Jak sprawdzić zdolność kredytową potencjalnego najemcy: 5 najlepszych metod

17 lutego 2021

Strona główna / Jak sprawdzić zdolność kredytową potencjalnego najemcy: 5 najlepszych metod

Gotowy, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić zdolność kredytową potencjalnego najemcy? Myślisz, że możesz po prostu zalogować się online i uzyskać wszystkie potrzebne odpowiedzi w ciągu zaledwie kilku minut?

Nie daj się zbytnio ponieść tego rodzaju marzeniom!

Podczas gdy sprawdzenie zdolności kredytowej potencjalnego najemcy może wydawać się czymś, co musisz zrobić, gdy tylko otrzymasz wniosek o wynajem, jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz się spieszyć, nie zastanawiając się, dlaczego naprawdę musisz to zrobić. zrób to i jak przyniesie to korzyści Twojej firmie wynajmującej.

Ostatecznie ocena kredytowa i raport mogą być ostatecznymi wskaźnikami tego, czy najemcy można ufać jako wiarygodnego. Większość wynajmujących nie będzie wynajmować mieszkań osobom z niską oceną kredytową bez bardzo dużej kaucji, ale nie będziesz nawet w stanie wiedzieć, czy powinieneś ją pobierać, jeśli nie rozumiesz, co próbujesz uzyskać z raportu.

Dziś omówimy pięć profesjonalnych wskazówek, jak prawidłowo sporządzać raport, wykorzystywać informacje w inteligentny sposób i robić to w efektywny sposób. Zacznijmy!

Spis treści do sprawdzenia zdolności kredytowej potencjalnego najemcy
 • Skorzystaj z renomowanej agencji
 • Alternatywnie, uruchom to bezpośrednioNa co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu zdolności kredytowejZbieranie informacji potrzebnych do sprawdzenia zdolności kredytowejSprawdź podstawowe informacje przed uruchomieniem raportuSkorzystaj z renomowanej agencji

  Najlepszym sposobem na sprawdzenie zdolności kredytowej potencjalnych najemców jest skorzystanie z usług renomowanej agencji, która na pewno wykona pracę we właściwy i zgodny z prawem sposób.

  Jeśli chodzi o sprawdzenie czyjegoś kredytu, istnieje wiele zasad i przepisów dotyczących tego, co możesz zobaczyć, jak możesz korzystać z tych informacji i jak te informacje należy ujawnić wnioskodawcy.

  Kiedy próbujesz zgłosić sprawę samodzielnie, może to być przytłaczające i istnieje szansa, że ​​popełnisz błąd i wpadniesz w kłopoty prawne.

  Aby zaoszczędzić sobie zarówno kłopotów, jak i ryzyka związanego z robieniem tego samodzielnie, skorzystanie z usług renomowanej agencji specjalizującej się w kontrolach kontrolnych to świetny sposób, aby się zabezpieczyć, jednocześnie uzyskując wszystkie potrzebne informacje.

  Ponadto wyspecjalizowane agencje, takie jak RentPrep, pomogą Ci rozszyfrować, jakie informacje mają dla Ciebie, Twoich nieruchomości i Twojej firmy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że korzystanie z profesjonalnej agencji jest najlepszą metodą sprawdzania zdolności kredytowej.

  Alternatywnie, uruchom to bezpośrednio

  Trzy najczęściej używane biura informacji kredytowej – Experian, TransUnion i Equifax – wszystkie oferują usługi sprawdzania zdolności kredytowej, z których właściciele mogą korzystać za niewielką opłatą lub za darmo. Raporty dostarczane przez te usługi mogą jednak nie zawierać szczegółowych informacji, które można uzyskać od wyspecjalizowanej usługi raportowania.

  Każde z tych biur kredytowych może mieć inne informacje, więc możliwe jest, że nie uzyskasz pełnego obrazu, jeśli nie sprawdzisz wszystkich trzech lub nie skorzystasz z usługi, która zrównoważy, które pliki sprawdza, zanim wrócisz do Ciebie z wypełnionym raport.

  Ostatecznie uważamy, że wyspecjalizowane usługi mogą pomóc Ci uzyskać pełniejszy obraz tego, jaki może być wnioskodawca jako najemca.

  Na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu zdolności kredytowej

  Po zakończeniu sprawdzania zdolności kredytowej możesz się zastanawiać, czego dokładnie szukać, korzystając z posiadanych informacji. W jaki sposób te informacje mogą ci powiedzieć, czy kandydat jest opłacalnym ryzykiem?

  Jeśli korzystasz z wyspecjalizowanej agencji, takiej jak RentPrep, raport, który otrzymasz, będzie zawierał podstawowe informacje o tym, czy najemca jest rekomendowany na podstawie zebranych informacji.

  Jeśli jednak otrzymałeś raport w inny sposób, będziesz musiał trochę więcej pomyśleć o tym, co potrzebujesz, aby powiedzieć Ci sprawdzenie zdolności kredytowej.

  Są trzy główne czerwone flagi, na które powinieneś zwrócić uwagę.

  Negatywne przedmiotyPoszukaj kont, które są oznaczone jako rozliczone, przeterminowane lub w windykacji. Zwykle można to znaleźć na pierwszej stronie raportu kredytowego, kiedy po raz pierwszy na niego spojrzysz. Wszystkie te oznaczenia na koncie wskazują, że najemca miał problemy z terminowym płaceniem rachunków lub w ogóle.

