom zarobić więcej pieniędzy – na przykład inwestorom wartościowym, którzy realizują długoterminową strategię kupna i trzymaj, oraz osobom oszczędzającym na emeryturę.

Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej planujesz trzymać akcje, tym bardziej sensowny jest ich bezpośredni zakup. W rzeczywistości kupowanie akcji bezpośrednio ma większy sens dla inwestorów długoterminowych.

Aby to wyjaśnić, projektują kroplówki, aby wykorzystać strategię znaną jako mieszanie. Łączenie oznacza, że ​​wykorzystujesz zyski, aby kupić większą część inwestycji. Na przykład odsetki składane oznaczają, że wszystkie odsetki wracają na konto, aby zwiększyć Twoje pieniądze. W związku z tym fundusze liczone i przyszłe zyski odsetkowe będą rosły.

DRIP umożliwia wykorzystanie dywidend, takich jak odsetki składane. Zamiast otrzymywać gotówkę, dywidendy kupują więcej akcji. W ten sposób możesz zebrać więcej dywidend, ponieważ będziesz mieć więcej akcji. Dlatego DRIP może pomóc w oszczędzaniu na emeryturę poprzez gromadzenie większego portfela.

Wady kupowania akcji bez pośrednika

Największą wadą programów bezpośredniego zakupu akcji i DRIPS jest to, że dzięki takim strategiom można zarobić mniej pieniędzy.

Na przykład trudniej będzie ci wykorzystać okazje, takie jak nowe akcje. Co więcej, możesz mieć trudniej pozbyć się akcji przynoszących straty.

W szczególności nie można szybko zrzucić udziałów, które działają słabo. W ten sposób możesz stracić dużo pieniędzy, jeśli zainwestujesz w niewłaściwe akcje.

Dodatkowo przegapisz radość z handlu akcjami. Jeśli lubisz emocje związane z handlem i kupowaniem nowych akcji, kupowanie akcji bez maklera to zły pomysł.

Firstrade jest naszym zwycięzcą w recenzji Best Stock Broker Review, oferując setki darmowych prowizji ETS i tysiące akcji bez prowizji.

Dlaczego kupowanie akcji z kontem maklerskim i bez niego może być dobrym pomysłem.

I odwrotnie, zakup kilku akcji bez konta maklerskiego może pomóc Ci zabezpieczyć część pieniędzy. Aby wyjaśnić, możesz kupować akcje, aby zaoszczędzić emeryturę bezpośrednio, korzystając z konta maklerskiego do handlu.

W ten sposób można zarabiać na rynku na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz użyć

strategie, takie jak krótka sprzedaż, aby czerpać korzyści z ruchów rynkowych. Po drugie, możesz wykorzystać składanie do zarabiania pieniędzy na dywidendach i długoterminowym wzroście.

Dlatego dobrą strategią jest używanie bezpośrednio zakupionych lub DRIP akcji na emeryturę i konta maklerskiego do handlu. Zaletą tej strategii jest to, że możesz bawić się na rynkach, zachowując bezpieczeństwo swojego gniazda.

Oczywistą wadą tej strategii jest to, że zyski z ruchów rynkowych nie spowodują wzrostu Twojego gniazda. Możesz jednak zwiększyć swoje gniazdo, okresowo wypłacając część udziałów na swoim koncie maklerskim i bezpośrednio kupując więcej akcji.

W ten sposób możesz mieć to, co najlepsze z obu światów, kupując akcje z maklerską i bez. I odwrotnie, zastosowanie dwóch strategii może podwoić ryzyko rynkowe.

Jak sprzedawać akcje bez brokera

Niestety sprzedaż akcji bez maklera lub konta maklerskiego może być trudna. Sprzedaż akcji bez pośrednika jest trudna, ponieważ większość ludzi kupuje akcje za pośrednictwem rachunków maklerskich.

Ogólnie rzecz biorąc, nie możesz uzyskać dostępu do giełdy bez konta maklerskiego. Dlatego bez takiego konta niemożliwe jest wystawienie zapasów przed potencjalnymi nabywcami.

Dlatego, aby sprzedać akcje bez pośrednika, musisz zlokalizować agenta transferowego firmy, która emituje akcje. Aby wyjaśnić, agent transferowy ma prawne uprawnienia do sprzedaży akcji i dostępu do giełdy lub rachunku maklerskiego.

Agenta transferowego obsługującego akcje można zwykle zlokalizować, przechodząc do sekcji relacji inwestorskich na stronie internetowej firmy. W rzeczywistości powinien istnieć bezpośredni link do agenta transferowego na stronie internetowej firmy.

