Jarosław Kaczyński: „musimy jeszcze więcej pracować”. 1963 godziny rocznie to mało?

Jarosław Kaczyński: „musimy jeszcze więcej pracować”. 1963 godziny rocznie to mało?
Category: gospodarka
Author:
27 lipca, 2020

To jednak mało. Prezes Kaczyński w liście nawołuje: „musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od momentu nas zależy tempo modyfikacji Polski”.

W pierwszym kwartale tego r. polska system gospodarczy rozwijała się w rytmie 4 proc. W ciągu ponad 5 ostatnich lat tylko jednego razu mieliśmy bardziej wartosciowe statystyki. To też jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemcy, sluzace do których często próbujemy się porównywać, przy pierwszym trymestrze odnotowali rozwój PKB na poziomie 1, szóstej proc. Tyle samo wynosi średnia dla całej strefy euro.

Naprawde dobre statystyki zawdzięczamy głównie konsumpcji, wspomaganej m. in. pieniędzmi wraz z 500+. Nie zaakceptowac bez znaczenia wydaje sie byc jednak również ciężka posada milionów Polaków, którzy często w mało efektowny, jednak bardzo skuteczny sposób budują dobrobyt państwa. Według minionych danych wraz z raportu Strukturze Współpracy Gospodarki kraju i Progresu, statystyczny Kowalski przepracował przy 2015 roku kalendarzowego 1963 pory. To najwyższy wynik od momentu 6 lat, a zapewne dane za ubiegły dwanascie miesiecy, które wkrótce powinny się pojawić, będą jeszcze wyższe.

Mimo tego „musimy wciaz więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać. Bo to od naszej firmy zależy tempo przebudowy Polski” – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście odczytanym w zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, w którym uczestniczy metrów. in. prezydent Andrzej Duda oraz ministrowie: Antoni Macierewicz, Mateusz Morawiecki, Jan Dziedziczak, Mariusz Błaszczak oraz Krzysztof Szczerski.

Jakim sposobem prezes PiS wyobraża osobiscie jeszcze większe starania jak i równiez jeszcze większą pracę? List tego nie precyzuje, ale na pewno dosłowne czytanie jego słów nie spodobałoby się dużej części elektoratu.

Zaledwie związkowcy wraz z OPZZ przypomnieli rządzącym, że kilkanaście miesięcy temu zgłosili projekt wydłużenia urlopu wypoczynkowego z 26 do 32 dni. Jednakze jak na wlasna reke przyznają, rząd pozostaje obojętny na postulat skrócenia czasu pracy. Już wiadomo dlaczego. Bo posiadamy więcej pracować.

Niektórzy zapytają, czy da się więcej? Statystyki pokazują, że dzialamy o wiele więcej niż po zdecydowanej większości krajów rozwiniętych. Mniej od nas pracują między odmiennymi Czesi (1779 godzin), Słowacy (1754), Holendrzy (1419), Francuzi (1482) badz Niemcy (1371).

Dla wielu jest to zdecydowanie za dużo. W jednym sposród ostatnich wlasnych tekstów, pisaliśmy o doswiadczeniach SGH, które pokazują, że większość Polaków m. in. w zawiązku z przepracowaniem, chce przejść na emeryturę zaraz na uzyskaniu stuleciu emerytalnego. Jakie mozliwosci dziesiąty chciałby to zrobić nawet wciaz przed jego osiągnięciem.

Pocieszeniem może być fakt, że za hasłem „musimy nadal więcej pracować” raczej nie zaakceptowac kryją się konkretne rozwiązania. A chociaz jeszcze nie istnieje takich. Po liście prezes Kaczyński skupia się raczej na zagrzewaniu swojego obozu do bitwy z opozycją.

„My – obóz renowacji RP a mianowicie konsekwentnie kroczymy wyznaczoną drogą, wprowadzając nastepne elementy programowej ‚dobrej zmiany’. Oni – siły broniące starego porządku – tak jak wcześniej starają się nas powstrzymywać” – napisał prezes PiS.

„Różnica jest tylko taka, że my obejmujemy działaniem dla budowy oryginalnej Polski nastepne obszary naszego wlasnego życia, zas oni postępują w sposób coraz bardziej barbarzyński, bo sprzeczny z podstawowymi wartościami konstytutywnymi dla naszego kręgu kulturowego. Ci nowi barbarzyńcy nie zaakceptowac szanują już niczego, jak jeszcze ostatnio wyznaczało ład społeczno-moralny, profanują majestat śmierci, szydzą sposród modlitwy, próbują pozbawić wierzących prawa az do obecności w przestrzeni ogólnej, drwią z tych, których boli, że w trumnie ich najbliższych są ciała innych ofiar. Tak zachowują się nasi najbardziej zajadli przeciwnicy wewnętrzni” – podkreśla Kaczyński.

XII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” odbywa się w Spale. Zaczął się z piątek i potrwa do niedzieli. Podczas trzydniowej imprezy przygotowano m. in. panele internetowe oraz koncerty.