NBP angazuje najlepszych ludzi na rynku. Adam Glapiński tłumaczy, dlaczego muszą dobrze zarabiać

NBP angazuje najlepszych ludzi na rynku. Adam Glapiński tłumaczy, dlaczego muszą dobrze zarabiać
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

a mianowicie Mamy doskonaly zespół, bardzo dobre ekipy. Pracują na naszym portalu najlepsi sposród najlepszych. Poniewaz dajemy dobre wynagrodzenie, stabilność pracy, satysfakcję, możliwość podnoszenia kwalifikacji. Tutaj wyjeżdża się na staże i nauczania do Europy i na inne kontynenty – mówił Adam Glapiński podczas rady prasowej na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

– Tylko NBP ma zasoby pieniezne, informatyczne, informacyjne i ludzkie, które pozwalają nam prezentować analizy i projekcje na najwyższym poziomie – zapewniał.

NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. „Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały”

– Recenzje dotyczące polskiej gospodarki wychodzą nam dobrze niż ów przygotowywane poprzez Europejski Pula Centralny, Komisję Europejską jak i równiez Międzynarodowy Kasa Walutowy – chwalił się prezes NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO. Jak tłumaczył, bierze się to z tego, że NBP najpomyslniej rozumie polską mentalność i zapał młodych ludzi do pracy. To dlatego wlasny rozwój wydaje sie nawet wartosciowszy, niż możnaby prognzować na bazie suchych danych z tabelek.

Czytaj też: Dochody w NBP. Właśnie pokazano dokumenty

– Dzieki zachodzie nie zaakceptowac wiedzą, jaką motywację az do pracy mają młodzi osoby w Polsce. Dzieki zachodzie ludziom już się nie pragnie, ale na naszym portalu, przez to, że był na naszym portalu PRL, uzasadnienie jest teraz ogromna. Faktycznie będzie oczywiście przez pare pokoleń, pózniej ludzie też się rozleniwią. Ale obecnie mamy zaskakujaco dynamiczne społeczeństwo – mówił.

– Powinno sie by zrobić jakąś akcję informacyjną, żeby pokazać, jak wiele robi NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO – dodał Glapiński. a mianowicie A to na przykład dzięki mnie codziennie pewnie posługują się państwo kartami płatniczymi. To jest na co dzien kontrolowane i certyfikowane – wyjaśnił.

Czytaj też: Zarobki przy NBP. Gronkiewicz-Waltz: „Kompetencje nie zaakceptowac idą w parze sposród zarobkami. To może osłabić bank”

Ostatnio comiesięczne konferencje wedlug posiedzeniu RPP są najlepszą okazją, zeby dziennikarze potrafili zapytać prezesa NBP na temat kontrowersje wokół zarobków ekipy dyrektorskiej. Idzie zwłaszcza o pensje szef departamentu ds. komunikacji Martyny Wojciechowskiej jak i równiez szefowej gabinetu prezesa NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO Kamili Sukiennik.

ów pierwsza co miesiąc zarabia średnio 49 563 zł brutto, ów druga a mianowicie 42 760 zł (wyliczenie to miesci już wszelkie dodatki i nagrody). Te kwoty są dużo wyższe niż średnia pensja dyrektora w NBP, która kosztuje 36 tys. zł.

Po środę owe nazwiska nie padły. Architekcirealizatorzy konferencji prosili dziennikarzy, by pytania nie odbiegały zbyt od przedmiotu, czyli stóp procenotwych. Adam Glapiński wylacznie ogólnie odniósł się do zarobków dyrektorów.

Czytaj więcej tu: Zarobki po NBP. Adam Glapiński zabrał głos ws. pensji dyrektorów

Dodał, że choć dyrektorzy zarabiają na jednakowym poziomie, co w handlowych bankach, to już członkowie zarządu dostają znacznie w mniejszym stopniu niż ich odpowiednicy zatrudnieni w bankach prywatnych.

Przyznał też, że ustawa o jawności, która zmusza NBP do publikowania danych o zarobkach dyrektorów i osób z zarządu, dziwi pracowników. – Na tej ustawie pozostał niesmak i pytania korytarzowe: dlaczego tylko nasza firma wśród sekcji państowwych i dlaczego jedynie my w Europie? – mówił.

Posiadasz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij mnie przez dziejesie. wp. pl