Ruszył nowy portal dla kierowców – www.nadrogach.pl

Category: rózne
27 lipca, 2020

Informowanie o aktualnych zagrożeniach jak i równiez utrudnieniach na polskich drogach, przekazywanie wiadomości z branzy motoryzacyjnej a także promowanie pewnych zachowań za kierownicą – to główne cele nowego portalu internetowego www.nadrogach.pl, który we wtorek zainaugurował swoją działalność.

Portal wydaje sie współtworzony poprzez Polską Agencję Prasową jak i równiez Europejską Fundację Honorowego Dawcy Krwi; wzrasta we współpracy z policją.

Podczas narady prasowej w Warszawie, inaugurującej operowanie portalu, komendant główny policji, gen. Andrzej Matejuk powiedział, iż przynosi on szansę na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodał, że statystyki dotyczące wypadków w Polsce są „bulwersujące”, a wielu tragedii można by uniknąć, gdyby nie brak wyobraźni. „Na tym portalu będziemy również mówić o wyobraźni (… ) będziemy podnosić świadomość prawną” – dodał Matejuk.

Z kolei prezes Krajowej Agencji Prasowej, Piotr Skwieciński zaznaczył, że www.nadrogach.pl ma szansę być „największym, w najwiekszym stopniu rzetelnym i obiektywnym portalem dla kierowców” w naszym kraju. „Jeśli na skutek naszego przedsięwzięcia pewnie trochę zmaleje liczba zabitych na trasach, to będę po prostu szczęśliwy” – mówił.

Dziennikarz z branzy motoryzacyjnej Włodzimierz Zientarski wspierający zorganizowaną przez Europejską Fundację Honorowego Dawcy Krwi kampanię „Krewniacy” podkreślił, że wartością serwisie jest połączenie wysiłków policji, dziennikarzy a także osób zaangażowanych po poprawę bezpieczeństwa na rodzimych drogach. Dodał, że propozycja ma także pokazać znaczenie honorowego oddawania krwi.

„Fakt, że posoka jest niezbedna uświadamiamy samemu, gdy wydaje sie byc tragedia, lecz chodzi o to, zeby uświadomić to sobie wcześniej” – zaznaczył Zientarski.

W czasie konferencji poinformowano także, iż Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi w zakresie projektu „Motokrewniacy” planuje utworzyć „flotę do 10 wspólczesnych autobusów” będących ruchomymi stacjami krwiodawstwa.

Portal www.nadrogach.pl dostępny jest także pod adresami internetowymi: www.nadrogach.pap.pl i www.motokrewniacy.pl Poruszana wydaje sie na nim szeroko pojęta tematyka motoryzacyjna m. in. dotycząca pewnej jazdy, ubezpieczeń motoryzacyjnych, działań policyjnych oraz sportów zamiennych. (PAP)