Opieka profilaktyczna – co obejmuje, a czego nie

Category: Mieć Pewność
17 lutego 2021

Skorzystaj z CareCredit do finansowania opieki zdrowotnej

 • Aplikuj teraz
 • Ucz się więcej

Udostępnij ten artykuł

Kiedy czujemy się zdrowi, możemy nie myśleć o pójściu do lekarza lub o tym, co obejmuje opieka profilaktyczna. Ale najzabawniejsze w ubezpieczeniach zdrowotnych jest to, że zwykle najwięcej ubezpieczenia uzyskujesz, gdy jesteś zdrowy, a najwięcej płacisz z własnej kieszeni, gdy zdiagnozowano u Ciebie problem. Zgodnie z wytycznymi ustawy Affordable Care Act (ACA) 1 oraz w zależności od planu ubezpieczeniowego, możesz skorzystać z wielu profilaktycznych badań przesiewowych za pośrednictwem usługodawcy sieciowego bez żadnych kosztów. Jednak wymagania mogą być nieco zagmatwane, dlatego warto wiedzieć, które usługi profilaktyczne są w pełni objęte i w jakich okolicznościach badanie przesiewowe może skutkować kosztami z własnej kieszeni.

Opieka profilaktyczna a diagnostyczna

Wszystko sprowadza się do różnicy między opieką profilaktyczną a diagnostyczną. Opieka profilaktyczna to coś, co otrzymujesz, gdy jesteś zdrowy, aby mieć pewność, że pozostaniesz zdrowy. W większości przypadków, jeśli nie występują u Ciebie żadne szczególne objawy lub problemy, testy lub badania przesiewowe zlecone przez lekarza zostaną uznane za profilaktyczne. Ale jeśli profilaktyczne badanie przesiewowe wykaże coś nieprawidłowego, Twoja opieka może bardzo szybko stać się diagnostyczna.

Czy cała opieka profilaktyczna jest pokryta w 100 procentach?

Niekoniecznie. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby dowiedzieć się, jakie usługi profilaktyczne mogą być Ci zapewnione bezpłatnie. Większość firm ubezpieczeniowych nakłada ograniczenia na opiekę prewencyjną. Na przykład możesz być w stanie uzyskać pełne ubezpieczenie tylko na jedną wizytę w odwiercie lub określone badanie przesiewowe rocznie. W większości przypadków opieka prewencyjna będzie w pełni pokryta tylko wtedy, gdy udasz się do dostawcy w sieci. Skontaktuj się z lekarzem i firmą ubezpieczeniową, aby dowiedzieć się, do jakiej opieki profilaktycznej jesteś uprawniony.

Co kwalifikuje się jako opieka profilaktyczna?

Usługi w zakresie opieki profilaktycznej różnią się w zależności od wieku, płci i historii medycznej. Przykłady zawierają:

 • Dobrze odwiedza
 • Szczepienia standardowe
 • Badania przesiewowe w kierunku raka
 • Niektóre rodzaje bloodworków

Opieka profilaktyczna nad dziećmi może obejmować 2:

 • Badania przesiewowe słuchu i wzroku
 • Oceny behawioralne
 • Pokazy rozwojowe
 • Badania przesiewowe autyzmu w wieku od 18 do 24 miesięcy
 • Ocena używania alkoholu i narkotyków przez nastolatków
 • Prowadzenie badań przesiewowych dla dzieci z grup ryzyka
 • Badania przesiewowe i poradnictwo dotyczące otyłości

Co to jest opieka diagnostyczna?

Opieka diagnostyczna obejmuje wizyty lekarskie, badania i procedury potrzebne do zdiagnozowania i monitorowania stanu zdrowia. Opieka diagnostyczna to rodzaj opieki, który rozpoczyna się, gdy profilaktyczne badanie przesiewowe ujawnia coś, co może wymagać leczenia. W takim przypadku lekarz zleci więcej badań lub badań przesiewowych w celu zdiagnozowania problemu i określenia odpowiedniego leczenia. Opieka diagnostyczna może obejmować:

 • Biopsje
 • Zdjęcia rentgenowskie lub ultradźwięki
 • Endoskopia

Zasięg opieki diagnostycznej różni się w zależności od konkretnego planu opieki zdrowotnej, ale zazwyczaj wymaga pokrycia części kosztów z własnej kieszeni.

