Jak skrócić Bitcoin: Ultimate Guide

Category: Jeśli Twoja
17 lutego 2021

Kurs kryptowaluty może zmieniać się kilka razy dziennie. Podobnie jak w przypadku giełd fiducjarnych, wśród graczy kryptowalutowych istnieją dwa główne zachowania: niektórzy z nich kupują monety po niskiej cenie (jak robi to większość traderów) lub kupują monety w szczytowym momencie podczas rekordowego okresu. Łatwiej jest kupić walutę po niskiej cenie i czekać na jej wzrost. Żadna z monet nigdy nie wykazała wzrostu bez spadku, więc handlowiec kryptowalutowy musi być w stanie skrócić.

Co oznacza krótka sprzedaż

Krótka sprzedaż lub krótka sprzedaż to metoda osiągnięcia zysku w porównaniu ze spadkiem ceny aktywów. Musisz pożyczyć Bitcoin i sprzedać go po aktualnej cenie. Następnie ponownie kupujesz BTC, aby spłacić swój dług. Jeśli cena jest niższa niż poprzednio, masz zysk ponad różnicę w sprzedaży.

Wyobraź sobie, że pożyczasz 2 Bitcoiny. Następnie sprzedajesz krótko swoje 2 Bitcoiny po cenie 14 000 USD, a kiedy cena spada, powiedzmy do 6500 USD za 1 BTC, kupujesz ponownie 2 BTC. W ten sposób masz w kieszeni 1000 $ zysku.

Jeśli chcesz zobaczyć żywy przykład tego, jak krótkie są dzieła, obejrzyj film The Big Short w reżyserii Adama McKaya.

Bitcoin Short Trading

Jednym z najłatwiejszych sposobów skrócenia BTC jest skorzystanie z otwartego rynku aktywów cyfrowych. Handlowcy mogą bezpośrednio skracać walutę cyfrową. Handlowiec może sprzedawać tokeny po dostępnej cenie, poczekać, aż cena spadnie, a następnie ponownie kupić tokeny. Jeśli cena nie zmieni się tak bardzo, jak chciał przedsiębiorca, może on również stracić pieniądze. Istnieją sposoby, które sprawiają, że zwarcie Bitcoin jest opłacalne.

Rynek kontraktów terminowychWiele giełd obsługuje krótką sprzedaż. Dla tych, którzy chcą spekulować ceną Bitcoin bez faktycznego jej posiadania, kontrakty terminowe na Bitcoin zapewniają prawdziwy i skuteczny sposób. Kontrakty terminowe chronią handlowców przed ryzykiem niestabilnych wahań cen Bitcoin.

Finansowe kontrakty terminowe to kontrakty, które z góry określają cenę i datę sprzedaży lub zakupu aktywów bazowych. Wykonawcy zobowiązani są do wywiązania się z warunków umowy po jej wygaśnięciu.

Istnieją dwa stanowiska kontraktowe. Długa pozycja pozwala stronie na zakup aktywów w przyszłości po określonej cenie. Pozycja krótka umożliwia stronie sprzedaż instrumentu bazowego po określonej cenie, gdy kontrakt wygasa w przyszłości.

Kontrakty futures są regulowane przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Kontrakty terminowe różnią się nieco od krótkiej sprzedaży. Kontrakty futures określają cenę i datę wygaśnięcia. Zgodnie z kontraktami terminowymi czas ma sens.

Chcesz skrócić BTC. Kupujesz kontrakty futures, które pozwalają na sprzedaż BTC po cenie 7000 $. W ramach tej umowy obie strony ustalają konkretny termin. Tak więc, jeśli BTC przekracza 7000 USD, gdy kończy się czas kontraktu, kontrakty futures nie mają wartości.

Kupowanie długoterminowych kontraktów terminowych jest bardzo ryzykowne, ponieważ wartość kontraktu w czasie maleje wraz z jego wygaśnięciem.

Opcje binarneOpcje Bitcoin są sprzedawane w taki sam sposób, jak podstawowe opcje call lub put, kiedy inwestor płaci premię za prawo do kupna lub sprzedaży określonej ilości Bitcoinów w określonym dniu. To jest prawo, a nie obowiązek.

Opcja kupna to umowa finansowa, która daje jej posiadaczowi prawo do zakupu ustalonej liczby papierów wartościowych po określonej cenie w określonym czasie. Nabywca wezwania osiąga zysk, gdy cena instrumentu bazowego rośnie.

Opcja sprzedaży to umowa, która daje prawo do sprzedaży określonej kwoty bazowego papieru wartościowego po określonej cenie przez określony czas.

Istnieją giełdy offshore, które oferują opcje binarne. Chodzi o to, że stawiasz na scenariusz „tak lub „nie. Możesz zgadnąć, czy cena Bitcoin wzrośnie, czy zmniejszy określoną cenę.

Handel marżąHandel marżą Bitcoin to operacja z aktywami, w której przedsiębiorca korzysta ze środków dostarczonych przez stronę trzecią. Tak więc inwestorzy pożyczają fundusze po wysokim oprocentowaniu, aby zwiększyć swoją dźwignię. Po zamknięciu transakcji pożyczone pieniądze są zwracane na giełdę za opłatą, a użytkownik otrzymuje resztę.

