Dokąd Polacy wyjeżdżają za granicę na święta Bożego Narodzenia?

Dokąd Polacy wyjeżdzają na święta i na jak długo?

Święta to termin spotkań z rodziną. Niektórzy Polacy zostają w mieszkaniach, an inni wyruszają po podróż. Raport przygotowany dla LOT Travel pokazuje, że ciągu ostatnich dwóch lat blisko siedem milionów Młodych polaków wyjechało z domu po okresie Świąt Bożego Narodzenia. Święta spędzamy jednak w kraju. Tylko 20 proc. Polaków wyjeżdża w tym czasie za granicę.

Zbliżający się okres świąt to gwoli wielu osób szansa dzięki odpoczynek. Biorąc zaledwie kilkanaście dni wolnego między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, można wejść na wakacje. Badani najchętniej wybierają się dzięki wyjazdy do 10 dób – ponad połowa badanych, którzy decydowali się na wyjazd, spędzała czas prócz domem powyżej 3 dzionki. Najbardziej popularne są dłuższe wyjazdy, obejmujące Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra (47 proc. ). Tyle samo respondentów deklarowało, że wyjeżdża na same święta.

Foto: Raport TNS Kantar Polska na zlecenie LOT Travel. Grudzień 2016 / materiały prasowe

Tradycyjne święta przebywamy w Polsce

8 na dziesięciu respondentów deklaruje, że święta spędzi w polsce. Osoby, które decydowały się na odjazd, najchętniej wybierały kraje europejskie. Co trzeci Polak wyjeżdżający za granicę do znajomych wybierał Niemcy jako kierunek podróży. Nocujący w hotelach czy pensjonatach częściej wybierali ciepłe kraje, np. Włochy czy Hiszpania, będąca najbardziej pożądanym kierunkiem wyjazdów po okresie świąt, także przez osoby, które deklarują, że chciałyby wyjechać. Ludzie z polski coraz częściej rozważają również kierunki azjatyckie.

Foto: Raport TNS Kantar Polska na zlecenie LOT Travel. Grudzień 2016 / materiały prasowe

Ile wydajemy na podróże

Aż 80 proc. Polaków pomiędzy 23 a 40-tym rokiem życia przyznaje, że organizuje wyjazd samodzielnie. Średni wydatek, jaki przeznaczają respondenci to ok. 1100 zł od osoby. Wzrasta pan prawie trzykrotnie do 3200 zł, gdy podróżni decydują się na skorzystanie usług biur podróży. Największą popularnością cieszą się wyjazdy, w którym gwarantowane są śniadanie i obiadokolacja. Raport wskazuje, że wycieczki te planowane są z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Jedynie jedna trzecia respondentów planowała wyjazd później lub "last minute".

Foto: Raport TNS Kantar Polska dzięki zlecenie LOT Travel. Grudzień 2016 / materiały prasowe

Dlaczego zostajemy w domu?

Oprócz przywiązania do tradycji większość respondentów, które decydują się zostać w domu, jako powód podają względy rodzinne (62 proc. badanych) lub kondycję finansową.

Foto: Meldunek TNS Kantar Polska na zlecenie LOT Travel. Grudzień 2016 / materiały prasowe

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Kantar TNS Polska wśród jednostek w wieku 23-59 czasów na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1323 osób.

Tagi: lot wyjazdy Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie