Kiedy mogę ponownie ubiegać się o pożyczkę samochodową w przypadku odmowy?

Kiedy mogę ponownie ubiegać się o pożyczkę samochodową w przypadku odmowy?
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Minimalna ocena kredytowa wymagana do finansowania samochodu

Ubieganie się o kredyt samochodowy niekoniecznie jest jednorazową transakcją. Zamiast tego, jeśli szukasz nowego przejazdu, powinieneś porównać różne produkty pożyczkowe, aby zobaczyć, do czego się kwalifikujesz oraz jakie stawki i warunki możesz uzyskać. Jeśli jeden pożyczkodawca odmówił, zapytaj, kiedy możesz ponownie złożyć wniosek – wierzyciele muszą poinformować cię, dlaczego odmówili ci w ciągu 60 dni od odrzucenia – lub od razu spróbuj innego wierzyciela. Jeśli kilku pożyczkodawców odmówi, czas oczekiwania na ponowne złożenie wniosku będzie zależał od przyczyny odrzucenia i możliwości rozwiązania problemu.

Zły kredyt

Jeśli odmówiono Ci pożyczki z powodu złego kredytu, podejmij kroki w celu naprawienia kredytu do poziomu, w którym będziesz kwalifikować się przy następnym szukaniu finansowania. Jak długo to potrwa, będzie zależeć od konkretnych problemów kredytowych. Jeśli w raporcie kredytowym jest błąd, który obniża Twój wynik, należy powiadomić trzy duże biura kredytowe – Experian, Equifax i TransUnion – o uzasadnieniu błędu i oczekiwaniu na odzwierciedlenie korekty w raporcie. Jeśli jest to kwestia uzasadnionych opóźnionych płatności lub windykacji, przed ponownym złożeniem wniosku być może będziesz musiał dokonać płatności na czas przez kilka miesięcy, aby poprawić swój wynik do poziomu uznanego przez pożyczkodawcę za akceptowalny. To, jak długo to potrwa, zależy od stanu Twojego kredytu.

Stosunek zadłużenia do dochodów

Kredytodawcy samochodowi sprawdzają stosunek zadłużenia do dochodu, podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki. Kwota ta jest obliczana na podstawie tego, ile zarabiasz w porównaniu do tego, ile pieniędzy wydajesz na spłatę długu. Jeśli Twoje dane są odbiegające od tego, co pożyczkodawca uważa za dopuszczalny, być może będziesz musiał spłacić część istniejącego zadłużenia lub zaoszczędzić na wyższą zaliczkę, aby zrównoważyć kwoty. Zapytaj pożyczkodawców bezpośrednio, jaki musi być stosunek zadłużenia do dochodów, aby kwalifikować się do rodzaju pożyczki, o którą ubiegasz się, i podejmij skoncentrowany wysiłek, aby osiągnąć tę liczbę. To, jak długo to trwa i jak szybko możesz złożyć wniosek, zależy od tego, jak szybko możesz spłacić dług lub zaoszczędzić na bardziej znaczącą zaliczkę.

Inne opcje finansowania

Jeśli sprzedawca samochodów odrzucił Cię, skontaktuj się finanso z prywatnym bankiem – lub odwrotnie. Standardy kredytowania mogą być inne, a jeśli w przeszłości miałeś jakiekolwiek problemy kredytowe, możesz mieć więcej szczęścia z innym podmiotem, szczególnie takim, który specjalizuje się w finansowaniu osób o niższej historii pożyczania. Zawsze dobrze jest rozpocząć porównywanie pożyczek z bankami, których używasz do czeków i innych kont osobistych lub wcześniejszych pożyczek. Instytucje te mają już z tobą relacje i mogą być chętne do współpracy z tobą przy finansowaniu samochodu, jeśli odmówiono ci gdzie indziej.

Dokonywanie najlepszego wyboru

Posiadanie niezawodnego pojazdu może być niezbędne do podjęcia pracy lub podróżowania tam iz powrotem na studia, a firmy finansujące samochody rozumieją to i wykorzystują to. Niezależnie od presji, jaką możesz odczuwać, jeśli odmówiono ci pożyczki samochodowej, pomyśl długo i intensywnie, zanim ponownie złożysz wniosek, i kusi Cię, aby zaakceptować bardzo wysokie oprocentowanie lub zbyt długi okres kredytowania. Jeśli to możliwe, odłóż czasowo zakup samochodu i skorzystaj z transportu publicznego lub carpoolingu, aż uzyskasz kontrolę nad swoimi finansami i będziesz kwalifikować się do tradycyjnego kredytu samochodowego z konkurencyjnym finansowaniem.