NIE potrzebujesz oceny kredytowej

Category: Oceny Zdolności
17 lutego 2021

Przez Jason Cabler, 9 listopada 2011 19

 • Dzielić
 • ĆwierkaćKołekCzy masz zdolność kredytową? Założę się, że tak. Czy wiesz, jaki jest Twój wynik? Może tak, może nie. Czy uważasz, że naprawdę potrzebujesz zdolności kredytowej aby odnieść sukces finansowy? Większość ludzi to robi i się mylą.

  Co to jest ocena kredytowa?

  Najpierw przyjrzyjmy się dokładnie, czym jest zdolność kredytowa i dlaczego ją mamy. Ocena kredytowa, znana również jako ocena FICO, została uruchomiona przez Fair Isaac Company (czyli FICO) w celu oceny zdolności kredytowej danej osoby. Twój wynik FICO to w zasadzie liczba, która mówi ludziom, jak dobrze radzisz sobie z pożyczaniem pieniędzy.

  Twój wynik jest określany na podstawie następujących wskazówek:

  • 35% zależy od historii zadłużenia
  • 30% zależy od poziomu zadłużenia15% zależy od tego, jak długo byłeś zadłużony10% zależy od wysokości twojego nowego długu10% zależy od rodzaju posiadanego długuCo wspólnego mają te wszystkie czynniki? Wszyscy mówią „Hej, mam dług, kochanie! Wyższy wynik oznacza, że ​​wierzyciele mogą Ci zaufać, dzięki czemu mogą oddać Ci więcej długu i wiedzą, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że go spłacisz. Sprawiają, że wierzysz, że potrzebujesz zdolności kredytowej, aby odnieść sukces z pieniędzmi.

   Zerowy wynik kredytowy to świetna rzecz

   Ale co się dzieje, gdy nie masz długu? Cóż, jeśli nie masz długów wystarczająco długo, twoja zdolność kredytowa może w rzeczywistości spaść do zera i to dobrze. Zerowy wynik kredytowy oznacza, że ​​faktycznie osiągnąłeś coś, czego niewielu osobom udaje się zrobić. To znaczy, że nie masz długów!

   Kiedy jesteś wolny od długów, nie musisz się martwić o dokonywanie tych płatności co miesiąc, które ciągną Cię w dół psychicznie, fizycznie i finansowo. Nie płacisz dodatkowo za wszystko, co kupujesz, w postaci odsetek i opłat.

   Masz znacznie większą swobodę życia tak, jak chcesz, i mniej stresu finansowego, ponieważ nie jesteś już niewolnikiem pożyczkodawcy.

   Czy nie potrzebujesz zdolności kredytowej, aby kupić samochód?

   Słyszę, jak mówisz: „Ale doktorze, a co jeśli będę musiał kupić dom lub samochód? Jak mogę kupić te drogie przedmioty, jeśli moja zdolność kredytowa wynosi zero?

   Cóż, część samochodowa jest łatwa. Jeśli zdecydowałeś się uwolnić od długów lub już jesteś wolny od długów, oszczędzanie na samochód jest bardzo proste.

   Po prostu jeździsz obecnym samochodem, aż się opłaci, a następnie kontynuujesz jazdę, wpłacasz płatności do banku, aby zaoszczędzić na następny, a za kilka krótkich lat kupujesz kolejny samochód (Przeczytaj „4 kroki do pozbycia się płatności samochodowych Na zawsze).

   Czy mogę wynająć dom bez zdolności kredytowej?

   Wynajem domu bez zdolności kredytowej jest tylko trochę inny. Podczas pierwszego kontaktu z wynajmującym będziesz musiał być proaktywny.

   Musisz dać im znać, że nie masz zdolności kredytowej i dlaczego. Możesz również dostarczyć im dokumentację taką jak:

   • Jak terminowo płaciłeś rachunki
   • Przedstaw kopie swojego miesięcznego budżetu, aby mogli zobaczyć, jak prowadzisz swoje życie finansoweDowód dobrej historii wynajmuDowód stałego dochoduDopóki rozumieją, że nie masz zdolności kredytowej, ponieważ nie korzystasz z długu, może nawet być bardziej skłonny do wynajmu, ponieważ rozumieją, że jesteś bardziej odpowiedzialny finansowo niż większość innych najemców!

    Czy mogę dostać pracę bez oceny zdolności kredytowej?

