Rafał Trzaskowski zapowiada „ustawę skromnościową”. Państwowe spółki mają liczyć się z groszem

Rafał Trzaskowski zapowiada „ustawę skromnościową”. Państwowe spółki mają liczyć się z groszem
Category: gospodarka
Author:
27 lipca, 2020

Trzaskowski, który kandyduje na prezydenta Polski, wypominał rządzącym podczas wtorkowej narady prasowej, że nie liczą się z państwowymi pieniędzmi. Jak wyliczał, prezes spółki odpowiedzialnej za przygotowania sluzace do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego zarabia 50 tys. zł, a pozostali członkowie zarządu – na 40 tys.

– Badz widać efekty ich pracy? Zarabiają za zarządzanie pustą łąką a mianowicie przekonywał. Jako przykład marnowania publicznych pieniędzy podał też państwową spółkę, która miała odpowiadać zbyt stworzenie naszego samochodu elektrycznego – według dawnych propozycje Mateusza Morawieckiego w ciągu kilku latek takich pojazdów miało jeździć po Polsce milion.

Spółka przez kilkanascie lat nie odniosła jednak żadnego spektakularnego sukcesu i nie jest znana z skutecznej działalności.

Obejrzyj też: CPK konieczny? Minister tłumaczy, czy opłaca się budować w czasie zarazy

Dostało się także inwestycji w energię z węgla – budowie nowego bloku po elektrowni Ostrołęka. Jak mówił Trzaskowski, w wieku przechodzenia w odnawialne źródła energii, rząd topi fortunę na wzbudzajacy watpliwosci projekt.

Czytaj też: Nic nie zaakceptowac zatrzyma konstrukcji CPK. Rząd chce tą inwestycją wyciągnąć kraj sposród kryzysu

I zapowiedział: – Zgłoszę projekt ustawy skromnościowej. Tak zaawansowanej ustawy, która przywróci porządek i zmusi rząd dodatkowo, żeby przestrzegał ustawy kominowej. Skoro prezesi wszystkich spółek samorządowych mogą się mieścić w ustawie kominowej, to dokładnie podobnie powinno to wyglądać po odniesieniu az do spółek państwowych.

a mianowicie Ludzie mają dosyć tegoz, że w przypadku, gdy oni mają zmartwienia i martwią się na temat kolejny dzień, rząd owego nie zauważa i marnotrawi pieniądze publiczne – przekonywał Trzaskowski.

Czytaj też: Cztery lata rządów PiS. Spółki Skarbu Państwa prawie 20 mld zł na plusie

a mianowicie Pieniądze, które zostałyby zaoszczędzone, mogłyby w przykład wspomóc podwyżki gwoli nauczycieli. Bowiem rząd projektuje podwyżki na rzecz nauczycieli jak i równiez spycha całą odpowiedzialność na samorządy. Być może jesliby rząd myślał o obywatelach, pomyślałby na temat oszczędnościach przy spółkach skarbu państwa – dodał.

Zapisz się w nasz wyjatkowy newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie albo filmik? Prześlij nam za posrednictwem dziejesie. wp. pl