Jak uzyskać pożyczkę osobistą bez Cosignera

Jak uzyskać pożyczkę osobistą bez Cosignera
16 października 2020

Uzyskaj zgodę na pożyczkę osobistą bez cosignera

 • Dzielić
 • Kołek
 • E-mail

Nie możesz samodzielnie uzyskać zgody na pożyczkę? Pożyczkodawcy czasami sugerują użycie cosignera, aby wzmocnić swoją aplikację. Ale czasami jest to niewykonalne iz jakiegoś powodu możesz potrzebować pożyczki osobistej z pomocą innej osoby.

Aby przekonać pożyczkodawców, że jesteś dobry dla pieniędzy, dowiedz się, czego chcą pożyczkodawcy i rób zakupy z odpowiednimi pożyczkodawcami, aby zwiększyć szanse, że otrzymasz zgodę na pożyczkę osobistą bez cosignera.

Definicja Cosignera

Cosigner to osoba, która udziela pożyczki innej osobie. Oznacza to, że jeśli pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki zgodnie z obietnicą, współpożyczkodawca musi zapłacić pożyczkodawcy to, co pożyczkobiorca był winien.

Dodanie cosignera do pożyczki daje pożyczkodawcy dwie potencjalne osoby do pobrania (i dwa potencjalne dochody na sfinansowanie płatności). Ta osoba jest w 100% na haku za dług, tak jak Ty.

Dlaczego potrzebujesz Cosignera

Pożyczkodawcy oceniają Twój wniosek o pożyczkę, aby określić prawdopodobieństwo spłaty. Aby przewidzieć zdolność do spłaty, biorą pod uwagę przede wszystkim dwie rzeczy: wyniki kredytowe i dochody. Niska zdolność kredytowa lub dochód to kluczowe powody, dla których możesz potrzebować cosignera. Jeśli pożyczkodawca nie ma pewności, że możesz spłacić ją samodzielnie, może nie zatwierdzić Twojej pożyczki bez pomocy finansowej osoby.

Posiadanie cosignera z silnym kredytem lub wysokimi dochodami może zwiększyć szanse na zatwierdzenie pożyczki przez bardziej ryzykownych pożyczkobiorców, którzy sami mogą nie kwalifikować się do uzyskania pożyczki. Wynika to z faktu, że wsparcie pożyczkodawcy przez pożyczkodawcę zmniejsza prawdopodobieństwo niespłacenia pożyczki, chroniąc aktywa pożyczkodawcy.

Otrzymanie pożyczki osobistej bez Cosignera

Nawet jeśli pożyczkodawca wyjaśni, dlaczego potrzebujesz cosignera, być może będziesz musiał z niego zrezygnować. Istnieją dwa główne scenariusze, w których możesz potrzebować (lub chcieć) zaciągnąć pożyczkę osobistą bez cosignera:

 • Możesz nie mieć dostępu do cosignera. Może to być spowodowane tym, że nie znasz nikogo, kto może (lub będzie) podpisywać razem.
 • Możesz chcieć wziąć pełną odpowiedzialność za pożyczkę i zostawić w niej wszystkich innych (i ich majątek). Bez cosigner pożyczkodawcy mogą pobierać pieniądze tylko od Ciebie, głównego pożyczkobiorcy.

Pomyśl poważnie o dodaniu cosignera do pożyczki. Brak spłaty pożyczki będzie miał negatywny wpływ na kredyt zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego współpłacącego.

Jeśli (na początku) nie zostaniesz zaakceptowany

Jeśli pożyczkodawcy powiedzą Ci, że nie możesz samodzielnie uzyskać zezwolenia, nie wierz im na słowo. Jeśli potrzebujesz pożyczki osobistej bez cosignera, dostępnych jest kilka rozwiązań (jedne są szybsze od innych).

