Waluty: Inwestorzy czekają na wiadomosci zza Oceanu

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

O godz. 14: 30 opublikowane zostaną dane o inflacji CPI w czerwcu, a o godz. kolejny: 55 nastroje konsumenckie Michigan na połowę lipca. Jak tylko w środę rynek poznał zapiski sposród czerwcowego posiedzenia FOMC, w którym miejscu obniżono perspektywy wzrostu inflacji na koniec roku do 1, 0-1, 1 proc., wspólczesny odczyt będzie śledzony z dużą uwagą. Oczekuje się, iż ceny nie uległy zmianie zaleznie do czerwca, a w zaleznosci rocznej wzrosły o jednej, 2 procent.

Niższe odczyty mogą sprawić, iż rynek zacznie obawiać się deflacji, co niewatpliwie nie będzie stanowić pomocy dla dolara. Zresztą EUR/USD jest już coraz bliżej psychologicznej przeszkody 1, trzydziestu, którą jednak może obecnie testować (wczoraj po południu patrząc na zachowanie się nowojorskiej giełdy, można było mieć pewne wątpliwości).

Podczas gdy zamknięcie rynku nie było tak złe, biorąc pod spodem uwagę nerwową reakcję inwestorów na przyjęcie przez Kongres nowych dostosowywania finansowych, natomiast także sytuacja słabych informacji makro (wciąż ignorowany). Zresztą inwestorzy zdają się wybierać te wiadomosci, które dywanom bardziej pasują, ignorując odmienne – wczoraj były to chociażby rzetelne dane na temat cotygodniowym bezrobociu.

A co w kraju? Euro/złoty utrzymał się powyżej 4, 07 zł, który to ruch został wyprowadzony jeszcze wczoraj po południu. Ta pewna słabość złotego może wynikać z watpliwosci o losy reform, po tym jak wczoraj 1 z członków RPP stwierdził, iż proponowane przez rząd rozwiązania przy przyszłorocznym budżecie nie wystarczą, aby uniknąć przekroczenia zaleznosci 55 proc. długu sluzace do PKB. Złoty pozostawał potezny w relacji do dolara, jakie mozliwosci było skutkiem _ przelicznika _ z EUR/USD.

W istocie dzisiaj rano USD/PLN wahał się w rejonach 3, 1450. Dzisiaj powinno sie będzie obserwować dane na temat. dynamiki płac, które GUS poda o godz. czternascie: 00. Przewiduje się wzrostu o 4, 6 proc. r/r przy czerwcu, wobec 4, 8 proc. na rok w kwietniu. O tej samej porze przedstawimy też dynamikę zatrudnienia (oczekiwany jest wzrost o 1, 0 proc. ). Wyższa dynamika płac może troche przybliżyć naszej firmy do woli RPP o podwyżce stóp procentowych, zwłaszcza w kontekście ostatniego postepu inflacji w czerwcu.

EUR/PLN: Wczorajsze odbicie od czasu 4, 05 pokazało, że w/w rejon może stanowić mocne pomoc. Nie udało się jednakze wyraźnie pokonać rejonu cztery, 08, zas dzisiejsze cofnięcie do cztery, 07 może sugerować, iż rynek może ponownie podejść w rejony 4, 05, chociaż zapewne zatrzyma się w okolicach 4, 06. Wskaźniki zaczynają wysyłać na wstepie sygnały odwracania trendu, ale to musi potrwać sposród kilka dób.

USD/PLN: Silne wsparcia dla dolara można wskazać dopiero w okolicach 3, 10-3, dwunastu, stąd też wydaje się, że do tego poziomu dojdziemy przy wydatnym wsparciu EUR/USD. Dzienny wykres pokazuje dominację trendu spadkowego, a wskaźniki wprawdzie zaczynają generować pewne ostrzegawcze sygnały, ale to za mało, aby odwrócić trend. Mocny opor to okolice trzech, 1670.

EUR/USD: Trend wzrostowy wydaje sie byc bardzo potezny, a ewentualne korekty są na razie płytkie. Test sasiedniego miasta 1, 30 jeszcze dzisiaj wydaje się prawdopodobny. Docelowo natomiast rynek może zatrzymać się po okolicach jednej, 3070-1, 3100, ale to być może w poniedziałek. Wsparcia można szukać w rejonie jednej, 2890 jak i równiez dalej 1, 2840.


GBP/USD: Tak silna zwyżka wraz z ostatnich dzionki sprawiła, iż znaleźliśmy się w zonie oporu 1-wsza, 54-1, 55. Jej górne ograniczenie wydaje sie dość mocne, stąd też nie ma co liczyć, aby zostało sforsowane w łatwy sposób. Niewykluczone, zatem, iż funt jest coraz to bliżej poważniejszej korekty, która jednak nie zamierza nastąpić obecnie. Wsparciem są okolice 1, 5380, a rynek może zaatakować napomkniete okolice 1, 55.

Notowania spółek w GPW

Indeksy GPW po

Notowania GPW wyjawszy opóźnień jedynie w serwisie Mystock. pl