Przy. Brytania: Bukmacherzy przyjmują zakłady na imię dziecka Kate

Przy. Brytania: Bukmacherzy przyjmują zakłady na imię dziecka Kate
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Na fali poruszenia wywołanej wiadomością na temat ciąży księżnej Cambridge Catherine bukmacherzy przystąpili już sluzace do przyjmowania zakładów jakie imię będzie nosić przyszły książę lub księżniczka.

Imiona najczęściej typowane u bukmacherów to Franciszka i Jan (9: 1) oraz Karol, Wiktoria jak i równiez Jerzy (10: 1). Można też zakładać się o to, które dziecko będzie miało typ włosów. Najniżej (6: 1) wyceniana jest szansa na tek krok, że będzie rudzielcem. Nieomal tyle samo osób (11: 10) obstawia, że dziecko będzie chłopcem, co że będzie dziewczynką. Już w tej chwili bukmacherzy będą wypłacać wygrane tym przewidującym, którzy obstawili 2013 r., jako dwanascie miesiecy urodzin pierwszego dziecka Williama i Kate.

Według Lindy Rosenkrantz i Pameli Redmond Satran – autorek książki o imionach dla dzieci a mianowicie możliwe imiona to metrów. in. Alicja (imię innej córki Wiktorii, a równoczesnie matki księcia Edynburga Filipa), Amelia (druga córka Jerzego II), Charlotte (żona Jerzego III), August (drugie imię Jerzego II), Fryderyk (syn Jerzego III) oraz Leopold (syn Wiktorii).

Wybór imienia dla prawnuka, lub prawnuczki Elżbiety II zapewnia, że imię to stanie się modne w najbliższym pokoleniu.

Tradycja nakazuje, by potomkom rodziny królewskiej nadawać imiona sprawdzone, np. Jakub, Edward, Karol, Jerzy, Maria badz Elżbieta. W wypadku Williama i Kate zmierza o imię stosowne dla przyszłego monarchy, więc to sprawa rangi państwowej.

Wedlug portalu Huff Post, jeśli ze związku Williama i Kate urodzi się malolatka, to byc moze, że dostanie na imię Diana dzieki pamiątkę po księżnej Dianie Spencer (Dianie księżnej Walii) – matce Williama.

W przypadku przyjścia w świat chłopca, w grę wchodzi Szarak ze względu na 91-letniego księcia Edynburga, małżonka Elżbiety II, Karol przez wzgląd na księcia Walii Karola – biezacego następcy tronu, lub chociazby Harry po stryju. Możliwe jest też nadanie dzieciom imienia w uznaniu gwoli kogoś sposród rodziny Kate.

Możliwe wydaje sie byc też nadanie dziecku imiona walijskiego, badz szkockiego. Książę William służył w podstawie RAF-u Valley w płn. Walii, natomiast w szkockim St. Andrews książęca dwójka poznała się na studiach. W grę wchodzi też imię historycznie związane z Cambridge.

W 2013 r., w którym dziecko przyjdzie na świat, przypada 60. rocznica koronacji Elżbiety II (2 czerwca 1953). Jak dotad tylko Wiktoria została prababką zasiadając dzieki tronie. W 1897 r. przyszła na świat jej prawnuczka księżniczka Maria, córka księcia Jorku – przyszłego monarchy Jerzego V.

Najczesciej członkowie rodziny królewskiej obywają się bez nazwisk, jeśli ich nazwisko poprzedzają literki HRH (Jego, lub Do niej Królewska Mość). Książę William, którego miano brzmi Mountbatten-Windsor był po wojsku nazywany William Wales (jako synek księcia Walii) mimo, że się faktycznie się nie zaakceptowac nazywa.

Z kolei Mountbatten to nazwisko przyjęte przez księcia Filipa wedlug tym, jak w 1947 r. stał się brytyjskim obywatelem. Windsor to natomiast nowe nazwisko związane sposród zamkiem będącym królewską rezydencją, które obrał Jerzy V w 1917 r., ponieważ dotychczasowe Saxe-Coburg i Gotha kłuło poddanych w slepia gdy walczyli podczas I wojny światowej z Niemcami. (PAP)

asw/ jm/