Kurs złotego. Co przyniosą najbliższe dób?

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Dzisiaj złoty był solidny względem głównych walut. Około godz. 17. 40 ó kosztowało 4, 14 zł, dolar trzy, 21 zł, a szwajcarski frank trzech, 43 zł. Analitycy wskazują, że funkcjonuje obawa, iż polska waluta osłabi się do 4, 20 zł za ó.

W poniedziałek rankiem za ó płacono 4, 14 zł, za dolara 3, dwadziescia zł, zas za szwajcarskiego franka 3, 42 zł. _ a mianowicie Kurs pary euro-złoty kształtuje się w poniedziałek w stopniu podobnym, jak w ubiegłym tygodniu. Wraz z względu dzieki niedziałające giełdy w USA niewiele się też przebieg zdarzen w Europie. Niedostatek istotnych danych makroekonomicznych powoduje, że nie ma większej zmienności na parze euro-dolar, a tym samym dzieki złotym _ – powiedział diler monetarny z Agencji bankowej Millennium Paweł Gajewski.

W jego opinii najbliższe dni mogą przynieść stabilizację kursu złotego, jednak perspektywa obniżek stóp procentowych stwarza presję w kierunku osłabienia polskiej waluty. Najbliższe posiedzenie decyzyjne RPP odbędzie się w dniach 6-7 listopada.

_ a mianowicie Na razie widać, że wydaje sie byc dosyć stabilnie jeżeli chodzi o notowania złotego. Jeżeli jednak po poniedziałek sektor zamknie się powyżej poziomu 4, 15 zł zbytnio euro i wtorkowe wyraznie sesji będzie również powyżej tego pulapu, to złoty może podążać bardziej w kierunku 4, 20 za euro niż czterech, 10 _ – powiedział.

Roman Przasnyski z Open Finance wskazał, że po poniedziałek nastroje na rynkach pogorszyły się za sprawą m. in. nadciągającego sluzace do USA huraganu Sandy a takze obaw związanych z wiadomosciami dotyczącymi Grecji. – _ Konsekwencje huraganu mogą być tak poważne, że spekuluje się chociazby o zwiększeniu zakresu trzeciej rundy ilościowego luzowania polityki pieniężnej poprzez Fed. W przypadku Grecji raz za razem głośniej mówi się na temat wydłużeniu okresu zmniejszenia zadłużenia lub kolejnej redukcji greckich zobowiązań. Owe pomysły mogą się spotkać z sprzeciwem Niemiec _ – stwierdził Przasnyski.

W USA zawieszono dzisiaj notowania na giełdach z powodu huraganu Sandy. Aplikuje się pan ku wschodniemu wybrzeżu USA i według meteorologów dojdzie do lądu w nocy wraz z poniedziałku w wtorek. Stan wyjątkowy ogłoszono w stanach: Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Massachusetts, Wirginia, Maryland i Pensylwania.