Jak sprzedawać akcje z agentem transferowym

Z drugiej strony agent transferowy zajmie się wszystkimi szczegółami sprzedaży akcji. Z drugiej strony agent transferowy zwykle pobiera wyższą opłatę niż pośrednictwo. Dlatego często zarobisz więcej pieniędzy, sprzedając akcje za pośrednictwem rachunku maklerskiego.

Dodatkowo może minąć kilka dni lub dłużej, zanim agent transferowy sprzeda akcje i wyśle ​​Ci pieniądze. Dlatego możesz być zmuszony do korzystania z konta maklerskiego, jeśli chcesz szybko sprzedać akcje.

Na szczęście brokerzy online, tacy jak TD Ameritrade czy Charles Schwab, pozwolą Ci szybko założyć konta. Z drugiej strony będziesz musiał spełnić wszystkie wymagania brokerów internetowych.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, kupowanie akcji bez pośrednika nie jest dobrym pomysłem, jeśli może być konieczne szybkie spieniężenie akcji. Ponadto należy zawsze pytać, jak sprzedać akcje, gdy kupujesz je bezpośrednio.

Sprzedaż akcji bez pośrednika w ramach planu zakupów bezpośrednich

I odwrotnie, łatwo jest sprzedać akcje poprzez plan bezpośredniego zakupu. Zwykle wystarczy powiadomić administratora planu, że chcesz sprzedać akcje, aby je rozładować.

Co więcej, wiele planów bezpośrednich będzie miało aplikacje umożliwiające sprzedaż w ich witrynach internetowych. Należy zachować ostrożność podczas korzystania z takich aplikacji, ponieważ mogą one pobierać opłatę lub karę za sprzedaż akcji.

Ponadto, jeśli sprzedasz ułamkowe ułamki akcji, możesz otrzymać z powrotem ułamek wartości kapitału. Dlatego nie jest dobrą strategią inwestowanie pieniędzy, których możesz wkrótce potrzebować w planie bezpośredniego zakupu. Zamiast tego możesz zaoszczędzić pieniądze, korzystając z tradycyjnego konta maklerskiego.

Sprzedaż akcji bezpośrednio bez pośrednika

Istnieje możliwość sprzedaży akcji bezpośrednio innej osobie, jeśli posiadasz faktyczne świadectwa udziałowe.

Niestety, większość dzisiejszych akcji istnieje tylko jako inwestycje cyfrowe. Faktycznie, wysłanie do Ciebie certyfikatu zapasów papieru wymaga specjalnego zamówienia. Uzyskanie takiego certyfikatu giełdowego jest kłopotliwe, ponieważ firma wystawiająca prawdopodobnie będzie musiała go wydrukować, zwłaszcza dla Ciebie.

Jeśli jednak masz papierowy certyfikat, możesz przekazać towar innej osobie, tak jak tytuł własności samochodu. Uwaga, aby sprzedaż akcji była oficjalna, może być konieczne uzyskanie podpisu poświadczonego lub poświadczonego notarialnie. Ponadto możesz mieć trudności ze znalezieniem prawnika lub brokera, który wie, jak radzić sobie z papierami.

Czy można kupić akcje Apple bez pośrednika?

Nie możesz kupować akcji Apple (NASDAQ: AAPL) bez brokera lub konta maklerskiego. Ponadto Apple nie oferuje programu reinwestycji dywidend (DRIP) ani programu zakupów bezpośrednich.

Można jednak kupić akcje Apple w prawie każdym internetowym biurze maklerskim. Dzięki temu nie będziesz mieć problemu z dodaniem Apple do swojego portfolio.

Czy można kupić akcje Forda bez pośrednika?

Z drugiej strony możesz kupić akcje Forda (NYSE: F) bez pośrednika lub konta maklerskiego. Aby bezpośrednio kupić akcje Forda, należy skontaktować się bezpośrednio z agentem transferowym Forda, firmą Computershare. Zazwyczaj najlepszym sposobem skontaktowania się z Computershare jest skorzystanie z jej witryny internetowej. Możesz jednak bezpośrednio zadzwonić lub wysłać e-mail do zespołu Ford w Computershare.

Jak dowiedzieć się, czy możesz bezpośrednio kupić akcje firmy?

Bardzo łatwo jest dowiedzieć się, czy firma oferuje bezpośrednie zakupy swoich akcji, przechodząc na stronę internetową firmy. Po prostu znajdź część witryny poświęconą relacjom inwestorskim i poszukaj często zadawanych pytań lub FAQ.

