Pieniądze w banku 2019

17 lutego 2021
Generał
Pieniądze w banku 2019

Awans

MarkaMiejsce wydarzeniaOstatnie wydarzenieNastępne wydarzenieMoney in the Bank 2019to profesjonalna impreza wrestlingowa pay-per-view (PPV) i impreza WWE Network, wyprodukowana przez WWE dla ich marek Raw i SmackDown. Miało to miejsce 19 maja 2019 roku w XL Center w Hartford w stanie Connecticut. To już dziesiąte wydarzenie w chronologii Pieniądza w banku.

Produkcja

tło

WWE Money in the Bank to wydarzenie pay-per-view, które koncentruje się wokół meczu o tej samej nazwie, w którym wielu zapaśników używa drabin, aby odzyskać teczkę wiszącą nad ringiem. Teczka zawiera kontrakt, który gwarantuje zwycięzcy mecz o mistrzostwo świata w dowolnym momencie w ciągu przyszłego roku.

FabułyKarta składająca się z meczów wynikających ze scenariuszy fabularnych, w których zapaśnicy przedstawiają złoczyńców, bohaterów lub mniej rozpoznawalne postacie w scenariuszowych wydarzeniach, które budują napięcie i kończą się pojedynkiem zapaśniczym lub serią meczów, z wynikami z góry określonymi przez pisarzy WWE na markach Raw i SmackDown . Fabuły są produkowane w cotygodniowych programach telewizyjnych WWEMonday Night RawiSmackDown Live.

15 kwietnia na odcinkuRaw, Natalya skonfrontowała się z mistrzynią kobiet Raw i SmackDown Becky Lynch, chcąc walczyć o mistrzostwo kobiet Raw. Przerwała im Lacey Evans, która została powołana na Raw podczas Shake-up Superstar i która również zaatakowała Lyncha w poprzednim tygodniu. Następnie Evans pokonał Natalię i wygrał mecz o mistrzostwo kobiet Raw przeciwko Lynch na Money in the Bank.

22 kwietnia na odcinkuRaw, dyrektor generalny Triple H zaplanował dwa potrójne mecze potrójnego zagrożenia, w których zwycięzcy stanęli naprzeciw siebie, aby wyłonić kolejnego pretendenta do tytułu Universal Championship przeciwko Sethowi Rollinsowi. New Raw Draftee AJ Styles pokonał innych draftees Rey Mysterio i Samoa Joe w pierwszym Triple Threat Matchu, podczas gdy Baron Corbin pokonał Drew McIntyre i nowego Drafte Miza w drugim. Styles następnie pokonał Corbina, aby wygrać mecz Universal Championship przeciwko Rollinsowi w Money in the Bank.

16 kwietnia naSmackDown, prezes / CEO WWE Vince McMahon przedstawił Eliasa jako „największe przejęcie w historii SmackDown. Obaj zostali następnie przerwani przez innego nowego poborowego Romana Reignsa, który zaatakował Eliasa i uderzył pana McMahona w supermana. W następnym tygodniu Shane McMahon wyzwał Reignsa do walki o zaatakowanie jego ojca. Reigns wyszedł i został zaatakowany od tyłu przez Eliasa, który pomógł Shane’owi w pokonaniu Reignsa. Elias wyzwał Reignsa na pojedynek w Money in the Bank, a Reigns się zgodził.

Podczas „A Moment of Bliss naRaw29 kwietnia , Alexa Bliss ujawniła czterech uczestników męskiej drabinki Money in the Bank: Braun Strowman, nowy draftee Ricochet, Drew McIntyre i Baron Corbin. NaSmackDownnastępnej nocy, czterech uczestników SmackDown zostały objawione: Ali, nowa draftee Finn Balora, Andrade i Randy Orton. NaRaww następnym tygodniu Robert Roode (dawniej Bobby Roode) miał szansę zastąpić Ricocheta w ladder matchu, gdyby mógł pokonać Ricocheta, ale przegrał.

