Prezes Witucki komentuje wyniki TP SA. Trudne kolejne kwartały

Prezes Witucki komentuje wyniki TP SA. Trudne kolejne kwartały
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

Wyniki finansowe Telekomunikacji Polskiej po pierwszym kwartale 2013 roku okazały się lekko powyżej oczekiwań zarządu spółki. – _ Zdajemy sobie aczkolwiek sprawę, że kolejne kwartały będą ciagle trudne _ – powiedział prezes Maciej Witucki (na zdjęciu). Ujrzyj komentarz do raportu. _ _

_ a mianowicie Rynek komórkowy jest klopotliwy. Problem wydaje sie byc m. in z wysokim nasyceniem sektorze, w wyniku którego trzeba szukać nisz. Dlatego ruszamy sposród marką Nju. mobile, która ma właśnie jedną z nisz zapełnić _ – wyjaśnia Maciej Witucki.

Przy pierwszym kwartale liczba usług telefonii komórkowej Orange niespodziewanie spadła na temat 9 tys. Spółka utrzymała wartościowy udział w sektorze mobilnym w stopniu 28, 5 proc. Prezes podał również, że zmniejszenie liczby klientów telewizji TP wynikał wedlug części z wygaszania sedziwych ofert tv za 1-wsza zł, które obniżały średnie miesięczne przychody z tego segmentu. Spis klientów telewizji spadła az do 117 tys. z 119 tys. wreszcie 2012 roku kalendarzowego.

Zdaniem Wituckiego konsolidacja w branży telekomunikacyjnej w tym roku nie będzie postępowała. _ – Nie wierzę już przy konsolidację branży, ewentualne ruchy są możliwe tylko po sieciach kablowych _ a mianowicie powiedział.

Kredyty wraz z grupy France Telecom mogą poprawić wyniki finansowe

Telekomunikacja spodziewa się reformy wyników pienieznych związanej wraz z pozyskiwaniem środków od swego głównego akcjonariusza. _ – Finansowanie wraz z grupy Orange może w jakimś poziomie poprawiać nam wyniki finansowe, ponieważ z założenia to finansowanie będzie dawało naszej firmie lepsze wzory niż rynkowe _ – powiedział prezes.

18 04 Telekomunikacja Polska zawarła sposród podmiotami wchodzącymi w skład grupy kapitałowej France Telecom umowy na pokrycie potrzeb finansowych działalności grupy kapitałowej TP.

Opóźnienia w inwestycjach po I kwartale mogły wynikać ze złej pogody

Witucki poinformował, że mozliwe opóźnienia przy realizacji planowanych inwestycji wynikały w I kw. sposród niekorzystnej pogody. _ a mianowicie Nakłady pod inwestycje idą zgodnie z planem, jeżeli są jakieś opóźnienia przy pierwszym kwartale to wynikają raczej z warunków atmosferycznych, a nie zaakceptowac jakiegoś hamowania _ – powiedział.

Nakłady inwestycyjne TP wyniosły przy I trymestrze 400 mln zł, w stosunku do 414 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

TP nadal mysli pomysły w sieć stacjonarną oraz usługi finansowe

Spółka ciagle analizuje możliwości zmian po zarządzaniu siecią stacjonarną i wprowadzenia usług finansowych i sprzedaży sily na mocy dokumenty urzedowe z PGE. Prezes nie podał projektowanych terminów finalnych decyzji przy tych sprawach.

Telekomunikacja Nasz kraj nie prowadzi obecnie rozmów w sprawie współdzielenia sieci z firmą P4, operatorem internecie Play. _ – Nie ma w tej chwili rozmów z P4 w sprawie współdzielenia sieci. Powinno sie popatrzeć jak każdy sposród uczestników tego rodzaju przedsięwzięcia mógłby do faceta wnieść, infrastruktura P4 wydaje sie nieporównywalna do naszej lub T-Mobile _ – powiedział prezes.

TP i Nasz kraj Telefonia Cyfrowa współdzielą dzis sieć komórkową w ramach spółki joint-venture na temat nazwie Networks.

Spółka nie komentuje możliwości wypłaty dodatkowej dywidendy w tym roku

TP nie zaakceptowac podjęła jeszcze decyzji co do ewentualnego przeznaczenia dla akcjonariuszy dodatkowych środków jeszcze w tym roku. _ – Jest nadal zbyt wcześnie by coś na tenze temat powiedzieć, za nami dopiero Jak i równiez kwartał _ – powiedział Jacek Kunicki, dyrektor zaleznosci inwestorskich TP.

Akcjonariusze spółki zdecydowali dziesieciu kwietnia o wypłacie 0, 50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2012 dwanascie miesiecy. Zarząd przy okazji wyników rocznych sygnalizował, że spółka może przekazać w tym roku dodatkowe środki dla akcjonariuszy, jeżeli umozliwi na to sytuacja przedsiębiorstwa.

Porównaj na wykresach spółki jak i równiez indeksy