Najlepsze konta oszczędnościowe dla kupujących po raz pierwszy w domu

17 lutego 2021

Myślisz o zakupie domu?

Jeśli tak, istnieje duża szansa, że ​​masz na myśli zaliczki.

Ale gdzie Ty zaczynasz? Gdzie trzymasz swoje pieniądze? Jak oszczędzasz, kiedy masz rachunki do zapłacenia?

Oszczędzanie na zaliczkę na dom to duży cel – większość ekspertów zaleca obniżenie ceny zakupu o 20%.

Chociaż może się wydawać, że zaoszczędzenie tak dużej ilości pieniędzy może wydawać się trudne, wybór odpowiedniego konta oszczędnościowego może mieć znaczenie.

Konta oszczędnościowe online zazwyczaj oferują lepsze oprocentowanie w porównaniu z tradycyjnymi kontami oszczędnościowymi, ale przed dokonaniem wyboru należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

W tym miejscu przyjrzymy się najlepszym kontom oszczędnościowym dla kupujących po raz pierwszy domy, zastanowimy się nad stopami procentowymi i wagą odsetek składanych, a także przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić te pieniądze raczej wcześniej niż później.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla kupujących po raz pierwszy dom

Kiedy już zdecydujesz się otworzyć konto oszczędnościowe dla swojego przyszłego domu, następnym krokiem jest wybranie najlepszego konta oszczędnościowego dla Twojej sytuacji.

Uwzględniliśmy trzy najbardziej polecane konta oszczędnościowe dla kupujących po raz pierwszy dom, ale aby dokonać wyboru, musisz przeanalizować swój budżet, potrzeby i cele. Wtedy będziesz mógł ogólnie wybrać najlepsze konto dla siebie.

Oszczędności online Ally BankAlly Bank, oferujący jedną z najwyższych rocznych stóp procentowych (RRSO) na kontach oszczędnościowych online, jest jedną z najpopularniejszych opcji przechowywania zaliczki.

Dzięki Ally Bank możesz skorzystać z:

 • Wysokie stopy procentowe
 • Odsetki naliczane codziennieBrak miesięcznych opłat za utrzymanieAlly eCheck DepozytDepozyty ubezpieczone przez FDICAlly Bank nie tylko oferuje te korzyści, ale także bardzo ułatwia przelewanie pieniędzy na konto oszczędnościowe iz niego.

  Na przykład możesz zaplanować transfery z rocznym wyprzedzeniem, przesyłać środki między kontami Ally Bank a kontami spoza Ally Bank oraz przenosić środki między kontami Ally Bank bez problemów.

  Możesz także otworzyć wiele kont i nazwać je dla tego i innych celów, takich jak zakup samochodu, wakacje i inne duże wydatki.

  Oszczędności wysokodochodowe Synchrony BankSzukając pierwszego domowego konta oszczędnościowego, bylibyśmy zaniedbani, gdybyśmy nie wspomnieli o rachunkach oszczędnościowych Synchrony Bank High Yield Savings.

  Znany z konkurencyjnych stawek i doskonałej obsługi klienta, nic dziwnego, że Synchrony Bank jest jednym z najwyżej ocenianych dostępnych kont oszczędnościowych online.

  Kiedy otworzysz tutaj pierwsze konto oszczędnościowe kupującego dom, otrzymasz:

  • Wysokie stopy procentowe
  • Brak miesięcznej opłaty serwisowej, jeśli utrzymujesz niewielkie saldo minimalneDepozyty ubezpieczone przez FDICSynchrony Bank jest znany w całym kraju z wielokrotnie nagradzanych stawek, które wykraczają poza średnią krajową.

   Jeśli chcesz zarabiać na swoich funduszach, zwłaszcza jeśli wiesz, że zaoszczędzenie na zaliczkę zajmie kilka lat, rozważ przeniesienie swoich oszczędności na konto, które zapewni Ci największy zwrot z Twoich pieniędzy.

   IncredibleBank Niesamowite oszczędnościNiesamowite Konto Oszczędnościowe IncredibleBank, znane jako „konto powerhouse, oferuje jedną z najwyższych dostępnych stóp procentowych.

   Jednak oprocentowanie wiąże się z zastrzeżeniem: istnieje bardzo duży minimalny depozyt, aby otworzyć konto.

   Ale jeśli już osiągnąłeś pewne postępy w oszczędzaniu zaliczki, jest to świetne miejsce do przechowywania tych oszczędności i ich szybszego powiększania.

   IncredibleBank służy wyłącznie do oszczędzania.

   Jeśli założysz konto oszczędnościowe, nie otrzymasz karty debetowej ani czeków papierowych, a przelew zewnętrzny możesz wykonać dopiero 60 dni po otwarciu konta.

   Chociaż te czynniki mogą wydawać się niedogodne, mogą w rzeczywistości być pomocne, ponieważ zamierzasz zwiększyć zaliczkę na nowy dom (ponieważ nie będziesz kuszony, aby często wycofywać się z konta.

   Jak uzyskać pomoc przy zaliczce

   Większość pożyczkodawców szuka co najmniej 20% obniżki kredytu hipotecznego, ale są chwile, kiedy możesz spłacić znacznie mniej.

   Pamiętaj jednak, że jeśli skorzystasz z mniejszej zaliczki, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie kredytu hipotecznego (coś, co chroni pożyczkodawcę w przypadku niewypłacalności).