Czterej uczestnicy z Raw w kobiecym meczu drabinkowym Money in the Bank zostali również ujawnieni przez Alexę Bliss podczas oddzielnego odcinka „A Moment of Bliss na odcinkuRaw29 kwietnia : Natalya, Dana Brooke, nowa draftee Naomi i sama Bliss . Czterej uczestnicy SmackDown zostali ujawnieni w następnym odcinkuSmackDown: Bayley, Mandy Rose, nowy projektant Ember Moon i Carmella.

Na WrestleManii 35 Shane McMahon pokonał The Miza w liczbie upadków w dowolnym miejscu; podczas meczu Shane zaatakował ojca Miz. Miz została następnie przeniesiona na Raw podczas Shake-upu Superstar i zaatakowała Shane’a w ramach zemsty. 29 kwietnia na odcinkuRaw, podczas meczu Miza z Bobbym Lashleyem, Shane rozproszył Miza, powodując jego przegraną, co doprowadziło do bójki. Później Miz wyzwał Shane’a na pojedynek ze stalową klatką na Money in the Bank, a Shane się zgodził.

16 kwietnia na odcinkuSmackDown, Członkowie New Day, Kofi Kingston i Xavier Woods byli gośćmi na The KO Show, gdzie gospodarz Kevin Owens pogratulował Kingstonowi zdobycia mistrzostwa WWE, pokonując Daniela Bryana na WrestleManii 35. Wraz z kontuzją Big E innego członka New Day, Owens chciał dołącz do New Day jako trzeci członek. Kingston i Woods przyjęli Owensa, którego nazwali „Big O, jako honorowego członka i cała trójka wygrała później tego wieczoru sześcioosobowy mecz tag team. W następnym tygodniu, po tym, jak Rusev zaatakował Kingston podczas jego walki z Shinsuke Nakamurą, wybuchła bójka, w której uczestniczyli również Woods i Owens. Owens następnie zwrócił się przeciwko Kingstonowi i zaatakował go i Woodsa, ogłaszając, że chce mistrzostwa WWE. Następnie Kingston wyzwał Owensa na pojedynek w Money in the Bank z jego tytułem na linii, a Owens się zgodził.

Na WrestleMania 35 Samoa Joe pokonał Reya Mysterio w ciągu jednej minuty, aby utrzymać mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Obaj zostali następnie powołani na Raw w Superstar Shake-up, a Mysterio pokonał Joe w rewanżu bez tytułu, który odbył się 29 kwietnia naRaw. W następnym tygodniu w Money in the Bank zaplanowano kolejny mecz o tytuł między nimi.

23 kwietnia na odcinku205 Live, Ariya Daivari pokonał Oney Lorcan. Dyrektor generalny Drake Maverick wyznaczył następnie Tony’emu Nese’owi obronę WWE Cruiserweight Championship przeciwko Daivari w Money in the Bank.

Po utracie mistrzostwa SmackDown Tag Team na rzecz The Hardy Boyz (Jeff Hardy i Matt Hardy), The Usos (Jey Uso i Jimmy Uso) zostali przeniesieni do Raw w Superstar Shake-up. Dwa tygodnie później The Hardys zrezygnował z tytułu po tym, jak Jeff doznał kontuzji kolana. 7 maja naSmackDown, The Usos pojawili się dzięki zasadzie dzikiej karty, aby rzucić wyzwanie Danielowi Bryanowi i Rowanowi o wolny tytuł. W następnym tygodniu przed pokazem Money in the Bank zaplanowano mecz bez tytułu między dwoma zespołami.

Przyjęcie

Dave Meltzer zWrestling Observer Newsletterpowiedział: „[Mecz o Universal Championship] był rzadkim pojedynkiem WWE PPV, który pasowałby do programu NXT.

