Jak uzyskać złą zdolność kredytową

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

30 sierpnia 2019 r

Istnieje wiele czynników, które wpływają na zdolność kredytową danej osoby, a wiele osób szkodzi jej zdolności kredytowej, popełniając typowe błędy. Najgorsze jest to, że ludzie często nie zdają sobie sprawy, że popełniają błędy i zastanawiają się, dlaczego ich ocena kredytowa jest tak zła. W niektórych z tych przypadków również nie opisałbyś danej osoby jako nieodpowiedzialnej finansowo. Abyś mógł uniknąć tych błędów i zabezpieczyć swoją finansową przyszłość, przedstawiliśmy w zarysie, jak uzyskać złą ocenę kredytową.

Brakujące lub opóźnione płatności

Być może najbardziej oczywisty wpis na tej liście; brak płatności lub dokonanie płatności po terminie ma ogromny wpływ na Twoją zdolność kredytową. W rzeczywistości Twoja historia dokonywania płatności jest największym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Brak wielu płatności jest o wiele gorszy niż brak jednej, a nawet spóźniona płatność jest o wiele lepsza niż jej całkowity brak. Kontroluj płatności i dotrzymuj terminów, aby chronić swoją zdolność kredytową.

Wydano CCJ

Brak wielu płatności może skutkować wydaniem CCJ (wyrok sądu okręgowego). Po wydaniu CCJ jest on rejestrowany w raporcie kredytowym przez sześć lat. Służy jako drogowskaz dla pożyczkodawców, że w przeszłości mieliście poważne problemy z płatnościami i mogą poważnie wpłynąć na zdolność kredytową.

Jeśli wydano Ci CCJ, spłata zadłużenia w całości w ciągu miesiąca spowoduje usunięcie go z Twojego raportu kredytowego.

Brak historii kredytowej

Wiele osób uważa, że ​​całkowite unikanie kredytu to dobry pomysł. Chociaż rozsądne pod względem unikania długów, podejście to nie jest korzystne dla Twojej zdolności kredytowej. W rzeczywistości jest odwrotnie – brak historii kredytowej szkodzi twojej zdolności kredytowej. Powodem jest to, że nie masz dowodów, na podstawie których pożyczkodawcy mogliby ocenić Twoją zdolność kredytową.

Kredytodawcy chcą dokonać możliwie najbezpieczniejszej inwestycji i aby to zrobić, muszą zobaczyć dowód dobrego zarządzania kredytem. Brak historii kredytowej nie zapewnia wsparcia i może w rzeczywistości zaszkodzić wnioskom kredytowym. Jest postrzegany jako wskaźnik młodości i / lub braku doświadczenia w finansach, które są ostrzegawcze dla pożyczkodawców i negatywnie wpływają na twoją zdolność kredytową.

Noszenie równowagi

Podobne podejście do całkowitego unikania kredytu, utrzymywania salda, polega na tym, że ludzie zostawiają niewielką kwotę kredytu na swoich kartach kredytowych zamiast w pełni go spłacać. Często uważają, że może to pomóc poprawić ich wyniki kredytowe, ale tak nie jest. Jak najszybsze spłacanie wszystkich kredytów jest najlepszym sposobem ochrony zdolności kredytowej, a niedopełnienie tego warunku może mu zaszkodzić.

Wykorzystujesz więcej środków, niż potrzeba

Kiedy ludzie zaciągają karty kredytowe lub pożyczki, często czują, że mogą wykorzystać wszystkie pieniądze, które mają na koncie. Chociaż to prawda, nie odzwierciedla to dobrze Twojej zdolności kredytowej. Na przykład, jeśli masz limit na kartę kredytową w wysokości 2000 GBP miesięcznie, ale musisz wydawać tylko 500 GBP na pokrycie miesięcznych kosztów, nie radzi się przekraczać 500 GBP po prostu „ponieważ możesz.