Dźwignia finansowa to kwota, którą przedsiębiorca zdecydował się pożyczyć jako pożyczkę. Dźwignia zabezpieczająca może być 2x, 20x lub nawet wyższa.

Inwestor otwiera długą pozycję 1000 $ z dźwignią 10x. Całkowita kwota transakcji jest dziesięciokrotnie wyższa niż jej pozycja. Jeśli cena wzrośnie o 1 procent, zysk wyniesie 100 USD. Trader decyduje się na zamknięcie pozycji, a jego konto jest wypełnione zarobionymi 100 $ po odjęciu opłaty. Jeśli przedsiębiorca dokona tej samej transakcji bez dźwigni, zarobi tylko 10 USD odejmując opłatę.

Handel na marginesie może zarówno zwiększyć, jak i zmniejszyć Twój zysk. Jeśli Twoja transakcja się nie powiedzie, musisz wpłacić środki na swoje konto, aby uniknąć likwidacji zamówienia. Ten proces jest nazywany wezwaniem do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Likwidacja to procedura, w której okazja powoduje utratę większej ilości środków niż posiada trader. W ten sposób handel zostaje zamknięty, a trader traci wszystkie swoje pieniądze.

Zwarcie przez ExchangeDla bardziej doświadczonych handlowców kilka giełd kryptowalut zapewnia krótką sprzedaż Bitcoin, a mianowicie Poloniex, Kraken, Bitfinex itp. Zwarcie za pośrednictwem giełd jest zwykle porównywane z CFD (kontrakt na różnicę). Jedyna różnica polega na tym, że zyskujesz w BTC, a nie w dolarach.

6 typowych błędów w handlu kryptowalutami, których należy unikaćInwestorzy dokonują krótkiej sprzedaży funduszy, które nie należą do nich na giełdach kryptowalut. Inwestorzy pożyczają Bitcoiny od pożyczkodawców na giełdzie, dopóki pozycja jest otwarta. Gdy tylko inwestorzy zamykają transakcje, zyskują lub tracą różnicę.

Głównym problemem zwarcia za pośrednictwem giełd jest znalezienie giełdy, która może pożyczyć pieniądze. Wiele giełd świadczy tę usługę w ramach „rachunku depozytu zabezpieczającego. Jeśli pożyczysz pieniądze, zostaną naliczone odsetki, a także inne opłaty.

Inwestorzy, którzy chcą założyć rachunek margin dla krótkiej sprzedaży, muszą szukać najlepszych warunków. Niektóre strony internetowe oferują przegląd różnych platform transakcyjnych, które mogą pomóc w rozpoczęciu.

Jak zarządzać ryzykiem

Bitcoin short jest ryzykowny. Kiedy inwestujesz w aktywa, Twoje straty są zwykle ograniczone. Na przykład zdecydowałeś się zainwestować 1 dolara w akcje, które ostatecznie spadają. Twoja strata to 1 $.

W przypadku zwarcia Twoje straty mogą być bardziej dramatyczne. Rynek kryptowalut jest niestabilny i trudny do przewidzenia. Jeśli pożyczysz 1 BTC i sprzedasz go za 7000 $, nie możesz być pewien, że cena nie wzrośnie do 8000 $.

Uważaj i inwestuj tylko wtedy, gdy masz pewność, że ceny spadną i masz pieniądze na pokrycie ewentualnych strat.

Brokerzy mogą również złożyć zlecenie stop-loss. Zlecenie stop-loss to sposób na ograniczenie strat podczas zarządzania portfelem inwestycyjnym. W rzeczywistości jest to instrukcja zamknięcia pozycji (sprzedaży papierów wartościowych) w przypadku niekorzystnego ruchu cen. Niedawno opublikowaliśmy artykuł o zleceniach handlowych, w którym wyjaśniliśmy wszystko o zleceniach stop-loss.

Podsumowanie

Krótka sprzedaż Bitcoina jest trudna. Ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje ryzyko zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Potencjalna strata nie jest ograniczona, ale potencjalny zysk jest ograniczony przez aktualną cenę rynkową. Inwestorzy używają strategii do krótkich pozycji Bitcoinów z ważniejszego powodu niż tylko czekanie na spadek ceny.

Pamiętaj, że każda strategia dotycząca krótkich bitcoinów może być wykorzystana do zarabiania na wzroście cen. Inwestorzy używają depozytów zabezpieczających lub kontraktów futures, ponieważ strategie te wykorzystują dźwignię finansową. Strategie te pozwalają inwestorowi posiadać różnicę cen przy mniejszych inwestycjach niż obecna cena Bitcoin. Oprócz ceny składnika aktywów pozycja krótka obejmuje koszt opłaty transakcyjnej i odsetki.

Bitcoin short nie jest zwykle zalecany dla początkujących kryptowalut, ponieważ wiąże się z wieloma zagrożeniami. W przypadku krótkich bitcoinów upewnij się, że zainwestowałeś kwotę, którą jesteś gotów stracić. Sprawdź aktualną cenę i bądź świadomy wiadomości o kryptowalutach, aby przewidzieć możliwe wydarzenia.