Majdan i Świerczewski zawieszeni przez Polonię

Majdan i Świerczewski zawieszeni przez Polonię
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Piłkarze Polonii Stolica polski Radosław Majdan i Piotr Świerczewski, zatrzymani przez policję w Mielnie w Zachodniopomorskiem, zostali zawieszeni w prawach zawodników – poinformował stołeczny klub.

Byli piłkarze reprezentacji Naszego kraju są podejrzani o pobicie policjantów. Nie postawiono im jeszcze zarzutów. Mają być przesłuchani we wtorek.

Zarząd klubu zapowiedział, że jeśli potwierdzą się informacje o ich agresywnym zachowaniu albo nadużywaniu trunków alkoholowych, obaj zostaną dyscyplinarnie zwolnieni.

Według źródeł zbliżonych do policji 1 z pobitych funkcjonariuszy złożył już dzieki ręce swoich przełożonych konkluzja o ściganie napastników. Jak ustaliła PAP, we moralu chodzi zwlaszcza o kierowane przez poszczególnego z piłkarzy wobec policjanta gróźb karalnych. Piłkarz miał grozić policjantowi śmiercią.

Bezposrednio policja melduje o 3 zatrzymanych nie podając pierwotnego pełnych informacji osobowych. Po rozmowie wraz z PAP rzecznik zachodniopomorskiej policji Maciej Karczyński powiedział, że zatrzymano Radosława M., Piotra Ś. jak i równiez Jarosława Ch.

Powodem kontroli była czynna napaść w funkcjonariuszy interweniujących w sprawie zakłócenia ciszy nocnej w jednym z pensjonatów w Mielnie.

„Odbywała się tam głośna zabawa, w której uczestniczyło kilkanaście osób. Glówny zaatakował policjantów Piotr Ś. Najpierw ich wyzywał, pózniej zaczął bić funkcjonariuszy pięściami w buzie i kopać. Do Piotra Ś. dołączyli wkrótce Radosław M. jak i równiez Jarosław Ch. ” a mianowicie relacjonował wydarzenie Karczyński.

Zaatakowani policjanci wezwali posiłki. Napastnicy zostali obezwładnieni. Funkcjonariusze musieli użyć gazu.

Piłkarze pozostali przewiezieni sluzace do komisariatu po Mielnie, zas następnie w komendę po Koszalinie. Jak wykazało doswiadczenie alkomatem Radosław M. miał w organizmie 1, 36 promila trunków alkoholowych. Jarosław Ch. był trzeźwy, Piotr Ś. odmówił dmuchania w alkomat. Jednak w poniedziałek na południu a mianowicie powiedział PAP Maciej Karczyński – zgodził się na to badanie. Wykazało ono u piłkarza 0, 22 promila alkoholu.

Piotr Ś. a mianowicie jak poinformował PAP rzecznik zachodniopomorskiej policji – zachowywał się agresywnie również na zatrzymaniu. „Groził policjantom, że ich załatwi” – mówił Karczyński.

Majdan i Świerczewski obecnie grają Polonii Warszawa. Majdan wydaje sie też radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Jarosław Ch. grał kiedyś po Pogoni Szczecin.

Obaj piłkarze mieli już w przeszłości problemy z racji swoich „trudnych” charakterów. Piotr Świerczewski zbyt znieważenie dziennikarza tygodnika „Piłka Nożna” Adama Godlewskiego na meczu towarzyskim Polska – Irlandia po Bydgoszczy w 2004 roku kalendarzowego został za posrednictwem PZPN zdyskwalifikowany na 6 miesięcy przy zawieszeniu dzieki rok a takze ukarany grzywną 28 tysięcy złotych.

Radosław Majdan stawał przed sądem oskarżony na temat pobicie dziennikarza „Faktu” Macieja Kuczewskiego. Po pierwszej instancji w styczniu 2008 r. został uznany winnym i skazany za posrednictwem Sąd Rejonowy w Szczecinie na karę grzywny po wysokości dwadziescia 000 złotych. W wyniku apelacji wyrok został uchylony, a Majdan uniewinniony. (PAP)