   Zawsze bądź świadomy kosztów pożyczki, takich jak opłaty z góry lub bieżące, zwłaszcza jeśli nie ma wymogu ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Niektóre programy niskiego wkładu obejmują:

   • USDA: nabywcy domów na obszarach podmiejskich i wiejskich mogą kwalifikować się do pożyczek mieszkaniowych oferowanych przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Pożyczki USDA oferują 100% finansowania i niskie oprocentowanie, o ile nieruchomość znajduje się na obszarze zatwierdzonym przez USDA.
   • VA: Kwalifikujący się czynni członkowie służby i weterani mogą kwalifikować się do pożyczek Veterans Administration. Kredyt hipoteczny VA nie wymaga ubezpieczenia kredytu hipotecznego ani zaliczki. FHA: Federal Housing Administration współpracuje z uczestniczącymi pożyczkodawcami i oferuje 3,5% kredytu hipotecznego z zaliczką. Pożyczki te mają nieco niższe oprocentowanie niż konwencjonalne kredyty hipoteczne, a wymogi kwalifikacyjne dla pożyczek FHA są mniej rygorystyczne. Pożyczki zabezpieczone przez GSE: Freddie Mac i Fannie Mae, finansowane przez rząd przedsiębiorstwa, które pomagają w poruszaniu się na rynku kredytów hipotecznych, obecnie wspierają 97% pożyczek do wartości. Dzięki temu pożyczkodawcy mogą oferować kwalifikującym się kupującym kredyty hipoteczne z jedynie 3% zniżką.Jak odsetki składane mogą zwiększyć Twoje oszczędności w przedpłacie

    Jeśli kupujesz dom po raz pierwszy, odsetki składane mogą być najlepszym narzędziem do zwiększenia zaliczki.

    Oto dlaczego: w przypadku odsetek składanych nie tylko zarabiasz odsetki od wpłaconych pieniędzy, ale także odsetki od odsetek, które już zarobiłeś. Dlatego:

    Odsetki składane do kont oszczędnościowych są zwykle wypłacane co miesiąc. Więc co miesiąc Twoje oszczędności rosną dzięki odsetkom.

    Wraz ze wzrostem oszczędności masz większe saldo, na którym możesz zarabiać na odsetkach. Widzisz, jak to może się szybko rozmnażać?

    Oprocentowanie składane za najlepsze konta oszczędnościowe dla kupujących po raz pierwszy w domu 1 rok Rok 2 Rok 3 Rok 4 Rok 5 Kaucja10 000 $0 USD0 USD0 USD0 USD Zainteresowanie512 USD538 $565 $594 $625 $ Całkowity10,512 $11 049 $11 615 $12 209 $12 834 $Jak widać na powyższym wykresie, gdybyś zainwestował 10 000 USD po 5% rocznie przez pięć lat z odsetkami naliczanymi i wypłacanymi co miesiąc, po pięciu latach zarobiłbyś 2834 USD odsetek, co daje łącznie 12 834 USD.

    To aż o 2834 USD więcej niż na początku, tylko za zaparkowanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym.

    Jak to wygląda na zwiększenie zaliczki?

    Inne sposoby na zwiększenie oszczędności w przedpłacie

    Oprócz zarabiania odsetek jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze i zwiększyć swoją zaliczkę. Nic nie zadziała lepiej niż co miesiąc oszczędzanie pieniędzy na zaliczkę, ale możesz zrobić jeszcze więcej, stosując następujące wskazówki:

    • Najpierw zapłać sobie. Traktuj swoje konto oszczędnościowe tak, jak każdy inny rachunek – jedyną różnicą jest to, że płacisz sam, a nie wierzyciel. Jak tylko otrzymasz wypłatę, co miesiąc przelewaj pieniądze, które chcesz przeznaczyć na zaliczkę, prosto na swoje konto oszczędnościowe. Nigdy nie czekaj do końca miesiąca, kiedy można go łatwo nieumyślnie wykorzystać do innych rzeczy.
    • Niech pieniądze spoczną w Twoich oszczędnościach. Wypłata pieniędzy bez dokonywania nowego depozytu oznacza, że ​​będziesz zarabiać niewielkie lub żadne odsetki. Jeśli chcesz obserwować wzrost salda, spróbuj zostawić swoje konto oszczędnościowe w spokoju. Użyj „znalezionych pieniędzy, aby zwiększyć swoje oszczędności. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz roczną premię, prezenty pieniężne na urodziny lub inne święta, czy też odbierasz nadgodziny w pracy, odłóż te fundusze, aby szybko zwiększyć swoje oszczędności. Dokonuj regularnych wpłat. Sprawdź, czy Twój pracodawca zezwoli Ci na podzielenie Twojego bezpośredniego depozytu między Twoje konto czekowe i oszczędnościowe, lub wyznaczyć pewien procent, który trafi na Twoje konto oszczędnościowe. Nazwij swoje konta. Fizyczne umieszczenie nazwy na koncie może zmotywować Cię do kontynuowania celów oszczędnościowych i utrzymania porządku.Oszczędzanie na zaliczkę jest możliwe – jeśli skupisz się na tym, co działa najlepiej dla Ciebie

     Kupno domu jest prawdopodobnie jedną z największych inwestycji finansowych, jakich dokonasz w ciągu swojego życia.

     Chociaż proces ten może być przerażający i stresujący, szczególnie dla właścicieli domów po raz pierwszy, jeśli przeszukasz konta oszczędnościowe online, aby znaleźć takie, które najlepiej Ci odpowiada, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że oszczędzanie na zaliczkę jest łatwiejsze niż myślisz.