W większości przypadków jedno pytanie powie Ci, czy firma oferuje bezpośredni zakup akcji. Co więcej, często zadawane pytania zwykle mówią, jak bezpośrednio kupić akcje; jeśli firma oferuje opcję bezpośredniego zakupu lub DRIP.

Ponadto możesz dowiedzieć się o opcjach bezpośredniego zakupu, wpisując nazwę firmy i światowe akcje kupna bezpośrednio w wyszukiwarce. W rzeczywistości wyszukiwarki takie jak Google mogą przekierować Cię bezpośrednio do informacji o bezpośrednim zakupie na stronie internetowej firmy.

Jakie akcje mogę kupić bez brokera?

Warto zauważyć, że wiele firm nie oferuje już bezpośredniej opcji na akcje. Jednak wiele korporacji nadal oferuje bezpośredni zakup swoich akcji.

Generalnie najłatwiejszym sposobem zlokalizowania akcji z opcją bezpośredniego zakupu jest przejście na strony internetowe firm transferowych, takich jak Computershare. W rzeczywistości takie firmy zwykle wymieniają wszystkie akcje bezpośredniego zakupu, które mają dostępne na swoich stronach internetowych.

Duże firmy amerykańskie, które pozwalają kupować akcje bez pośrednika, obejmują:

 • Firma 3M
 • Apache Corporation
 • Apollo Commercial Real Estate Finance Inc.
 • Bank of America Corp
 • American Greetings Corp
 • Callaway Golf Company
 • CenturyLink Inc.
 • ConAgra Brands, Inc.
 • Chubb Limited
 • Cracker Barrel Old Country Store
 • Duke Energy
 • Exxon-Mobil Corporation
 • General Mills, Inc.
 • Honeywell International
 • Firma Kellogg
 • Manpower Group Inc.
 • Morgan Stanley
 • Norfolk Southern Corporation
 • Raytheon Company
 • Bank of New York Mellon
 • The Charles Schwab Company
 • Union Pacific Corporation
 • United States Steel Corporation
 • Xerox Corporation
 • Zions Bancorporation

Uwaga: musisz sprawdzić bezpośrednio w witrynie internetowej każdej firmy, czy jest dostępny bezpośredni zakup. Ponadto agenci transferowi, tacy jak Computershare, publikują na swoich stronach internetowych listy akcji bezpośredniego zakupu.

Dlaczego potrzebuję maklera giełdowego lub rachunku maklerskiego?

W dzisiejszych warunkach kupowanie i sprzedawanie akcji za pośrednictwem rachunku maklerskiego jest łatwiejsze, tańsze i szybsze niż kupowanie bezpośrednio. W rzeczywistości będziesz potrzebować konta maklerskiego, jeśli planujesz posiadać więcej niż kilka udziałów w jednej firmie.

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których będziesz potrzebować konta maklerskiego. Po pierwsze, istnieje wiele akcji, takich jak Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google (znane jako FAANG Stocks), których nie można kupić bez konta maklerskiego. W rzeczywistości wiele z najpopularniejszych obecnie akcji można kupić tylko u brokera.

Po drugie, istnieje wielu brokerów dyskontowych, którzy pobierają bardzo niskie opłaty za zakup akcji. Ponadto istnieją rozwiązania takie jak Robinhood, które twierdzą, że oferują bezpłatne transakcje na akcjach. Dlatego kupno, sprzedaż i magazynowanie nie będą kosztować dużo.

Po trzecie, możesz prawie natychmiast kupować i sprzedawać akcje na wielu dzisiejszych kontach maklerskich. Dlatego w nagłych przypadkach możesz szybko sprzedać akcje za gotówkę.

Dlatego wielu inwestorów detalicznych może sobie pozwolić na inwestowanie w akcje jedynie za pośrednictwem rachunków maklerskich.

Wreszcie, dzisiejsze rachunki maklerskie zawierają wiele algorytmów i zautomatyzowanych narzędzi, które zrobią prawie wszystko, co potrafią plany zakupów bezpośrednich. Na przykład istnieje wiele kont brokerskich, które oferują ułamkowe zakupy akcji, automatyczne wypłaty z kont czekowych i opcje reinwestycji dywidend.

Firstrade jest naszym zwycięzcą w recenzji Best Stock Broker Review, oferując setki darmowych prowizji ETS i tysiące akcji bez prowizji.

W tych okolicznościach większość tradycyjnych zalet bezpośredniego zakupu akcji i samodzielnej sprzedaży akcji już nie istnieje. Dlatego przeciętny inwestor nie ma potrzeby kupowania akcji bez maklera lub konta maklerskiego.