Sierpniowe święta państwowe 2021, 2022 i 2023

Category: Inny Sposób
17 lutego 2021

Sierpniowe święto państwowe w Irlandii przypada w pierwszy poniedziałek sierpnia i ma na celu zapewnienie trzydniowej przerwy weekendowej dla studentów i pracowników, aby mogli cieszyć się letnią pogodą przed nadejściem jesieni.

Rok
Data
Dzień
Wakacje
2021 2 sierpnia PonSierpniowe święto bankowe 2022 1 sierpnia PonSierpniowe święto bankowe 2023 7 sierpnia PonSierpniowe święto bankowe 2024 5 sierpnia PonSierpniowe święto bankowe Przewiń w dół do końca strony z datami z poprzednich lat. Pobliska Szkocja obchodzi również sierpniowe święto państwowe w tym samym czasie co Irlandia. W Irlandii sierpniowe święta bankowe są często nazywane po prostu „sierpniowymi świętami.

Pierwszy poniedziałek sierpnia stał się dniem wolnym od pracy w Irlandii, podczas gdy cała wyspa była jeszcze pod panowaniem brytyjskim. Został ustanowiony przez brytyjską ustawę o dniach wolnych od pracy w Wielkiej Brytanii z 1871 r., Która wyznacza również Poniedziałek Wielkanocny, Poniedziałek Zielonych Świątek i Dzień Świętego Szczepana jako święta państwowe. Wielki Piątek i Boże Narodzenie zostały dodane dopiero w 1939 r., Ponieważ początkowo nie były uważane za konieczne, biorąc pod uwagę ich już ustalony status. Dzień Świętego Patryka został dodany do irlandzkich świąt państwowych w 1903 roku.

Wielu Irlandczyków korzysta z okazji, jaką daje sierpniowe święto państwowe, aby wyjechać na krótkie wakacje do Irlandii lub wyjechać za granicę. W tym dniu odbywa się również wiele wydarzeń sportowych, zwłaszcza wyścigów konnych, a wiele z nich wychodzi na spacer, na rower lub w inny sposób, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i poćwiczyć. Uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych to druga ważna aktywność w sierpniowe święto. Spodziewaj się, że będą pokazy sztuki, festiwale muzyczne, małe lokalne targi i wystawy rolnicze.

Przekonasz się, że nie tylko banki, ale także urzędy pocztowe i wiele innych firm i instytucji publicznych jest zamkniętych na długi weekend. Jednak zazwyczaj wiele sklepów jest nadal otwartych, a puby w Irlandii są otwarte zawsze. Jednak nawet to, co jest otwarte, będzie zazwyczaj otwarte przez mniej godzin, co wpłynie na harmonogramy transportu publicznego.

Jeśli podróżujesz po Republice Irlandii podczas sierpniowych wakacji, kilka pomysłów na to, co robić, obejmuje:

  • Wyjdź i idź na zakupy do Dublina. Możesz spodziewać się, że będzie dużo wyprzedaży, a między przystankami handlowymi możesz spacerować po miejskich ogrodach i parkach. W śródmieściu jest mnóstwo sklepów, z których wiele jest takich samych, jakie można znaleźć w Wielkiej Brytanii. Niektóre „wyjątkowo irlandzkie sklepy w centrum miasta to: Avoca, Kilkenny Design i House of Ireland. Rozważ także wizytę w centrach handlowych i relaks podczas „przerw w autentycznej irlandzkiej restauracji lub pubie.
  • Zabierz całą rodzinę do Dunmore East Adventure Centre, instytucji letniego obozu w wiosce Dunmore East nad zatoką. Zajęcia odbywają się według tygodniowego harmonogramu, więc wizyta przez cały tydzień zapewnia najpełniejsze wrażenia. Będą spływy kajakowe, żeglarstwo, kajakarstwo, łucznictwo, biegi na orientację, wspinaczka skałkowa i wiele innych.Ucieknij na chwilę na jedną z wielu pięknych irlandzkich plaż. Do najlepszych z nich należą: Cahore Beach w Wexford, Carrowmore Beach w Mayo, Rosses Point w Sligo oraz Narin i Portnoo Beaches w hrabstwie Donegal. Wiele plaż znajduje się naprzeciw małych zatoczek z górami w tle, więc podziwianie scenerii jest tak samo ważne, jak czucie piasku i wody.Odwiedź Waterford, najstarsze miasto Irlandii, które zostało założone przez Wikingów w 914 r. Możesz zwiedzić jego trzy muzea: Muzeum Wikingów w XII-wiecznej wieży pokrytej murami; Muzeum Medyczne ze średniowieczną salą chóralną i winiarnią; oraz Muzeum Pałacu Biskupiego, w którym znajdują się artefakty z okresu od 1743 do 1970 roku.Pamiętaj, że wiele osób podróżuje do i z Irlandii w sierpniowy weekend wakacyjny, więc pamiętaj, aby zarezerwować lot i zakwaterowanie z dużym wyprzedzeniem.