Kwota kredytu, którą faktycznie wykorzystujesz, w porównaniu z kwotą dostępną, nazywana jest wskaźnikiem wykorzystania kredytu i jest wyświetlana jako wartość procentowa. W powyższym przykładzie wskaźnik wykorzystania kredytu wynosi 25%. Wysoki wskaźnik wykorzystania kredytu, tj. Wykorzystanie dużej części dostępnego kredytu, sugeruje innym pożyczkodawcom, że będziesz miał trudności ze spłatą nowych kredytów, ponieważ masz obecnie do spłacenia tak znaczące spłaty. W związku z tym może to negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Najlepiej jest utrzymywać wskaźnik wykorzystania kredytu poniżej progu 30%, aby pokazać pożyczkodawcom, że ponosisz odpowiedzialność fiskalną i prawdopodobnie będziesz w stanie spłacić kolejne zaciągnięte kredyty.

Zamknięcie starego konta

Być może wbrew intuicji zamknięcie starych kont kredytowych może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Ludzie często myślą, że zamknięcie starych linii kredytowych poprawi ich zdolność kredytową, ponieważ sugeruje, że nie potrzebują już tego konkretnego kredytu. Jednak nie zawsze tak jest. Zamknięcie starego konta kredytowego obniża średni wiek istniejących kont kredytowych, sprawiając, że wydajesz się, że jesteś nowicjuszem w zabezpieczaniu kredytu niż w rzeczywistości. Sugeruje to brak doświadczenia i może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

Zamknięcie starych rachunków kredytowych zmniejsza również ilość dostępnego kredytu, co oznacza, że ​​wskaźnik wykorzystania kredytu wzrośnie, nawet jeśli bieżące pożyczki pozostaną niezmienione (ponieważ bieżąca pożyczka stanowi teraz większą część całkowitego dostępnego kredytu). Zamykając stare konta kredytowe, należy pamiętać, jak szybko prawdopodobnie będziesz ponownie potrzebować kredytu, ponieważ odzyskanie zdolności kredytowej może zająć trochę czasu.

Składanie wielu wniosków kredytowych jednocześnie

Jeśli chcesz zabezpieczyć kredyt, zrozumiałe jest, że możesz wysłać wiele wniosków w krótkich odstępach czasu. Problem polega na tym, że każdy wniosek kredytowy będzie skutkował sprawdzeniem zdolności kredytowej przez pożyczkodawców, a każda z tych kontroli zostanie zarejestrowana w raporcie kredytowym.

Wielokrotne sprawdzanie zdolności kredytowej na raz sugeruje, że znajdujesz się w rozpaczliwej sytuacji, a to ostrzeżenie dla pożyczkodawców. W rezultacie może to negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. W podobny sposób, jeśli żadna z tych aplikacji nie powiedzie się, znacznie pogorszy to twoją zdolność kredytową. Odrzucenie wniosku kredytowego sugeruje innym pożyczkodawcom, że jesteś narażony na ryzyko kredytowe i utrudni przyszłe wnioski kredytowe.

Jeśli potrzebujesz kredytu, bądź bardziej metodyczny w swoim podejściu i dokładnie rozważ każdy wniosek przed jego złożeniem, aby zapewnić większe szanse powodzenia. Co więcej, użyj narzędzia do sprawdzania uprawnień, aby ocenić prawdopodobieństwo otrzymania kredytu bez konieczności pełnego sprawdzenia zdolności kredytowej. Doradca finansowy odpowie na wszystkie pytania dotyczące ocen kredytowych, wniosków i nie tylko.

Nowy kredyt

Jak już wspomnieliśmy, sprawdzenie zdolności kredytowej może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, a otwarcie nowej linii kredytowej będzie wiązało się z przeprowadzeniem kontroli kredytowej. Oprócz tego otwarcie nowej linii kredytowej obniży średni wiek kont kredytowych, sprawiając, że będziesz wyglądać na mniej doświadczonego niż w rzeczywistości. W związku z tym może ucierpieć Twoja zdolność kredytowa. Jednak spadek zdolności kredytowej powinien być tylko tymczasowy. Z biegiem czasu Twoja nowa linia kredytowa będzie się starzeć, a wraz z nią Twoja zdolność kredytowa powinna powrócić do poprzedniego poziomu.

