Olechowski dementuje: Nie rozmawiam o rezygnacji ze startu

Olechowski dementuje: Nie rozmawiam o rezygnacji ze startu
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Niezależny aspirant na prezydentaAndrzej Olechowskizapewnił, że nie prowadził i nie prowadzi żadnych rozmów wraz z Platformą Obywatelską w sprawie wlasnej rezygnacji z uczestnictwa przy wyborach.

_ – Chciałbym powiedzieć – po związku z pojawiającymi się spekulacjami, które są dla mnie zadziwiające – wyraźnie i jasno, że nie prowadziłem i nie prowadzę żadnych rozmów wraz z PO w sprawie mojej abdykacji z wziecia udzialu w wyborach. To wydaje sie byc jakiś wątek wymyślony _ – powiedział Olechowski w trakcie wizyty w Łodzi.

Oceniając dotychczasową kampanię wyborczą przyznał, że nie zaakceptowac podoba mu się, iż politycy zwlaszcza _ mówią poprzez zdjęcia i zdjecia, a mało poprzez słowa _. Jakim sposobem zauważył, są to _ obrazy polityków w muzeach, na pielgrzymkach, na wałach przeciwpowodziowych, w bryczkach, dzielących się chlebem i solą _. _ _

_ – Gdyby film sposród tej kampanii został nakręcony przez cudzoziemca i następnie puszczany jako film na temat Polsce, bylibyśmy święcie oburzeni, że przedstawia Polskę, która nie przystaje do nowoczesnej rzeczywistości, anachroniczną, nienowoczesną, nieoddającą życia Polaków. Taka jest ta konflikt zbrojny, taką ją widzę _ – podkreślił.

Zdaniem Olechowskiego intencją obu wielkich partii, czyli WEDLUG i PiS, jest doprowadzenie do kwestii plebiscytu. a mianowicie _ Wybieram stronę przeciwną wobec witryny, której się boję _ – mówił.

Olechowski uważa, że wydaje sie byc duża grupa Polaków, którzy boją się zwycięstwaJarosława Kaczyńskiegoi głosują w związku wraz z tym dzieki PO, _ nie naBronisława Komorowskiego, jedynie na pretendenta PO _. _ Wlasnie tak jest duża grupa Polaków, którzy boją się monopolu PO, którą postrzegają jako partię manipulacyjną i partię PR-owską. I w związku z tym głosują dzieki Jarosława Kaczyńskiego _ – ocenił.

Wyraził nadzieję, że w minionym etapie konfrontacji część wyborców będzie podejmować decyzje wiecej świadomie, porównując kandydatów. Aspirant na prezydenta liczy też na rzetelność dziennikarzy, którzy dostarczą wystarczająco dużo danych, żeby jednostki mogli osobiscie porównać kandydatów. Zapowiedział też, że jeżeli zostanie prezydentem jednym z pierwszych jego projektów ustaw będzie projekt ustawy dotyczący jednomandatowych okręgów w wyborach samorządowych.

Dok z czarnych skrzynek należało pokazać

Pytany jakim sposobem ocenia ujawnienie zapisów rozmów z kokpitu prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, przyznał, że też byłby zbytnio ich ujawnieniem. Jak aczkolwiek podkreślił, są ujawniane też fragmenty, które nie mają nic wspólnego z wyjaśnieniem katastrofy, innymi slowy osobiste rozmowy czy reakcje ludzi, którzy zostali nagrani. _ _

_ a mianowicie Ale niewątpliwie oczekiwania refleksji publicznej w ponizszym względzie są jasne, klarowne i należało te rozmowy, ten zapis pokazać naprawde szybko jak to jest możliwe. I został pokazany galopem _ – zaznaczył Olechowski.

Dodał, że _ wydaje sie dotknięty _ sugestiami, że ten dok może być fałszywy, bowiem – jak mówił – _ naprawde rozumiem demonstrację prezesa Kaczyńskiego, jeszcze przy kontekście jego innych wypowiedzi, w których mówi, że nie ufa Rosjanom _. _ Jestem dotknięty taką sugestią. Moim zdaniem to jest wskazówka, której celem jest przedlozenia zamieszania przy umysłach osób i to mi się nie podoba _ – powiedział Olechowski.

Podkreślił, że nie ma absolutnie żadnych powodów aby sądzić, że Rosjanie chcieliby przy jakikolwiek sposób mataczyć i zamazać prawdziwe przyczyny tej katastrofy. _ Mógłbym mieć takie podejrzenie tylko w sytuacji takim, jeslibym zbudował osobiscie chorą hipotezę, że Rosjanie chcieli spowodować tę katastrofę, a to po prostu przekracza już granicę absurdu _ – mówił kandydat w prezydenta.

Jakim sposobem przyznał, miałby większe ufnosc do ekspertów technicznych rosyjskich niż polskich, którzy w dziedzinie katastrof lotniczych niewątpliwie mają większe doświadczenie a ponadto – zaznaczył – Rosjanie są dużymi i wybitnymi producentami samolotów.

  • Wiadomości z panstwie i ze świata dzieki Twojej stronie www
  • Najważniejsze informacje w twej wlasnej skrzynce e-mail!