    Wielu pracodawców sprawdza teraz twoją zdolność kredytową podczas ubiegania się o pracę. To jeden ze sposobów, aby pomóc pracodawcy ocenić, na ile jesteś odpowiedzialny.

    Więc jeśli nie masz zdolności kredytowej i starasz się o pracę, musisz być proaktywny.

    Wszystko, co musisz zrobić, to zapytać, czy sprawdzą twoją zdolność kredytową w ramach procesu rekrutacji. Jeśli tak, daj im znać, dlaczego nie masz zdolności kredytowej, i zaoferuj dostarczenie wszelkich dokumentów, których potrzebują, aby to udowodnić.

    Podobnie jak w przypadku wynajmu, może być bardziej prawdopodobne, że zatrudnią Cię, gdy odkryją, jak odpowiedzialny jesteś finansowo w porównaniu do wszystkich innych!

    Czy potrzebujesz oceny kredytowej, aby uzyskać kredyt hipoteczny?

    A co jeśli chcesz kupić dom z hipoteką? Nawet jeśli nie masz długów, z wyjątkiem kredytu hipotecznego, dom może być drogi.

    Oczywiście najlepszym sposobem na zakup domu jest gotówka, ale nie zamierzam nikogo oczerniać za zaciągnięcie rozsądnego kredytu hipotecznego. W tym miejscu pojawia się ubezpieczenie ręczne.

    Wiele osób nie wie o tym procesie i nie wszyscy pożyczkodawcy oferują tę opcję, ale jest to to, czego potrzebujesz, aby uzyskać kredyt hipoteczny, gdy masz zerową zdolność kredytową, ponieważ nie korzystasz już z kredytu konsumenckiego.

    Jak działa ubezpieczenie ręczne?

    Zasadniczo ubezpieczenie ręczne jest niezautomatyzowanym, RĘCZNYM procesem ustalania, ile pożyczkodawca uważa, że ​​powinien ci pożyczyć. Zwykle proces jest zautomatyzowany, po prostu wprowadzają twoje liczby do komputera, a on wypluwa liczbę na podstawie tego, co mówi oprogramowanie.

    Ręczny proces ubezpieczania faktycznie polega na tym, że człowiek prowadzi program, aby określić, ile Ci pożyczyć.

    Wytyczne dotyczące ręcznego ubezpieczenia

    Istnieją jednak pewne wytyczne, które będziesz musiał spełnić, aby uzyskać ręczne zabezpieczenie kredytu hipotecznego:

    • Musisz być w stanie udowodnić, że płacisz 4-6 regularnych rachunków terminowo w okresie 18-24 miesięcy. Może to obejmować czynsz, telefon, telefon komórkowy, prąd, wodę itp.
    • Powinieneś wybrać konwencjonalny 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu.Miej silną historię zatrudnienia i przewidywalną historię dochodów osobistych.Musisz być w stanie postawić co najmniej 20% na domu.Twoja poprzednia historia kredytowa nie powinna mieć żadnych sygnałów ostrzegawczych. Mimo że nie masz zdolności kredytowej, historia ma znaczenie.Więc tak, możesz kupić dom z zerową zdolnością kredytową. To po prostu inny proces. Oczywiście najlepszym sposobem jest zapłacenie gotówki (znam kilka osób, które faktycznie to zrobiły), ale zwykle zajmuje to wiele lat, aby spłacić kredyt hipoteczny, aby spłacić dom i ostatecznie zapłacić gotówką za następny.

     Posiadanie zdolności kredytowej to wybór

     Pamiętaj, życie z oceną kredytową, niezależnie od tego, czy jest to wynik dobry, czy zły, jest wyborem, którego dokonujesz. Czy naprawdę chcesz być osobą, którą lubią widzieć wierzyciele?

     Nie zrozum mnie źle, jeśli korzystasz z kredytu, powinieneś być godny zaufania w sposobie, w jaki go używasz, więc nie zaczynaj usztywniać swoich wierzycieli i umieszczać swojej oceny kredytowej w toalecie.

     Jednak najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie i swojej rodziny, jest zmiana sposobu myślenia o pieniądzach, nauczenie się dobrego zarządzania swoimi finansami i wypracowanie planu spłaty wszystkich długów.

     Następnie możesz świętować wolność finansową z resztą z nas, którzy już dotarli do tego wspaniałego miejsca docelowego.

     Jeśli nadal chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową, możesz to zrobić na CafeCredit.

     Możesz również znaleźć ten artykuł na temat „Dollar Stretcher, klikając tutaj.