Częste przeprowadzki do domu

Zwyczajna zmiana adresu może wskazywać na niestabilność w Twojej obecnej sytuacji. Niestabilność oznacza dla pożyczkodawców, że możesz nie być w stanie regularnie spłacać pożyczki, a tym samym zmniejsza ich zaufanie do Ciebie jako potencjalnej inwestycji. W związku z tym prawdopodobnie wpłynie to negatywnie na twoją zdolność kredytową. Utrzymuj ten sam adres tak długo, jak to możliwe, aby wyglądać na stabilnego, wiarygodnego pożyczkobiorcę i chronić swoją zdolność kredytową.

Posiadanie tylko jednej formy kredytu

Różnorodność zaciągniętych kredytów ma wpływ na około 10% zdolności kredytowej. Dlatego posiadanie tylko jednej formy kredytu, takiej jak jedna karta kredytowa lub jeden kredyt samochodowy, utrudni Twoją zdolność kredytową. Pożyczkodawcy lubią widzieć, że ich potencjalni pożyczkobiorcy są obeznani z finansami i mają doświadczenie w zarządzaniu kredytem. Im więcej źródeł kredytu (prawidłowo zarządzanych), tym bardziej wydajesz się odpowiedzialny. Jeśli twoja zdolność kredytowa jest trochę niska, być może zdywersyfikuj swój portfel i weź inną formę kredytu, którą możesz realistycznie udokumentować pożyczkodawcom, że jesteś odpowiedzialny fiskalnie i poprawić swoją zdolność kredytową.

Chociaż są to najczęstsze przyczyny złej oceny kredytowej, istnieje wiele innych czynników. Unikanie tych błędów w jak największym stopniu poprawi lub ochroni Twoją zdolność kredytową w dłuższej perspektywie. Aby uzyskać więcej informacji na temat wyników kredytowych, skontaktuj się z naszym przyjaznym zespołem już dziś, dzwoniąc pod numer 020 3761 6942 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected] .

Kim jesteśmy

Dla nas ważne jest, abyś wiedział, kto dba o Twoją finansową przyszłość. Poznaj nasz zespół, odkryj nasze doświadczenie i przekonaj się, dlaczego jesteśmy doskonale przygotowani do udzielania porad finansowych.

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś zainteresowany usługami, które mamy do zaoferowania, wystarczy, że zadzwonisz pod numer 020 3761 6942 lub klikniesz w link i wypełnisz nasz szybki i łatwy formularz zapytania.

mądre pieniądze

Darmowy wewnętrzny, niezależny magazyn IMC poświęcony poradom finansowym

Informacje hipoteczne

Zrozumienie, który kredyt hipoteczny jest dla Ciebie odpowiedni, nigdy nie było tak proste

„Nasz doradca kredytowy Andrew Francis jest genialny. Kiedy go pierwszy raz spotkaliśmy, byliśmy kupcami z bardzo ograniczoną wiedzą na temat procesu zakupu pierwszego domu w Wielkiej Brytanii. Jednak Andrew przeprowadził nas przez ten proces swoją ogromną wiedzą i profesjonalizmem. Niedawno musieliśmy refinansować nasze mieszkanie, Andrew skontaktował się z nami z dużym wyprzedzeniem, przedstawił nam najlepsze opcje i sprawił, że cała procedura była bezbolesna. Oczywiście tym razem byliśmy o wiele bardziej zrelaksowani, ponieważ już wiedziałem, że jesteśmy w dobrych rękach. Dziękuję za pomoc, Andrew!

Vyara Panayotova, luty 2020

„Zawsze byliśmy pod wrażeniem Korzystamy z IMC od ponad 10 lat i zawsze byliśmy pod wrażeniem serwisu. Pomogli nam przeprowadzić nas przez różne problemy finansowe, z którymi mieliśmy do czynienia iw rezultacie byliśmy w stanie dokonywać lepszych wyborów. Nie zawahałbym się ich użyć ponownie