Popraw swój profil finansowy

Chociaż w żadnym wypadku nie jest to najszybsze rozwiązanie, możesz zwiększyć szanse na uzyskanie pożyczki osobistej bez cosignera, jeśli poprawisz wskaźniki, na których pożyczkodawcy najbardziej polegają, aby określić Twoją zdolność do spłaty pożyczki. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Buduj kredyt : jeśli nie możesz otrzymać pożyczki bez współpłacenia, ponieważ masz zły kredyt, pracuj nad ulepszeniem swojego kredytu. Niezależnie od tego, czy nigdy nie miałeś okazji ustanowić kredytu, czy w przeszłości przegapiłeś płatności, zawsze możesz odbudować – to po prostu wymaga czasu. Oczywiście dla uczniów i osób poniżej 21 roku życia to wyzwanie. Osoby te mogą próbować uzyskać niewielką linię kredytową lub pożyczkę zabezpieczoną gotówką w banku, aby zbudować swój kredyt.
 2. Dodaj dochód: Banki zatwierdzają lub odmawiają pożyczek na podstawie tego, jaka część Twojego dochodu zostanie pochłonięta przez miesięczne płatności, które obliczają na podstawie wskaźnika zadłużenia do dochodu. Wielu pożyczkodawców szuka wskaźnika poniżej 36%. Zwiększenie dochodów (na przykład poprzez pracę w niepełnym wymiarze godzin) może zwiększyć szanse na uzyskanie zezwolenia, ponieważ zmniejsza zadłużenie w stosunku do dochodu.
 3. Napraw błędy: czasami przeszkadzają Ci błędy w raportach kredytowych. Usunięcie tych błędów poprzez skontaktowanie się z biurem informacji kredytowej, które wygenerowało błędny raport, może pomóc poprawić Twoje wyniki kredytowe.
 4. Spłać zadłużenie: Twoja ocena kredytowa i dostępny miesięczny dochód zależą od istniejących długów. Pozbycie się długu ułatwia ci uzyskanie nowych pożyczek, ponieważ nie wydaje się, że zostałeś przekroczony i będziesz miał jedno miesięczne zobowiązanie mniej. W przypadku ważnych pożyczek, takich jak pożyczki mieszkaniowe, „szybkie odzyskanie środków” po spłacie zadłużenia (lub błędach naprawczych) może skutkować wyższymi wynikami kredytowymi w ciągu kilku dni. Wcześniejsze 

Weź pod uwagę innych pożyczkodawców

Być może jeden pożyczkodawca powiedział ci „nie”, ale są też inni pożyczkodawcy. Rozejrzyj się z mniejszymi instytucjami, w tym z bankami regionalnymi i spółdzielczymi kredytami. Nowsi pożyczkodawcy internetowi (w tym pożyczkodawcy peer-to-peer) również często chętnie współpracują z pożyczkobiorcami, którzy mają mniej niż idealny kredyt. Niektórzy pożyczkodawcy online zatwierdzają pożyczki na podstawie wskaźników wykraczających poza Twój kredyt i dochód, takich jak uzyskane stopnie naukowe. Zapewniają one opcje dla osób, które nie mają dużego kredytu.

Pożycz mniej

Pożyczkodawcy mogli zaprzeczyć pożyczce, o którą pierwotnie się ubiegałeś, ale mogą pozwolić ci pożyczyć mniej bez dodawania cosignera do wniosku. Przeprowadź obliczenia, aby dowiedzieć się, w jaki sposób różne kwoty pożyczki mają różne miesięczne płatności (co skutkuje poprawą wskaźnika zadłużenia do dochodów). Wpłacenie większej zaliczki na pożyczkę może również poprawić stosunek wartości kredytu do wartości i uczynić kredyt bardziej atrakcyjnym dla pożyczkodawców.

Zabezpieczenie zastawu

Możesz również pożyczyć pod zastaw aktywów, które posiadasz, wykorzystując je jako zabezpieczenie. Niestety jest to ryzykowna strategia – możesz stracić aktywa, jeśli nie będziesz w stanie spłacić pożyczki (bank może odebrać Twoją nieruchomość i sprzedać ją, aby odzyskać pieniądze). Jeśli na przykład pożyczysz pod zastaw pojazdu, bank może go przejąć. Podobnie pożyczkodawcy mogą przejąć Twój dom, jeśli nie będziesz na bieżąco spłacać pożyczki pod zastaw domu.

Zajrzyj do kredytów studenckich

Jeśli starasz się o pożyczkę studencką, masz wiele możliwości pożyczenia bez cosignera.

Zacznij od złożenia wniosku o federalne programy pożyczek studenckich (znane również jako pożyczki bezpośrednie) za pośrednictwem biura pomocy finansowej Twojej szkoły. Aby to zrobić, musisz wypełnić formularz FAFSA i podać informacje o swoich finansach. Federalne pożyczki studenckie są najbardziej przyjaznymi pożyczkobiorcami spośród dostępnych – są stosunkowo elastyczne, jeśli chodzi o spłatę, a nawet możesz uzyskać pomoc w spłacie odsetek. Wcześniejsze 

Szczególnie atrakcyjne mogą być pożyczki Stafford. Są dostępne dla studentów studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, magisterskich i licencjackich. Twój kredyt nie stanowi problemu, więc każdy może otrzymać te pożyczki bez współpożyczki (o ile spełniasz niezbędne kryteria pożyczki Stafford).

W przypadku prywatnych pożyczek studenckich najlepiej zacząć pożyczać od federalnych pożyczek studenckich. Jeśli potrzebujesz więcej niż dozwolone maksimum, możesz również pożyczyć od prywatnych pożyczkodawców. Prywatni pożyczkodawcy są znacznie bardziej skłonni do wymagania cosignera (chyba że masz wystarczający kredyt i dochody). Ale nie zawsze tak jest – a jako absolwent możesz mieć dochody i kredyt – warto więc rozważyć, czy jesteś zdeterminowany, aby uzyskać pożyczkę osobistą bez współpłacenia.