Jaka jest najniższa zdolność kredytowa potrzebna do ubiegania się o kartę kredytową?

Category: Swoją Zdolność
17 lutego 2021

Karty kredytowe oferują użytkownikom wiele przydatnych korzyści. Są bezpieczniejsze w użyciu niż gotówka, a ponieważ nie są bezpośrednio powiązane z kontem bankowym, mogą również zapewnić większe bezpieczeństwo niż karta debetowa.

Kredyt pozwala również wykorzystać swoje finanse i robić zakupy teraz, za które nie musisz płacić, dopóki nie otrzymasz wyciągu.

Może to pomóc w maksymalnym wykorzystaniu przepływów pieniężnych. Używanie plastiku może również pomóc w gromadzeniu nagród z kart kredytowych, od punktów po zwrot gotówki.

Nie są to jednakowe produkty finansowe dla wszystkich. Dostępnych jest wiele opcji w zależności od Twoich preferencji i potrzeb, dzięki czemu możesz wybrać taką, która pasuje do Twojej sytuacji finansowej.

Istnieje karta kredytowa, która zapewni Ci to, czego szukasz, bez względu na to, czy potrzebujesz zabezpieczonej karty kredytowej, plastiku, który oferuje wiele nagród i nagród, czy chcesz odzyskać gotówkę za codzienne zakupy.

Ale zanim się zbytnio podekscytujesz, powinieneś mieć świadomość, że może być haczyk: im lepsza karta, tym trudniej się do niej zakwalifikować.

„Lepsza karta to taka, która oferuje niskie oprocentowanie, wiele korzyści i korzyści lub jedno i drugie.

Czego potrzebujesz, aby otrzymać kartę kredytową?

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, aby otrzymać kartę kredytową, jest dobra ocena kredytowa.

Im lepszy Twój wynik, tym łatwiej będzie Ci zakwalifikować się na wybraną kartę (zwłaszcza jeśli ta karta zawiera wiele dzwonków i gwizdków).

Nie oznacza to, że musisz mieć świetny wynik, aby dostać jakąkolwiek kartę kredytową.

Niezależnie od tego, gdzie znajdujesz się w przedziale zdolności kredytowej, możesz kwalifikować się do otrzymania karty, która odpowiada Twoim potrzebom. Ale bez względu na wszystko, proces zdobycia karty zaczyna się od zrozumienia wyniku.

Wyniki kredytowe: Twoja karta raportu finansowego

FICO to wynik, który ma znaczenie, jeśli chodzi o kredytodawców i pożyczkodawców, którzy zatwierdzają Twoje karty i takie rzeczy jak pożyczki.

Co to jest FICO? To skrót od Fair Isaac Corporation, firmy, która początkowo przeprowadziła badania, aby zrozumieć, w jaki sposób historia kredytowa może przewidywać przyszłe zachowanie i stworzyła formułę oceny kredytowej.

Chociaż istnieją inne firmy oceniające, ponad 90% głównych pożyczkodawców wykorzystuje Twój wynik FICO do oceny, czy kwalifikujesz się do pożyczek lub linii kredytowych.

Potraktuj swój wynik jako kartę raportu finansowego. Daje instytucjom finansowym wyobrażenie o tym, jaka jest Twoja zdolność kredytowa i czy stanowisz ryzyko.

Wyniki są oparte na analizach predykcyjnych, które wskazują, co prawdopodobnie zrobisz w przyszłości, w oparciu o konkretne informacje o Twojej obecnej sytuacji finansowej.

FICO nie podaje dokładnej formuły używanej do obliczania zdolności kredytowej. Ale znamy czynniki, które składają się na wzór.

Czynniki oceny kredytowej FICO i ich wartości procentowe Czynniki oceny kredytowej FICO Procentowa waga oceny kredytowej: Co to znaczy: Historia płatności35%Twoje osiągnięcia, jeśli chodzi o dokonywanie (przynajmniej) minimalnej płatności przed terminem płatności. Kwoty należne30%Jaka część Twojego potencjału pożyczkowego jest faktycznie wykorzystywana. Określony poprzez podzielenie całkowitego zadłużenia przez łączne limity kredytowe. Długość historii kredytowej15%Średni wiek Twoich aktywnych linii kredytowych. Dłuższe historie zwykle pokazują odpowiedzialność za kredyt. Mix kredytów10%Różne rodzaje aktywnych linii kredytowych, które obsługujesz (np. Hipoteka, karty kredytowe, pożyczki studenckie itp.) Nowy kredyt10%Nowe linie kredytowe, o które prosiłeś. Nowe wnioski kredytowe mają tendencję do tymczasowego obniżania wyniku. Dowiedz się więcej o zdolności kredytowej FICOMożesz uzyskać swoją bezpłatną zdolność kredytową z kilku różnych źródeł:
 • Jeśli masz już kartę kredytową, sprawdź, jakie przywileje daje. Wiele kart podaje teraz ocenę kredytową FICO na każdym wyciągu.
 • Szacunkową ocenę swojego wyniku możesz uzyskać od firm monitorujących zdolność kredytową.Zapytaj swój bank, czy może dostarczyć bezpłatną kopię Twojej oceny kredytowej. Wiele z nich oferuje tę korzyść klientom i pozwala im sprawdzać swój wynik FICO co kwartał lub co rok.Jeżeli ubiegasz się o pożyczkę, powinieneś otrzymać kopię swojej oceny kredytowej od pożyczkodawcy.Następny krok: zrozumienie, co właściwie oznacza ten wynik dla wierzycieli. Istnieje zakres zdolności kredytowej od 300 do 850.