Kiedy opieka profilaktyczna nie jest objęta ubezpieczeniem?

Pod warunkiem, że spełniasz wymagania swojej firmy ubezpieczeniowej w zakresie częstotliwości badań przesiewowych i kwalifikowalności do sieci, większość opieki profilaktycznej będzie objęta 100% bez żadnych kosztów. 3 Ale może to być mylące, ponieważ typowe badanie profilaktyczne, takie jak mammografia, może być uznane za opiekę diagnostyczną, jeśli podczas rutynowego badania wykryje się coś. W takim przypadku lekarz może zlecić kontrolną mammografię, która zostanie uznana za badanie diagnostyczne. Kolejną trudną kwestią jest kolonoskopia. Profilaktyczna kolonoskopia jest zwykle zalecana po pewnym wieku, więc sprawdź w firmie ubezpieczeniowej, czy na przykład masz ubezpieczenie na kolonoskopię przed 50 rokiem życia. W każdym wieku, jeśli polip zostanie znaleziony i usunięty podczas rutynowej, zapobiegawczej kolonoskopii, niektóre firmy ubezpieczeniowe uznają tę kolonoskopię za diagnostyczną.4 Zatem generalnie zasada jest taka, że ​​jeśli nie zdiagnozowano u Ciebie żadnych problemów, Twoje testy lub badania przesiewowe mają charakter profilaktyczny. Ale jeśli problem zostanie wykryty, można go uznać za opiekę diagnostyczną i może wiązać się z kosztami z własnej kieszeni.

Przeprowadź badania, aby poznać swoje koszty

Kiedy planujesz zabieg, zapytaj zarówno swojego lekarza, jak i firmę ubezpieczeniową, jakie będą Twoje koszty. Czasami dział rozliczeń lekarza nie jest pewien, czy coś jest ubezpieczone, czy nie – lub nie wie, dopóki nie wystawi rachunku na ubezpieczenie. Aby jednak uniknąć niespodziewanego rachunku, zawsze poszukaj informacji samodzielnie.

Nadzoruj rozliczenia

Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że zarówno gabinet lekarski, jak i firma ubezpieczeniowa są po tej samej stronie, jeśli chodzi o rozliczenia. Jeśli do ubezpieczenia zostanie przesłany zły kod, może to skutkować odmową ubezpieczenia i dużym rachunkiem. Zawsze potwierdź swoje ubezpieczenie i poproś o prawidłowe rachunki lekarza za opiekę.

Zapytaj i komunikuj się

Jako pacjent jesteś także konsumentem. Robiąc zakupy w sklepie, prawdopodobnie przed zakupem patrzysz na metkę z ceną. Powinieneś także sprawdzić, ile będzie kosztować badanie medyczne i dowiedzieć się, jakie jest Twoje ubezpieczenie. W ten sposób unikniesz niespodziewanych opłat. Jeśli otrzymasz rachunek za coś, co ma być pokryte w 100%, nie panikuj. Skontaktuj się z gabinetem lekarskim, aby upewnić się, że prawidłowo wystawił rachunek za opiekę. W niektórych przypadkach możesz poprosić przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej, aby zadzwonił bezpośrednio do gabinetu lekarskiego w celu rozwiązania problemu. Nawet gabinety lekarskie popełniają błędy i być może będą musieli ponownie przedłożyć rachunek do firmy ubezpieczeniowej, aby to naprawić.

* Pod warunkiem uzyskania zgody kredytowej. Wymagane minimalne płatności miesięczne. Szczegółowe informacje można znaleźć na carecredit.com.

Ta zawartość może ulec zmianie bez powiadomienia i jest udostępniana wyłącznie do celów informacyjnych. Zachęcamy do skonsultowania się z indywidualnymi doradcami biznesowymi, finansowymi, prawnymi, podatkowymi i / lub innymi i / lub dostawcami usług medycznych w odniesieniu do wszelkich przedstawionych informacji. Synchrony i żaden z jej podmiotów stowarzyszonych, w tym CareCredit, (łącznie „Synchrony) nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji dotyczących tych treści i nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z wykorzystania dostarczonych informacji. Otrzymanie tego materiału oznacza akceptację niniejszych warunków.