  Wcześniejsze eksmisje, egzekucje, bankructwaCzy raport pokazuje którykolwiek z tych negatywnych aspektów? Zwykle są one zaznaczone na liście rachunków na każdej stronie raportu. Szczegóły każdej sytuacji mogą nie zostać podane, ale podstawowe dane dotyczące flagowania powinny wystarczyć, aby poinformować Cię, co się stało.

  Opóźnione płatnościPatrząc na indywidualne konta i pożyczki, możesz dowiedzieć się, czy były opóźnienia w płatnościach. Dodatkowo sprawdź liczbę zaległych płatności i jak opóźnione były płatności. Informacje te nakreślą obraz tego, jak wiarygodny może być najemca.

  Akceptacja lub odrzucenieOstatecznie raport kredytowy, który otrzymujesz, może być głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o tym, czy wynająć mieszkanie konkretnemu kandydatowi.

  Jeśli podobają Ci się wyniki raportu, to świetnie! Możesz kontynuować proces wypożyczenia.

  Jeśli nie masz pewności co do najemcy po obejrzeniu jego raportu, spróbuj omówić z nim raport, aby sprawdzić, czy może zaoferować jakieś wyjaśnienia lub wgląd w dane, które mogą być mylące. W oczekiwaniu na ich odpowiedzi możesz zdecydować, że mimo wszystko są one warte ryzyka związanego z wynajmem.

  Jeśli zdecydujesz, że nie będziesz wynajmować komuś z powodu raportu kredytowego, Twoim obowiązkiem jest wysłanie listu o działaniu niepożądanym, w którym wyszczególniasz, dlaczego odrzucasz jego wniosek.

  Jeśli zdecydujesz się na wynajem komuś, kto ma mniej niż idealną zdolność kredytową i chcesz pobierać więcej za kaucję jako formę ochrony przed ryzykiem, będziesz musiał również wysłać podobne pismo o działaniu niepożądanym, zawierające szczegółowe informacje na temat Twoich wymagań. dodaje i dlaczego jest to konieczne.

  Zbieranie informacji potrzebnych do sprawdzenia zdolności kredytowej

  Zanim będziesz w stanie zebrać raport lub przeanalizować kroki od pierwszego do trzeciego, musisz uzyskać podstawowe informacje o najemcy, a także jego pozwolenie na sprawdzenie zdolności kredytowej.

  Możesz nawet chcieć pobrać opłatę na pokrycie kosztów sporządzenia raportu kredytowego, ale ostatecznie decyzja należy do Ciebie.

  Upewnij się, że we wniosku o wynajem poprosisz o następujące informacje, abyś mógł szybko i dokładnie sporządzić raport kredytowy:

  • Pełne imię i nazwisko
  • Ostatnie dwa lata historii adresówNumer ubezpieczenia społecznegoData urodzeniaNazwa pracodawcyImię właścicielaPonadto będziesz potrzebować wyraźnej zgody najemcy, aby przeprowadzić kontrolę zdolności kredytowej. Należy to dodać jako klauzulę do wniosku o wynajem, który musi być podpisany i opatrzony datą przez najemcę. Jeśli nie masz ich pozwolenia zgodnie z ustawą o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej, możesz mieć problemy prawne z próbą uruchomienia raportu.

   Na koniec musisz również powiadomić najemcę, że jest możliwe, aby otrzymał kopię raportu, który otrzymałeś. Należy przekazać im szczegółowe dane kontaktowe firmy raportującej, aby mogli to zrobić, jeśli uznają, że jest to konieczne.

   Sprawdź podstawowe informacje przed uruchomieniem raportu

   Czy kiedykolwiek próbowałeś wygenerować raport zawierający informacje podane w aplikacji do wypożyczania tylko po to, aby odkryć, że wszystkie informacje są nieprawidłowe? Większość właścicieli zetknęła się z taką sytuacją w pewnym momencie.

   Zanim zaczniesz sprawdzać zdolność kredytową potencjalnego najemcy, odbierz telefon i przeprowadź podstawową weryfikację.

   Najpierw zadzwoń do ich pracodawcy. Potwierdź, że mają ten sam adres, który znajduje się w aktach pracodawcy i że naprawdę pracują tam tak długo, jak twierdzą, że tam pracują.

   Następnie zadzwoń do jego ostatniego lub obecnego właściciela. Potwierdź, że mieszkali tam, gdzie powiedzieli, że mieszkali. Warto również zadać właścicielowi kilka pytań na temat najemcy, aby lepiej zrozumieć, jakiego rodzaju będzie on, jeśli zdecydujesz się na jego wynajęcie.

   Po potwierdzeniu tych informacji możesz złożyć niezbędne dokumenty, aby przeprowadzić kontrolę zdolności kredytowej. Wykonując tę ​​odrobinę dodatkowej pracy przed dokonaniem zgłoszenia, będziesz w stanie upewnić się, że nie marnujesz czasu na raport, który wróci pusty.

   Sprawdź kandydatów

   Jak widać, wiele może zależeć od tego, czy raport kredytowy okaże się pozytywny. Wielu wynajmujących ostatecznie odmawia potencjalnemu najemcy ze względu na ich raport kredytowy, więc sprawdzenie zdolności kredytowej potencjalnego najemcy powinno być jedną z najważniejszych części procesu weryfikacji.

   Aby uzyskać pełne informacje na temat sprawdzania najemców w najbardziej efektywny sposób, pozwól RentPrep pomóc Ci w procedurach weryfikacji najemców. Dzięki odpowiedniej taktyce w mgnieniu oka znajdziesz najlepszych i najbardziej wiarygodnych najemców.