Osłabienie dolara wedlug decyzji Fed

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Informacja ów spowodowała osłabienie dolara w zaleznosci do ó, a gest ten przybrał na sile po godz 20: kolejny, kiedy to rozpoczęła się konferencja prasowa. Ben Bernanke zapowiedział przeprowadzenia programu skupu aktywów wedlug planem do czerwca bieżącego roku. Wzgledem przewidywanego słabszego tempa postepu gospodarki amerykańskiej w pierwszych trzech kwartałach bieżącego r. nie zasygnalizowano konieczności zacieśniania polityki pieniężnej.

Wprawdzie nie padły żadne informacje w sprawie ewentualnej kolejnej odsłony systemu stymulacyjnego, aczkolwiek potwierdzenie obecnego kierunku strategii Fed stanowiło wystarczający odruch dla branzy do dalekiej deprecjacji amerykańskiej waluty. Notowania EUR/USD wzrosły w czasie dzisiejszej sesji azjatyckiej do pulapu 1, 4881. Niewiele już dzieli kurs głównej pary walutowej od momentu istotnego psychologicznego poziomu jednej, 5000 i prawdopodobnie w kolejnych dniach eurodolar podejmie pierwsze próby pokonania tego oporu.
Dziś przedstawimy istotne wiadomosci z amerykańskiej gospodarki. Dzieki godzinę 14: 30 przemyslany jest odczyt dynamiki PKB za I kw. bieżącego roku. Oczekuje się wyniku na poziomie dwóch proc. po ujęciu zannualizowanym. O tej samej godzinie zostaną opublikowane również dane na temat liczby wniosków o zasiłek na bezrobotnych. Rynkowy konsensus zakłada rezultat na poziomie 392 tys.

EUR/PLN rozpoczął dzisiejszą sesję w stopniu 3, 9270 a USD/PLN na dwa, 6470. Notowania obu par walutowych na otwarciu znajdowały się pod spodem wpływem wczorajszej decyzji Fed i komentarza B. Bernanke po wyborów. Dalsze utrzymywanie niskich stóp procentowych w USA będzie wspierać polską walutę.

Nowoczesna sesja na rynku krajowym, wobec braku jakichkolwiek badz znaczących albumów tematycznych makroekonomicznych na terytorium polski powinna przebiegać pod dyktando ruchów w rynkach bazowych. Aczkolwiek wczorajsza wypowiedź wiceministra finansów, iż resort będzie wymieniał w dziedzinie środki unijne w bieżącym kwartale wpisuje się po trend umocnienia złotego. Pytanie jak długo rynek będzie reagowała dzieki tego typu interwencje werbalne? Póki co objasnia się to jednak skuteczną metodą. Technicznie EUR/PLN powinien dziś kontynuować umocnienie. Przebity został albowiem poziom trzy, 9340, który wcześniej był mocnym wsparciem – obecnie ten pulap stał się oporem który powinien wyznaczać dalszy trend na EUR/PLN. W perspektywie kilku dzionki najbliższych dzionki poziom trzy, 9390 zbyt euro przesadza kluczowy opór.

Indeksy GPW w

Indeksy giełd na świecie

Notowania GPW bez opóźnień tylko na stronie Mystock. pl