  Ocena kredytowa w wysokości 850 jest uważana za idealną. Więc jaka jestdobraocena kredytowa? Jaki wynik jest potrzebny do karty kredytowej?

  Nie musisz osiągać perfekcji. Każdy wynik powyżej 700 jest uważany za dobry lub doskonały i pomoże Ci uzyskać najlepsze dostępne oprocentowanie większości kart kredytowych.

  Oceny kredytowe od 650 do 700 są średnie, podczas gdy wyniki poniżej 650 są uważane za subprime.

  Jaka ocena kredytowa potrzebna jest do karty kredytowej?

  Ponownie, oceny kredytowe istnieją w pewnym zakresie. Wszystko powyżej 650 prawdopodobnie zapewni Ci wybraną kartę kredytową – chociaż najbardziej ekskluzywne i premium karty mogą nie być dostępne, jeśli Twój wynik jest na najniższym końcu tego spektrum, a Twoje oprocentowanie będzie wyższe niż w przypadku innego posiadacza karty z lepszy wynik.

  Zakres ten jest tylko ogólnym stwierdzeniem i nie gwarantuje, że dany wynik wystarczy, aby uzyskać określoną kartę. Rodzaj wybranej karty kredytowej ostatecznie określa rodzaj zdolności kredytowej, jakiej potrzebujesz, aby się do niej zakwalifikować.

  Biorąc to pod uwagę, możemy to nieco bardziej rozłożyć i dać wyobrażenie o tym, jaki rodzaj oceny kredytowej jest potrzebny w przypadku niektórych rodzajów kart kredytowych.

  Zakresy i jakość oceny kredytowej Zakresy oceny kredytowej Jakość kredytowa Wpływ na zdolność do zaciągania pożyczek 300-580Bardzo źleNiezwykle trudno uzyskać tradycyjne pożyczki i linię kredytową. Zaleca się używanie zabezpieczonych kart kredytowych i pożyczek w celu odbudowy kredytu. 580-669ZłyMoże kwalifikować się do niektórych pożyczek i linii kredytowych, ale stopy procentowe będą prawdopodobnie wysokie. 670-739Średnia / dostatecznaKwalifikuje się do wielu tradycyjnych pożyczek, ale stopy procentowe i warunki mogą nie być najlepsze. 740-799DobryCenne korzyści to pożyczki i linie kredytowe z wszechstronnymi korzyściami i niskimi stopami procentowymi. 800-850DoskonałyKwalifikuj się z łatwością do większości pożyczek i linii kredytowych o niskim oprocentowaniu i korzystnych warunkach.Jeśli masz doskonały kredyt (750 do 850)Te karty oferują wysokiej jakości nagrody w drogich kategoriach, takich jak podróże. Mogą być również ekskluzywne, zapewniając duże korzyści wybranym posiadaczom kart.

  Możesz również uzyskać wyjątkowo niskie APR karty kredytowej, dzięki czemu korzystanie z linii kredytowej może być znacznie tańsze.

  Jeśli masz dobry kredyt (700-750)Chociaż możesz nie być w stanie zdobyć najbardziej zaawansowanych kart, nadal możesz otrzymać dobre nagrody i karty kredytowe cash back z wynikiem w tym zakresie.

  Te karty pozwolą ci gromadzić nagrody lub zarabiać gotówkę za codzienne zakupy.

  Za te karty otrzymasz przyzwoite oprocentowanie, ale prawdopodobnie nie będzie to najlepsze dostępne.

  Nie ma problemu, o ile płacisz pełne i terminowe wyciągi. W ten sposób nie będziesz mieć salda – i tak nie będziesz musiał płacić odsetek.

