Pod znakiem mocniejszego dolara

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Na rynku nie pojawiły się poniewaz żadne, zasadnicze publikacje makroekonomiczne, ani wiadomości o zakresie fundamentalnym, które uzasadniałyby tego rodzaju umocnienie amerykańskiej waluty.

Wyjawszy większego echa przeszła także wieczorna publikacja danych na temat deficycie budżetowym we wrześniu. Dane były lepsze od momentu prognoz, albowiem spodziewano się deficytu w stopniu 42mld USD, natomiast faktycznie wyniósł mezczyzna jedynie 12, 5mld USD.

Na obecnie z publikacji makroekonomicznych posiadamy zaplanowany wylacznie protokół z ostatniego posiedzenia FED. Można się aczkolwiek spodziewać, że jego opublikowanie może mieć pewien wpływ na rynek, bowiem ostatnimi czasy tak się właśnie działo. Jeśli dlatego inwestorzy dowiedzą się jakichś nowych faktów odnośnie dalszych możliwych posunięć FED w zakresie kształtowania strategii monetarnej, wówczas można aby się spodziewać nieco silniejszego ruchu dzieki dolarze.

Wraz z pozostałych danych mamy w dziś przy planie jeszcze publikację ostatecznych danych na temat dynamiki PKB w II kwartał po Eurolandzie. Szacuje się, że będzie to 0, 9%. Dane nie powinny mieć wpływu w rynek.

*EUR/USD *Sposród technicznego punktu widzenia wczorajszy dzień na eurodolarze przebiegał poprawnie. Wedlug dynamicznym spadku z piątku, w poniedziałek mieliśmy do czynienia z konsolidacją tuż obok minimach całego ruchu. Sposród takich konsolidacji zwykle dochodzi do wybicia się dołem i wyznaczenia kolejnej fali spadkowej. Najbliższym poziomem docelowym jest w tej chwili cena 1, 2506. Jeśli chodzi na temat opory, to za takowy można uznać zakres poniedziałkowej konsolidacji po rejonie w porzadku. 1, 2590 – 1, 2610.

USD/JPY
W mniejszym stopniu więcej analogicznie zachował się dolarjen, natomiast tutaj poniedziałkowa konsolidacja odbywała się pod spodem oporem pod postacia wierzchołka sposród lutego tuz przy cenie 119. 38. W tej chwili poziom został przełamany, co tym samym cały czas potwierdza utrzymywanie dominacji przez posiadaczy dolara.

Aktualnie zatem również na tejze parze większym prawdopodobieństwem cechuje się model dalszego umocnienia amerykańskiej waluty, natomiast pierwotnym sygnałem ostrzegawczym byłoby zejście pod rejon 118, 90 – 119, 00, czyli okolic dolnego ograniczenia poniedziałkowej konsolidacji.

EUR/JPY
Bardzo spokojnie upłynął dzień dzieki eurojenie. W tym miejscu w zasadzie od czasu początku tygodnia niewiele się dzieje i mamy stycznosc z konsolidacją w wąskim zakresie 148, 80 – 150, dwadziescia. Cały czas jednak ów wahania odbywają się w rejonie niedawnych wierzchołków, wiec należałoby je interpretować pozytywnie, jako zapowiedź przeprowadzenia kolejnego ataku na okolice 150, 70. Można zakładać, że sforsowanie owego poziomu przełoży się dzieki wyznaczenie kolejnej, dynamicznej fali wzrostowej o średnioterminowym zakresie.

*GBP/USD *Dolar swietnie spisywał się również względem funta. Nie udało się na tejze parze utrzymać wsparcia w ramach 1, 8600/35 i swoim przełamanie doprowadziło do dynamicznego umocnienia dolara. Obecnie przełamany zakres wsparcia stał się oporem, zas zatem można zakładać, że do momentu, gdy nie uda się stronie popytowej doprowadzić az do powrotu morzem ten rejon, większym prawdopodobieństwem w krótkim terminie cechował się będzie wariant dalszego umocnienia dolara.

USD/CHF
Na dolarze względem szwajcarskiej waluty udało się również wybić wraz z krótkoterminowej konsolidacji. Tutaj sygnał wzmocniony był również argumentem jej wyznaczenia pod stopniem wrześniowych szczytów przy cenie 1, 2622. Ich naruszenie doprowadziło sluzace do wyraźnego umocnienia dolara. Obecnie docelowo można się spodziewać skierowania kursu w stronę 1, 2820/30, czyli przy zakres 161, 8% wysokości korekty wraz z drugiej połowy września a takze 261, 8% wysokości sprawdzenia z początku października. Jeśli ruch tenze ma być kontynuowany we wskazanym kierunku, to w ramach krótkoterminowej sprawdzenia rynek nie powinien już powrócić poniżej poziomu 1-wsza, 2622, to znaczy przełamanego wcześniej oporu.