Następstwa

Następnego wieczoru naRaw, zwycięzca turnieju Money in the Bank, Brock Lesnar wraz z Paulem Heymanem otworzyli pokaz i ostrzegli zarówno mistrza Universal Seth Rollins, jak i mistrza WWE Kofiego Kingstona, że ​​Lesnar może na nich zarobić, kiedy tylko zechce. Zarówno Rollins, jak i Kingston, ten ostatni występujący zgodnie z zasadą dzikiej karty, chcieli, aby Lesnar zarobił na siebie tej nocy. Później Rollins i Kingston połączyli siły i pokonali Bobby’ego Lashleya i Barona Corbina. Po meczu Lesnar wyszedł i drażnił walkę z oboma, ale potem odłożył wybór przeciwnika na następny tydzień.

Sami Zayn miał zmierzyć się z Braunem Strowmanem. Zayn próbował uzyskać pomoc od Bobby’ego Lashleya, który miał zmierzyć się ze Strowmanem na Super ShowDown. Lashley odmówił jednak pomocy Zaynowi, który przegrałby ze Strowmanem.

Kiedy Lars Sullivan miał właśnie udzielić wywiadu na temat jego ataku na Lucha House Party (Kalisto, Lince Dorado i Gran Metalik) w Money in the Bank, zespół przerwał mu. Trio zaatakowało Sullivana, jednak Sullivan odparł ich.

AJ Styles udzielił wywiadu na temat jego straty z Sethem Rollinsem. Powiedział, że może pokonać Rollinsa, ale Money in the Bank nie był jego nocą. Następnie przerwał mu baron Corbin, który poczuł się urażony, że Styles dostał nad sobą tytuł.

Roman Reigns, pojawiający się naRawprzez zasadę dzikiej karty, został przerwany przez Shane’a McMahona, który powiedział, że skończył z The Mizem i teraz zwrócił swoją uwagę na Reigns, wspominając, kiedy Reigns wykonał cios supermana na swoim tacie, Vince McMahon . Reigns powiedział, że skończył z Eliasem i wyzwał Shane’a na pojedynek. Shane, do którego dołączył Drew McIntyre, przyjął wyzwanie Reignsa na Super ShowDown. Później pojawiła się Miz i skonfrontowała się z Shane’em i McIntyre’em za kulisami i powiedziała, że ​​nie skończyli. McIntyre interweniował i wyzwał Miz na mecz, który wygrał McIntyre. Miz został pokonany po meczu od Shane’a i McIntyre’a tylko dla Reignsa, który mógł obronić. Reigns miał wtedy rewanż z Eliasem na kolejnymSmackDownże Reigns również wygrał. Po meczu Reigns otrzymał Claymore od McIntyre, który pojawił się dzięki zasadzie dzikiej karty.

Usos (Jey Uso i Jimmy Uso) wznowili rywalizację z The Revival (Scott Dawson i Dash Wilder) na Raw i przegrywali z nimi.

Mistrzyni kobiet Raw Becky Lynch wystąpiła w filmie Alexa Bliss A Moment of Bliss, którego współgospodarzem była Nikki Cross. Przerwały im WWE Women’s Tag Team Champions The IIconics (Billie Kay i Peyton Royce), a także Lacey Evans, która chwaliła się, że spowodowała utratę przez Lyncha mistrzostwa kobiet SmackDown. Lynch powiedziała, że ​​odkąd straciła tytuł SmackDown, mogłaby zajmować się Evansem na pełny etat na Raw. Doprowadziło to do meczu tag team z sześcioma kobietami, w którym Lynch, Cross i Bliss pokonali Evansa i The IIconics. Następnego wieczoru naSmackDownLynch połączył siły z nową mistrzynią SmackDown kobiet, Bayleyem i pokonał drużynę Evansa i Charlotte Flair. Lynch i Evans pojawili się dzięki zasadzie dzikiej karty.

Samoa Joe skomentował utratę mistrzostwa Stanów Zjednoczonych. Powiedział, że nie był zły, ale popełniono błędy, odnosząc się do tego, że sędzia liczył kręgle, mimo że jego ramiona nie leżały na macie. Powiedział, że Rey Mysterio powinien postąpić właściwie i oddać mu mistrzostwo i dać dobry przykład dla swojego syna Dominica.