  Jeśli masz uczciwy kredyt (650-700)W tym przypadku większość ludzi mieści się w przedziale zdolności kredytowej. Możesz otrzymać podstawowe karty kredytowe, ale dostęp do kart z nagrodami i cashback może być trudny.

  Zanim się zbytnio zdenerwujesz, pamiętaj, że to nie wszystkie złe wieści. Większość podstawowych kart wiąże się również z rocznymi opłatami w wysokości 0 USD.

  Pozwoli ci to uzyskać kartę kredytową i używać jej odpowiedzialnie, bez żadnych kosztów, do budowania kredytu i poprawy wyniku, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł otrzymać karty z większą liczbą funkcji.

  Możesz również sprawdzić karty kredytowe studenckie, jeśli jesteś na studiach, a Twój wynik mieści się w tym zakresie.

  Ponownie, mogą one stanowić dobry sposób na ustalenie historii kredytowej, dzięki czemu możesz podnieść swój wynik i ubiegać się o lepsze karty po ukończeniu studiów.

  Jeśli masz zły (560-650) lub bardzo duży kredyt (poniżej 560)Mając wynik kredytowy w tym zakresie, dobrym pomysłem może być odejście na chwilę od kart kredytowych. Prawdopodobnie masz historię brakujących płatności lub zalegania z saldami, jeśli Twój wynik jest tak niski.

  Może to oznaczać, że przed ponownym odebraniem kredytu musisz skupić się na umiejętnościach zarządzania pieniędzmi. Ale jeśli jesteś gotowy, aby zacząć odbudowywać swój kredyt, odpowiednia karta kredytowa może pomóc.

  Chociaż nie będziesz w stanie zakwalifikować się do innych wymienionych tutaj kart, możesz zacząć od zabezpieczonych kart kredytowych lub kart kredytowych. Mają one na celu pomóc Ci z czasem poprawić swoją zdolność kredytową przy odpowiedzialnym użytkowaniu.

  Kwalifikacja do karty kredytowej to coś więcej niż tylko Twój wynik kredytowy

  Oczywiście Twoja ocena kredytowa ma znaczenie! Właśnie na to patrzą kredytodawcy i banki, aby określić, jaki rodzaj karty kredytowej możesz otrzymać, jakie będzie oprocentowanie karty oraz limit kredytowy, który Ci przyznają.

  Ale nie jest to jedyny czynnik, który wystawca karty kredytowej oceni przed zatwierdzeniem. Analizują również Twój roczny dochód, podstawowe wydatki gospodarstwa domowego i wszelkie istniejące długi, które nosisz.

  Wydawcy chcą wiedzieć, że masz dostępne środki pieniężne na opłacenie obciążeń karty. Zanim zaoferują Ci kredyt, chcą upewnić się, że możesz rozsądnie spłacić wszelkie posiadane salda.

  Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

  Teraz, gdy znasz już ten proces, możesz chcieć sprawdzić swój wynik i zobaczyć, jaką kartę kredytową możesz z nią otrzymać.

  Ale co się dzieje, gdy widzisz, że Twój wynik spada poniżej tego, na co liczyłeś?

  Nie rozpaczaj. Poprawa zdolności kredytowej jest w twojej mocy.

  Zacznij od tych prostych czynności:

  • Przejrzyj powyższą tabelę, aby dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na Twój wynik. Pomoże ci to skupić się na właściwych rzeczach do zrobienia (i czego unikać).
  • Dokonuj wszystkich płatności terminowo i w całości. Jeśli wiesz, że możesz sobie pozwolić na opłacenie rachunków, ale po prostu zapomnij, ustaw alerty i przypomnienia, aby zapłacić przed upływem terminu.Jeśli nie dokonujesz płatności, ponieważ nie możesz sobie na to pozwolić, czas ograniczyć wydatki. Usuń to, czego nie potrzebujesz, i dokonuj oszczędnych wyborów, dopóki nie będziesz mógł ponownie zacząć dokonywać płatności.Utrzymuj niskie wykorzystanie kredytu. Możesz spróbować spłacić opłaty na swojej karcie dwa razy w miesiącu, a nie tylko wtedy, gdy płatny jest wyciąg, aby zmniejszyć zużycie.Chcesz również uniknąć otwierania wielu kont jednocześnie.

   Jeśli więc szukasz nowej karty, wybierztaką, o którąchcesz się ubiegać. I nie idź też na szał zamykania konta! Może to również obniżyć Twój wynik.

   Jeśli będziesz konsekwentnie podejmować właściwe działania, po kilku miesiącach pracy nad swoim celem, jakim jest wylądowanie w lepszym zakresie, zauważysz wzrost wyniku.

   Gdy to zrobisz, uzyskasz zdolność kredytową potrzebną do wybranej karty kredytowej.